Тежки обици...

  • 3 883
  • 49
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Вчера си купих за РД обици от сребро. Вчера и днес съм с тях, но ми тежат (забравих да питам колко гр. са). Определено не съм свикнала, тъй като досега съм носила халкички от 1 гр сигурно.  Crazy

Дали се свиква с по-тежки обици?.. А и на едното ухо при пробването не му уцелих дупката и съм го поразранила и ме наболява, та картинката е пълна.

Вече си мисля дали да не си купя други, по-леки, пък тези да слагам при определени случаи. Тези са интересни, авторски, но... нещо ми е дискомфортно... Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 4 496
Аз имах едни тежки халки, така и не свикнах с тях.При всяко мърдане на главата ги усещах. А когато една приятелка ми каза, че може да ми се разширят дупките на ушите от постоянно носене ги махнах. Слагам ги рядко вече. Flutter

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Аз имах едни тежки халки, така и не свикнах с тях.При всяко мърдане на главата ги усещах. А когато една приятелка ми каза, че може да ми се разширят дупките на ушите от постоянно носене ги махнах. Слагам ги рядко вече. Flutter

А, то и аз си помислих, че може дупките да ми се разширят....  Rolling Eyes

Сигурно 1 час измъчих човека, който продаваше сребро, не знаех какво точно да си избера, пробвах, пробвах... и сега какво стана, май съм за други обици...  ooooh!

# 3
  • Мнения: 4 496
Не можеш ли да ги смениш там, откъдето си ги купила?  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 092
последния път когато си купувах обици златаря ми обясни,че ако искам да ги нося постоянно грамажа не бива да превишава 3,5 - 4 гр на обица,защото се разширяват и увисват дупките на ушите Naughty
ако смяташ да носиш обиците от време на време по някакъв повод можеш да си позволиш и по "тежък" вариант  bouquet

# 5
  • по света
  • Мнения: 1 587
Свиква се с тежки обици в началото само е кофти ,но ако ти харесват ще си ги носиш с желание Wink

# 6
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Условия за разширение на дупките съществуват реално при носене на по-тежки обици!

Освен да ги слагаш по-рядко!

# 7
  • Мнения: 3 622
Миналата година си купих сребърни обици, които бяха по тежки от тези които нося всеки ден, но така и не свикнах с тях. Слагам ги рядко

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 789
 Sad

# 9
  • Мнения: 17 407
НЕ нося. НЕ харесвам как се издължават дупките на ушите, не са ми удобни и т.н. НЯмам много бижута, като си нося нещо, не го свалям обикновено. Киса, какво ти пречи тези да си ги носиш  в специални случаи само, щом те притесняват.

# 10
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Свиква се с тежки обици в началото само е кофти ,но ако ти харесват ще си ги носиш с желание Wink
Ще свикнеш.

# 11
  • Мнения: 5 622
Доста дълго мрънках по едни обици на Сваровски, големи халки с кристали, бях влюбена в тях..В един момент си ги взех и съжалих на момента, в който ги сложих на ушите си..Толкова са тежки, че ако ги слагам всеки ден, дупките ми ще виснат до раменете...  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 2 152
Доста дълго мрънках по едни обици на Сваровски, големи халки с кристали, бях влюбена в тях..В един момент си ги взех и съжалих на момента, в който ги сложих на ушите си..Толкова са тежки, че ако ги слагам всеки ден, дупките ми ще виснат до раменете...  Crossing Arms
Даа, моя приятелка ги има и каза, че са адски тежки. Слага ги само вечер когато излиза някъде и то за по няколко часа.

Иначе се свиква, но не за всеки ден Peace

# 13
  • Мнения: 857
Според мен ще свикнеш...аз почти винаги съм с големи и тежки обици и нямам проблем, въпрос на навик.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 789
. Киса, какво ти пречи тези да си ги носиш  в специални случаи само, щом те притесняват.

Така и смятам да направя.

Ще си взема нещо за всеки ден (и вече ще гледам грамажа да не е повече от 2-3   Crazy)

# 15
  • Мнения: 4 621
Свиква се, но за определени часове и при отделни поводи. Всеки ден не бих могла  Hug

# 16
  • Мнения: 757
подариха ми едни златни обици,много тежки,ушите ми от тях са в рани и дупката се е разширила,сега ги нося само като излизам,мисля,че едната беше 6 грама-злато + камък който още натежава.

