Може ли да направим погачата на бебето преди 40тия ден?

  • 16 509
  • 21
  •   1
Отговори
Аз знам, че погачата трябва да се направи или на 40тия ден от раждането на бебенцето или по-рано. Но пък църковния ритуал трябва да се състои точно на 40тия ден и след това да се прави погача. На нас ни се налага да направим погатачата по рано (на 33тия ден). Мили Мами, смятате ли че преди това трябва да отидем на църква с бебето или да изчакаме 40тия ден за "очистителната" молитва?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Смятам,че трябва да се направи на 40 ден Peace
Аз,или спазвам даден ритуал/празник/ или не.

# 2
  • Мнения: 3 069
Погачата се прави до 40-я ден когато поискаш, но очистителната молитва се прави точно на 40-я ден.

# 3
  • Мнения: 1 440
Аз я направих първата събота преди 40-тия ден.А молитвата се прави точно на 40-тия.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не пречи погачата да я направиш по-рано, а на 40ия ден да отидете на църква.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Около 40-я погачата - може, но молитвата баш на деня.

# 6
  • Мнения: 10 982
Молитвата се чете точно на 40-тия ден. Погачата може да е около деня. Аз не съм правила погача (не ми допада този ритуал), но държах да отидем на църква с бебка и го направихме.

# 7
  • Мнения: 724
Нашата погача беше преди 40-ят ден но молитвата точно на деня.

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Знам (и така направихме), че погачата се прави до 40ден, а молитвата се чете, когато се "изчисти" майката, т.е. може и да е след 40ден. Зависи кога й спрат лохиите, но това обикновено става до 40 ден.

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 11:27 от Гита Ог

# 9
  • София
  • Мнения: 6 965
Погачата се прави до 40-я ден когато поискаш, но очистителната молитва се прави точно на 40-я ден.
Peace

# 10
  • Мнения: 867
По традиция погачата се прави на 40-тия ден. Ти можеш да си я направиш когато искаш естествено.
За молитвата обаче мисля че трябва да е тогава.

# 11
  • Мнения: 9 973
Погачата се прави до 40-я ден когато поискаш, но очистителната молитва се прави точно на 40-я ден.
така направихме!!!!!!!!!! Peace

# 12
  • Мнения: 1 546
Аз знам, че ако е момиче може пред 40тия, но не и след, а ако е момче, може след 40тия, но е преди...А за молитвата - аз говорих с поп на 40те ни дни и понеже беше Коледа и беше много студено и пълно с народ по църквите и ми се стори абсолютно безумие да занеса беба в църкавата при тези обстоятелства, та той каза, че може и по-късно...Разбира се, най-добре точно на деня, но хайде, хайде... Wink

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 907
Ние направихме така - погачата я направихме в неделята преди 40 - тия ден, а на самия ден отидохме на черква.

# 14
А как точно се броят 4те дни - от деня на раждането или от следващия?

Общи условия

Активация на акаунт