Заешки глави

  • 4 536
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 491
Моля, споделете идеи за заешки главички!
Имам три броя във фризера, и от известно време умувам какво да ги правя.
Предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 001
Сваряваш с корени за супа(морков,целина,лук),черен пипер на зърна,обезкостяваш,връщаш месото в бульона,слагш картоф, ориз или фиде,застройваш с яйце и кисело мляко,поръсваш с магданоз и сервираш с парченце лимон......

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 14:22 от TheNMaster

# 2
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Бульона от заешки кости е един от най-вкусните бульони които съмм яла! Послушай съвета на TheNMaster и направи супичка или само бульон със зеленчуци!

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Леле това звучи много гадно. Как ще го ядете. Не знаех, че хората ядат и главите на зайците. Ужас!   Sick

# 4
  • Мнения: 5 001
Леле това звучи много гадно. Как ще го ядете. Не знаех, че хората ядат и главите на зайците. Ужас!   Sick
Защо да е гадно?!Главите се обезкостяват,а костите дават страхотен вкус на супата.Плюс това става силен и възстановяващ бульон....Много е вкусно.

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 17:29 от TheNMaster

# 5
  • Мнения: 491
Благодаря ви за идеите, ще опитам така  bouquet

Леле това звучи много гадно. Как ще го ядете. Не знаех, че хората ядат и главите на зайците. Ужас!   Sick
Това е също като да свариш рибена чорба от главата на рибата.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 263
Онзи ден ми дадоха един заек, главата я изхвърлих  Rolling Eyes Не бях чувала, че бульонът става вкусен.

# 7
  • Мнения: 581
 Ти наистина ли мислиш да готвиш заешки глави?Нямате ли нормална храна?Майтап Laughing
 Звучи ми потресаващо. Как се обезкостяват глави? Shocked А очичките на зайчето слагат ли се в бульона? Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 5 462
Да слагат се . Mr. Green
И супа от агнешки главички много обичам ...А очичките са най вкусни и езичетата им и бузките ....Умирам си за такива супички , на който му се драйфа от гледката да драйфа ..На мен ми е вкусно . Embarassed
Към заешките главички може да добавиш и другите карантийки ако си ги запазила .......

# 9
  • Мнения: 1 114
Ти наистина ли мислиш да готвиш заешки глави?Нямате ли нормална храна?
  newsm62

Като пуснеш очичките в супата, може да я кръстиш "Заешки главички ала Индиана Джоунс".   
/Там ядоха една супа с плуващи очички вътре и мозък на маймунка./

Общи условия

Активация на акаунт