Отново за летните отпуски на ДГ и Яслите

  • 4 237
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 209
Здравейте момичета, опитах се  да намеря такава тема, а не успях. Моля ако има насочете ме, за да не е излишна тази. В една стара тема (не помня името, а беше доста отдавна), вдъхновена от варненските градини, но ставаше дума за софийските , се споменаваше, че един от проблемите, които могат да бъдат преодолени без огромни допълнителни бюджетни разходи е скъсяването на двумесечните ваканции. Бих искала да разбера как се развиват нещата в тази посока, защото проблемът ми е присърце. По спомен Фъндъкова спомена , 4е се обмисля вариант за дежурни групи, както досега, но във всяка градина, а не просто дежурни градини.
Съжалявам , ако се повтарям, нямам време да изровя всичко- до към 3-4 страница погледнах само.

Здравейте!!!ЧНГ 2008г.!!!Желая на всички ви много здраве,щастие и любов!!!И повече оптимизъм за новата година!!!

По същество:
Лятото е далеч,но е хубаво от сега да се захванем,с проблемното затваряне на ДГ и Яслите през летният сезон!Миналата година Фандъкова ни обеща да не се затварят ДГ през лятото,като начало предлагам да направим равносметка така ли беше?!Нека всеки пише за ДГ в квартала си,и ще ги сумираме!Отделно сега след записването ще се опитаме да направим по ясна картина,на това колко са наистина работещите ДГ и Ясли,и колко деца реално могат да поберът?!И моля също да се подават сигнали и тук,за по ранното затваряне на заведенията!

Така след примерно месец,ще направим наша си равносметка,и с нея право в Столична община...За да не ни говорят глупости,и да ни залъгват с нереални цифри,ще е хубаво и ние да имаме такива...Ми аз се върнах,надявам се и вие!!!С повече сили и ентусиазъм от всякога!!!Поздрави!!!

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 09:17 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 1 470
Аз бях инициаторката тогава...Като гледам положението за празниците,май нищо не се е променило...Тя тогава Фандъкова много обеща,но нашето недоволство заглъхна веднага след това,и нейните обещания отшумяха с него...За съжаление,много малко хора поемат инициативи...

# 2
  • Мнения: 1 209
ми избори , к'во да правим . дано се събуди народа. мърморенето гарантирано ще запо4не догодина   май- юни.

# 3
  • Мнения: 9 990
Еми, честно да ви кажа аз лично се уморих.Говорих 3 години за проблема.Сега просто проблем нямам.Инициатива с незаинтересовани родители няма как да се подеме.Факт е, че един голям процент си имат баби.Друг голям процент са домакини.Малцинство са тези, котио са сами и бачкат и това им пречи пряко.Аз лично първите две години си реших проблема с ходене на работа с дете.Еваларка, заработи за сладоледите си.Тогава детето ми беше яслено и сборни яслени не правеха.Сега, в новата градина винаги има сборна група.И за тези празници и лятото винаги е имало/знам от други майки/Малката тръгва на ясла септември живот и здраве в градината на сестра си.Еми-там просто имат сборни.Аз проблем нямам.Но бих подкрепила такава инициатива, защото съм минала по пътя и знам...

# 4
  • Мнения: 1 470
ми избори , к'во да правим . дано се събуди народа. мърморенето гарантирано ще запо4не догодина   май- юни.
Ако успееш да организираш нещо,ще ти помогна с каквото мога.Все още ми звънят от разни организации,и медии,по тези въпроси,ще ги използваме...Но не мога сама в момента,имам много мои си ангажименти,а това си иска време...Поздрави!!!

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Това ми е болна тема. Нали и петиция имаше. И к'во? Нищоооо.....Само си мърморим и ни излизат с номера, че имало подсигурени дежурни групи в дежурни градини. Е, да но би било чист късмет да е на близо. Обикновено е далече от нас. Констанца плаче, като са само сборни групи в нейната градина, пък какво остава да я пратя в дежурна градина. До сега се справяхме някак, надявам се и за в бъдеще да успяваме, че май няма изглед да стане ваканцията поне един месец, както е в някои квартали( в Х. Димитър например). Явно не е невъзможно, но е въпрос на желание май. Те и учителките ни не са във възторг да почиват по толкова, тъй като не за цялата ваканция са в платен отпуск.

# 6
  • Мнения: 1 209
мерси за идеята, лошото е 4е официално съм от другата стана. по скоро бих помогнала аз на някого. как да се боря с вятърни мелници като аз самата работя в една, кат мелни4арка  Sick

# 7
  • Мнения: 2 614
Скоро в една тема четох по повод коледните сборни групи, че това със сборните групи, защото няма деца, си е чиста манипулация. Като започнат от рано да говорят за сборните групи и родителите търсят варианти кой да им гледа децата, защото никой не е възхитен от сборните групи.
Аз също бих се включила в една такава инициатива, но пак ще подпишем петиция, госпожа Фъндъкова пак като същи Дядо Коледа ще обещае цветя и рози и...така до следващите избори!

# 8
  • Мнения: 9 990
Еми виновни са си майките, дето не спират да се вайкат на сборните групи, ангажират баби и прабаби и после-що нямало сборни... Tired

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нашата градина лятото няма никакви сборни групи. Просто е затворена. Към кой трябва да се обърнем за тези дълги летни ваканции?Какво да пишем? Да действаме докато има време.

# 10
  • Мнения: 1 209
е, то4но в това е проблема. миналата година фъндъкова спомена, 4е именно това се обмисля, да не затварят градините и в един квартал една да е дежурна. а във всяка градина да има дежурни групи според възрастта. е да ама си остама във фаза дълбокомислие.
обикновено се процедира така (да ме поправят , защото както казах съм от другата страна).
1, пише се едно мило писмо с обосновка на основния проблем
2, администрацията отговаря с дрън-дрън
3,пише се 2ро не дотам мило писмо и се мастоява за среща
4, отива се на среща - от която резултата е ще видим
ако процеса спре- ей на нищо не става
отива ме пакв то4ка 1-4, ако идват избори, се обещава пове4е, ако ли не - според управника.
и такааааа... до края на света.....
в интерес на истината ... нещата зависят и от благоразположението на експертите. а там много донкихотовци ве4е няма.

# 11
  • Мнения: 2 614
Ами тогава има вариант да използаве част от старата петиция, или да направим изцяло нова, и то докато има доста време до лятото, защото тогава вече ще е твърде късно!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз съм за. Peace

# 13
  • Мнения: 1 470
Здравейте!!!ЧНГ 2008г.!!!Желая на всички ви много здраве,щастие и любов!!!И повече оптимизъм за новата година!!!

По същество:
Лятото е далеч,но е хубаво от сега да се захванем,с проблемното затваряне на ДГ и Яслите през летният сезон!Миналата година Фандъкова ни обеща да не се затварят ДГ през лятото,като начало предлагам да направим равносметка така ли беше?!Нека всеки пише за ДГ в квартала си,и ще ги сумираме!Отделно сега след записването ще се опитаме да направим по ясна картина,на това колко са наистина работещите ДГ и Ясли,и колко деца реално могат да поберът?!И моля също да се подават сигнали и тук,за по ранното затваряне на заведенията!

Така след примерно месец,ще направим наша си равносметка,и с нея право в Столична община...За да не ни говорят глупости,и да ни залъгват с нереални цифри,ще е хубаво и ние да имаме такива...Ми аз се върнах,надявам се и вие!!!С повече сили и ентусиазъм от всякога!!!Поздрави!!!

# 14
  • Мнения: X
Миналата година и яслата и тогава бъдещата градина на дъщеря ми бяха затворени.
Яслата беше затворена от 16 юли до 1 септември.
Градината не мога да кажа точно колко.
Много се надявам градината да работи лятото, но честно казано не вярвам.
Или пък ще имат абсурдни изисквания родителите да представят документ, че няма да си ползват отпуските и подобни.

Общи условия

Активация на акаунт