# 17
  • Мнения: 1 043
сестра ми много харесва грамадни обеци - но поне се научи и си купува само леки метали / дупките на ушите  и са си нормални и не стоят грозно като си ги слага /
 аз личноне нося обаче големи обеци - чувствам се като коледна елха , нямам навика въобще да слагам обеци , а когато се наложи като излизам - после като ги смъкна се чувствам като изнасилена  Crazy

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Реших да покажа обиците и как ми стоят.  Crazy

Обиците: http://images22.snimka.bg/004809998.jpg

На мен: http://images22.snimka.bg/004809997.jpg

# 19
  • Мнения: 565
Много са хубави и добре ти стоят. Не изглеждат тежки и не стоят неестествено. Слагай ги през ден примерно, ако те е страх да не ти се разширят дупките.   bouquet

Иначе аз си сменям обиците почти всеки ден в зависимост от дрехите ми така че не съм забелязала дискомфорт с моите.

# 20
  • Мнения: 738
Днес си взех супер огромни обици за новогодишния екип, смятам да ги изтрая една вечер Crazy Но интересно, че само на дясното ми тежи и увисва, явно дупката ми е по-надолу... Thinking

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Много са хубави и добре ти стоят. Не изглеждат тежки и не стоят неестествено. Слагай ги през ден примерно, ако те е страх да не ти се разширят дупките.   bouquet


Мерси за комплимента.  Flutter

Като ги взема в ръце, наистина не изглеждат тежки, особено в сравнение с халката ми, но днес, например, съм без обици, а ушите ме понаболяват ...
То и аз съм с едни капризни уши  ooooh!, нищо не понасят, освен благородни метали.  Mr. Green

Наоми, и мен дясното ме болеше, ама го разраних при пробването.



# 22
  • Мнения: 738
Много са хубави и добре ти стоят. Не изглеждат тежки и не стоят неестествено. Слагай ги през ден примерно, ако те е страх да не ти се разширят дупките.   bouquet


Мерси за комплимента.  Flutter

Като ги взема в ръце, наистина не изглеждат тежки, особено в сравнение с халката ми, но днес, например, съм без обици, а ушите ме понаболяват ...
То и аз съм с едни капризни уши  ooooh!, нищо не понасят, освен благородни метали.  Mr. Green

Наоми, и мен дясното ме болеше, ама го разраних при пробването.





Мен не ме боли, просто обицата дърпа ухото и ми е некомфортно, но ще се жертвам в името на фьешъна Mr. Green Много са ти красиви обиците и по моите критерии не са въобще големи, явно наистина имаш капризни уши... Confused По-добре не ги мъчи да не направиш беля, не ги носи всеки ден, така дори ще ги оцениш повече Peace Майка ми е така, на кожата си понася единствено и само злато, дори от часовници с кожени каишки се обрива Rolling Eyes Затова бижута не й подарявам Mr. Green

# 23
  • Варна
  • Мнения: 10 789
На този хал ще съм като си купувам обици веднъж на 100 години. Пробвах, гледах, струвах и накрая съм пак без обици.  Rolling Eyes

Май пак ще се ориентирам към старите добри халкички, нещо с камъчета си мисля... дано утре да мога да се похваля с нови.  Whistling

# 24
  • Мнения: 5 140
Киса ще те понаболяват ушите докато свикнеш, все пак си носила малки халкички и в сравнение с тези разликата е огромна.

Много са хубави обеците, отиват ти и с кеф да си ги носиш. Hug Heart Eyes

# 25
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ако  ти тежат,рискуваш да ти се разширят дупките на ушите и е много грозно,вземи си нещо лекичко за ежедневно ползване,пък тези само при определени поводи.

# 26
  • Мнения: 812
също имам тежки обеци,и така и не свикнах с тях Crazy

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Eто тези си взех днес. http://images22.snimka.bg/004813569.jpg

За всеки ден са ми идеални, не ги усещам даже. Пък "тежките" ще ги нося по поводи. Оказа се, че тежките уж обици са били към 6 и нещо грама общо, т.е. по ок. 3 гр едната - не е много, пък що така ги усещах?  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 17 407
Киса, първите са много хубави. Аз предпочитам и нося обици от втория тип обаче. Ежедневно, не ги свалям.

# 29
  • Мнения: 1 526
Със здраве да си ги носиш и двата чифта. Добре ти стоят!

# 30
  • София
  • Мнения: 175
И двата чифта са страхотни. И на мен първите не ми изглеждат тежки, но явно си е до уши. Не се мъчи ежедневно с дългите, все пак да се чувстваш комфортно е по-важно според мен.  Flutter

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Благодаря ви за мненията ви.  Hug

Вторите са ми удобни, не ги усещам даже, докато първите... докато бях с тях, все за тях си мислех.  Confused

# 32
  • София
  • Мнения: 1 231
Първите ми харесват много, но очаквах под "тежки" да видя съвсем друг модел обици и се изненадах при вида на тези, че може да ти тежат така.....но явно е въпрос на навик. Имам дълги, тежки, много хубави обици....нося ги в определени случаи само и мога да кажа, че определено с времето се свиква. Носи си ги със здраве и двата модела Peace

# 33
  • Мнения: 3 456
Наистина не изглеждат тежки. Предполагам, че постепенно ще свикнеш. Не е нужно да се назорваш да ги носиш всеки ден, но можеш да пробваш през ден , през два.

