пак за проходилките

  • 3 070
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 586
Не разбирам защо изобщо мислиш,че ще му навреди? ShockedСложих Хриси на проходилката на шест месеца и за мен нямаше по-необходимо нещо от нея.Той обожаваше да стои в нея ,не беше от бебетата,които пълзят - никога не е пълзял и ако не беше проходилката не ми стига ума какво щяхме да правим.Та така той на 10месеца проходи и от тогава сме без нея.

# 16
  • Мнения: 1 155
Слагам дъщеря ми накъде от към 8мия месец, много й харесва да се движи свободно и никой да не я ограничава

# 17
  • Мнения: 729
Слагала съм Моника в проходилка.Не мисля ,че съм и навредила.Много и харесваше в нея.Проходи но годинка и две седмици.

# 18
  • Мнения: 546
С голямата си дъщеря не съм ползвала проходилка. Тя пълзеше, изправяше се по мебелите, успешно се придвижваше и сама. Проходи на 9 месеца и така и не ни потрябва. Малката обаче ми е все в ръцете. Затова и Дядо Коледа ни "донесе" проходилка. Решила съм да я слагам за малко - колкото да си свърша нещо в къщи  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 44 077
Не разбирам защо изобщо мислиш,че ще му навреди? Shocked.

Няма какво да се шокираш, има не малко деца, на които са им навредили проходилките - изкривявания на крачетата, на ставите. А я има и тази страна на нещата
Цитат
Бебетата, които прекарват времето си в проходилки, вероятно ще се научат да сядат, пълзят и вървят по-бавно от деца, които трябва сами да се учат на тези дейности, за да обикалят и опознават. Проходилката с широка обиколка и малки отворчета за краката блокира задното виждане, което е толкова важно за бебето, което тепърва усвоява координацията на мускулите. И нещо важно: проходилките са опасни. Около 14,000 деца с наранявания, дължащи се на проходилки, се приемат всяка година в спешните отделения. От 1973 година насам са загинали 34 деца поради проходилки. (данните са само за САЩ, бел. прев.)  Особено опасни са паданията по стълби с проходилки. В едно изявление Американската педиатрична асоциация препоръча да се забрани производството и продажбата на проходилки в САЩ.

Вероятно не случайна все повече ортопедите отричат проходилките не само в сащ, но и в родна българия....

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
И Тери в началото седеше като стресната в проходилката и вървеше/по скоро се избутваше/ назад.Сложих я на 10 месеца за по 15-20 минутки на ден в началото.

# 21
  • Мнения: 4 621
Ползвах проходилка за Яна. По никакъв начин не е навредила на детето, а напротив чувстваше се добре, защото се движеше свободно из къщи. Научи се да пълзи на 9 месеца, проходи на 1,1 г.  Hug

# 22
  • Мнения: 941
купих проходилка не за да се учи да ходи а за да се занимава с играчките на нея, сложих я когато беше на 5,5месеца, по малко, тя вече седеше сама стабилно, стоя в нея точно месец и малко и после като се изправи и вече не искаше да стои в проходилката, не мисля че и е навредила по никакъв начин, тя проходи на 9-10м вече стабилно, след това се научи да лази,  и малката ще я сложа като стане на 5,5месеца

# 23
  • Мнения: 1 586
Не разбирам защо изобщо мислиш,че ще му навреди? Shocked.

Няма какво да се шокираш, има не малко деца, на които са им навредили проходилките - изкривявания на крачетата, на ставите. А я има и тази страна на нещата
Цитат
Бебетата, които прекарват времето си в проходилки, вероятно ще се научат да сядат, пълзят и вървят по-бавно от деца, които трябва сами да се учат на тези дейности, за да обикалят и опознават. Проходилката с широка обиколка и малки отворчета за краката блокира задното виждане, което е толкова важно за бебето, което тепърва усвоява координацията на мускулите. И нещо важно: проходилките са опасни. Около 14,000 деца с наранявания, дължащи се на проходилки, се приемат всяка година в спешните отделения. От 1973 година насам са загинали 34 деца поради проходилки. (данните са само за САЩ, бел. прев.)  Особено опасни са паданията по стълби с проходилки. В едно изявление Американската педиатрична асоциация препоръча да се забрани производството и продажбата на проходилки в САЩ.

Вероятно не случайна все повече ортопедите отричат проходилките не само в сащ, но и в родна българия....
Ммда, разбираемо да има за и против проходилките както и за всяко друго съоражение ,междувпрочем!Аз обаче съм за,първо педито ми каза да го слагам,после видях,че в нея се забавлява и много му харесва!Относно забавянето на прохождането категорично не съм съгласна - мисля,че десет месеца си е даже раничко!Мен са ме отгледали също с помощта на проходилка, и аз съм проходила рано!Не казавам,че ускорява прохождането а само,че не го забавя!В къщи сме със стълби така,че и тук мога да взема отношение - никога не съм го изпускала от поглед докъто е бил в проходилката а освен това сме се постарали да обезопасим стълбището с парапет и врата,която се заключва!
Като си помисля какво ме чакаше без проходилка и извинявай ама пак се шокирам Shocked

# 24
  • София
  • Мнения: 44 077
не аз също не съм против, за съм , като е умерено.
Но е факт, че има деца, на които проходилката е навредила...
А иначе и без нея сте щели да се справите...не е страшно....Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз сложих дъщеря ми в проходилка, след като вече се изправяше сама и то доста успешно. Бях против този уред, не исках да го купуваме, но тя много падаше и ми трябваше нещо, което да я крепи, за да мога спокойно да върша елементарни неща като ходене до тоалетната например.

Не е стояла много в нея - не искаше, повече се радва да я бута отвън. При всяко положение съм против детето да се слага, преди да се е изправило само. Ортопедите казват, че един човек е изправен, когато го направи сам - значи тялото, костите, ставите са готови.

# 26
  • Мнения: 28
Няма да изказвам мнение "за" и "против", а ще споделя нашия опит.
Когато бебчо беше малък се чудех на една приятелка защо е взела проходилка (дъщеря и е по - голяма),а  тя ми каза - само така мога да си свърша някоя работа. Аз обаче не - за нищо на света няма да купувам!!!
На 7 месеца заведохме Георги на ортопед и той каза че вече доста сме позакъснели с проходилката и нищо няма да му стане на детето. Е, след дълго чудене му взехме. Отначало само стоеше без да знае какво да прави Laughing Беше много смешен. Постепенно започна да се придвижва, а след 2 семици направо си тичаше Hug. На 10 месеца проходи. Сега сме почти на 11м. и вече проходилката я дърпа и бута, но вътре не иска да стои. Naughty
Смятам, че с нищо не му е навредила. Когато се изправи на крака постоянно искаше да пипа и да разглежда на всякаде, а това беше единствения начин. Естествено, не съм отделяла очи от него и много му се радвах като го гледах как се мотка и лапа всичко, което докопа Hug

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
За дъщеря си не ползвах проходилка, смятам и за сина си да не ползвам. Учудва ме причината, поради която си купила проходилка - за евентуалните гости. newsm78 Иначе не вярвам 30 змин. дневно в нея да му навредят.

# 28
  • Мнения: 5 940
За дъщеря си не ползвах проходилка, смятам и за сина си да не ползвам. Учудва ме причината, поради която си купила проходилка - за евентуалните гости. newsm78 Иначе не вярвам 30 змин. дневно в нея да му навредят.
[/quote Ама те не са евентуални, те са реални.

# 29
  • Мнения: 6 618
И нещо важно: проходилките са опасни. Около 14,000 деца с наранявания, дължащи се на проходилки, се приемат всяка година в спешните отделения. От 1973 година насам са загинали 34 деца поради проходилки. (данните са само за САЩ, бел. прев.)  Особено опасни са паданията по стълби с проходилки. В едно изявление Американската педиатрична асоциация препоръча да се забрани производството и продажбата на проходилки в САЩ.

То и да е без проходилка детето  оставено без надзор пак би се наранило .За късното прохождане също не съм съгласна .
Ползвахме и съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт