Отново за летните отпуски на ДГ и Яслите

  • 4 241
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 135
ами няма заместници, защото им казват да си ползват отпуските само лятото, иначе няма отпуска
ако имаха право да си ги ползват когато искат- щяха да си ги разпределят и щеше да има желаещи и лятото
Това не е вярно.Всеки има право да си ползва отпуска когато иска.Директорите дават право на ползване по всяко време на годината за да имат ТИТУЛЯРИ в групите през лятото.ЗАМЕСТНИЦИ не са учителите от съответната градина, а външни лица - студенти,пенсионери и др.с педагогическа правоспособност.НЯМА забрана за ползване на отпуск - това просто е мит.

При нас не е точно когато си искам,а примерно  когато децата в групата намалеят.Това в повечето случаи са ваканциите-зимна,пролетна и най-вече лятна.

# 46
  • Мнения: 7 378
При нас не е точно когато си искам,а примерно  когато децата в групата намалеят.Това в повечето случаи са ваканциите-зимна,пролетна и най-вече лятна.
Ами търсете си правата.Имате профсъюзи,педагогически съвети и т.н. Майка ми е с тежък инсулт и аз не можех да чакам "децата да намалеят",взимам отпуск и когато дъщерите ми имат нужда от мен , а не когато ДГ не се нуждае от мен.Колегите са по същия начин - няма човек на когото да му е отказан отпуск при поискване. С удоволствие ще ме пуснат цяла зима за да има титуляр през лятото ,нооооо аз си искам лятото. Mr. Green

# 47
  • Мнения: 3 740
Да не започваме темата със дарения,финансиране,ремонти и пр.Защото с двамата ми големи сина толкова пари съм набутала в тяхната детска градина,а когато дойде време да приемат третото ми дете,отказаха...Не твърдя че съм със предимство,но точно последната година сменихме и столчетата и чаршафчетата,и вече нищо не остана за ремонт или подмяна...Не съм и против това,в крайна сметка децата ни са повечето време там,и трябва да им е уютно,и да се развиват,но ако зависи от държавата,или общините------------ Mr. GreenНо все пак,накрая излезе че следващите деца ще им е уютно и ще се развиват,пък моето на улицата...И това не е правилно...

Шапчице, ти СИ с предимство. Подай си молбата след 4.02. - децата от семейства с 3 или повече деца до 10-годишна възраст се приемат с предимство.
Впрочем, това няма нищо общо с даренията, които си направила покрай големите си синове. Има общо със съществуването на "Пълна къща"  Wink

# 48
  • Мнения: 1 470
Да не започваме темата със дарения,финансиране,ремонти и пр.Защото с двамата ми големи сина толкова пари съм набутала в тяхната детска градина,а когато дойде време да приемат третото ми дете,отказаха...Не твърдя че съм със предимство,но точно последната година сменихме и столчетата и чаршафчетата,и вече нищо не остана за ремонт или подмяна...Не съм и против това,в крайна сметка децата ни са повечето време там,и трябва да им е уютно,и да се развиват,но ако зависи от държавата,или общините------------ Mr. GreenНо все пак,накрая излезе че следващите деца ще им е уютно и ще се развиват,пък моето на улицата...И това не е правилно...

Шапчице, ти СИ с предимство. Подай си молбата след 4.02. - децата от семейства с 3 или повече деца до 10-годишна възраст се приемат с предимство.
Впрочем, това няма нищо общо с даренията, които си направила покрай големите си синове. Има общо със съществуването на "Пълна къща"  Wink
   Благодаря ти Кобо Алма!!!Знам че има нещо общо и с тичането на нашата председателка Peace

# 49
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
И нашето ОДЗ №16 (Студентски град) почиваше юли и август 2007г.

# 50
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
ами няма заместници, защото им казват да си ползват отпуските само лятото, иначе няма отпуска
ако имаха право да си ги ползват когато искат- щяха да си ги разпределят и щеше да има желаещи и лятото

И нашите без проблем си взимат отпуски, когато им трябва, а не само и единствено лятото. А и да им даваха само лятото, два месеца не е платен отпуск, така че и на учителките (поне нашите) не им харесва особено да не работят толкова време.

# 51
  • Мнения: X
mamavassi как така 56-та ясла и 168-ма ДГ са работили цяло лято?
Дъщеря ми беше до юли в 56-та ясла, затвориха на 16-ти до 1-ви септември, като ми казаха, че "можело" да има сборни групи, обаче те щели да бъдат някъде на Редута, ако изобщо ги има.
168-ма ДГ беше една от градините, в които бях подала документи и не работеха лятото, викаха ни евентуално на 1-ви септември. Имам колежка, чието дете е там и имам спомен, че се ремонтираха до октомври.  Rolling Eyes

Иначе дъщеря ми е в 183-та ДГ и лятото не работеха.

# 52
  • Мнения: 1 470
Да направим до тук отчет:

33 ОДЗ-юли,август
84 ОДЗ-юли,август
В Овча Купел 1/моля някой да напише номера-юли,август
168 ДГ-юли,август,до 15септември
120 ОДЗ-юли,август
62 ОДЗ-20юли,август,10септември
71 ОДЗ-юли,август
128"Феникс"-юли,август
16 ОДЗ-юли,август
56 Ясла-16 юли,август
183 ДГ-лятото...

Ако някой е написал нещо,което не съм видяла,съжалявам!За това ще помоля,тази тема да е основно работна,а да си отворим друга за мненията и споровете!

Междувременно,ако през годината някой е видял и други нарушения,нека ги напише,в края на темата,преди да изискам среща с Фандъкова,ще направим пълна равносметка на проблемите,и тогава ще отидем там!Като казвам проблеми,трябва да са точни,със всички възможне данни-В коя градина,какво е нарушението/примерно не дават плодове на децата,препишете менюто от седмицата,по дни,и дати/затворили по рано,отново в коя градина,в колко часът,какви са доводите на персонала,и прочие...
Поздрави от мен!!!

# 53
  • Мнения: 47 963
168 градина не работи много време- лятна ваканция, ремонт и стачка
56 ясла работи с една сдборна група цяло лято, синът ми ходеше там, вярвай ми, обаче до последно твърдяха че няма да работят, явно при вас е минал номера  Wink

# 54
  • Мнения: 47 963
учителките в нашата ясла и в нашата геадина не могат да излизат отпуска когато си искат, по- точно ползват си полагаемия отпуск през лятото и през останалото време не е никак желателно да отсъстват, така твърдят няколко души от  персонала  newsm78

# 55
  • Мнения: 1 470
Какво стана?!Явно нямаме проблеми с ДГ и Ясли в София?!

# 56
  • Мнения: 959
Ц.Д.Г.147 почива всяка година и юли и август.И на практика започват да работят нормално по към 20 септември.

# 57
  • Мнения: 7 821
Все пак слях двете теми. Надявам се от получилото се "мазало" да няма засегнати  Wink.
Пожелавам успех на инициативата!

# 58
  • Мнения: 9 990
Шапчице-аз си казах-Вече нямам.Но имах преди това и ще съм съпричастна. Hug

# 59
  • Мнения: 47 963
шапчице, не знам защо няма отзвук темата, вероятно в началото на лятото обаче ще е много актуална, а ще е късно
аз бих искала тази година да се включа по- активно, само че съм на работа, но все пак ако мога да съм полезна съм на линия

Общи условия

Активация на акаунт