# 34
  • Мнения: 27 524
Тежки обеци не бих могла да нося.

# 35
  • Мнения: 5 140
Eто тези си взех днес. http://images22.snimka.bg/004813569.jpg

За всеки ден са ми идеални, не ги усещам даже. Пък "тежките" ще ги нося по поводи. Оказа се, че тежките уж обици са били към 6 и нещо грама общо, т.е. по ок. 3 гр едната - не е много, пък що така ги усещах?  Rolling Eyes


Имам подобни такива и ги нося денонощно.

Киса много са нежни.

# 36
  • София
  • Мнения: 39 758
Аз в момента съм се накичила с много обици по ушите, но са леки. Мама лятото ми донесе едни от Испания, но само като ги държа в ръка са тежки, а какво ли ше стане като си ги сложа. Още не съм рискувала с тази дейност.

Преди много години мама носеше какви ли не обици, от тежки по тежки, накрая едното ухо й се сцепи и се наложи да го лепят.

# 37
  • Мнения: 329
Аз пък имам 2 чифта тежки обици.И с двата в началото се чувствах некомфортно,но сега си ги нося без проблем.Разбира се не всеки ден,рядко,но не ги усещам.

# 38
  • Мнения: 4 496
Киса, много са красиви и двата чифта! Първите  не изглеждат тежки, но наистина са арт и не бих ги носила всеки ден.
Вторите изглеждат много нежни!

# 39
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
Аз съм от тези ,дето имат мно-о-ого дълга дупка на едното ухо!Какви ли не обици съм носила.....и тежки , и дълги,ама нали трябва да сме "арт" Joy Joy JoyМежду другото ,удължаването се случи при сресване на косата ми +достатъчна доза нервност! Laughing


Преди много години мама носеше какви ли не обици, от тежки по тежки, накрая едното ухо й се сцепи и се наложи да го лепят.
Да чакам да ми се сцепи или мога още сега да направя нещо по въпроса? newsm78 newsm78
това -сериозно!

# 40
  • София
  • Мнения: 39 758
Е тя мама с години носеше свръх тежки обици, какво ли не си е висвала на ушите. Ое тежки обици ухото няма да сцепи веднага. Мама е инат, с лепено ухо, но продължава да носи Simple Smile Явно обиците, които ми подари лятото са тежки даже и за нея Simple Smile
Не знам какви мерки могат да се вземат, освен... носене на леки обици.

Днес като прочетох темата се сетих за една, която пуснах преди много време. Бях пуснала линк към сайт, за пиърсинг, дет нарочно си правят дупките огромни, брррррр.

# 41
  • Мнения: 2 407
Дано да свикнеш,аз свикнах,първите два дни ми беше дискомфортно, сега не ги усещам.
Много са ти хубави обеците.

# 42
  • Мнения: 6 164
Свиква се, вечер, за по няколко часа нося аз, иначе не бих издържала.

# 43
  • Мнения: 5
От 2 години нося обици ,които по 3 гр. едната и имат по 10 камъка.Определено са тежки но се свиква.Много рядко ги свалям,дори спя с тях.Доколкото до това за разширяването на дупките -да малко но не е забележимо.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Снощи за празника си ги сложих тежките. И вече не ми се струват тежки.  Wink
Но, така или иначе, ще ги нося от време на време.

# 45
  • Мнения: 1 322
Свиква се.

# 46
  • Мнения: 71
а каква цена са вторите?пак ли са сребро?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 10 789
а каква цена са вторите?пак ли са сребро?

Да, сребърни са и двата чифта. Вторите май 12 лв бяха.

# 48
  • Мнения: 2 907
А аз нося само едри и тежки. Не обичам малки и дискретни. Въпрос на стил. На мен големите, дори такива от сребро или дърво, не ми тежат, само където си пробивам сама всеки път ухото. Дупката на дясното ми ухо се запушва веднага щом сваля обицата. И аз съм свикнала вече на култовото самобичуване. Облечена, нагримирана, напарфюмирана и обицата не влиза. Натискам зверски, ухото се пробива, сълзи излизат от очите и хоп - готова съм за парти  Grinning

# 49
  • Мнения: 71
мерси КИСА  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт