Не успява да захапе гърдата...

  • 437
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
Здравейте, момичета!

На 15.12 се роди дъщеря ми, близо месец по-рано, с тегло 2400, което след раждането стана 2180 г. Дадоха ми я в болницата на 4-я ден и от тогава се опитвам да я кърмя. Кърма имам достатъчно, но проблема е, че не мога да я поставя правилно, така че да захапе както трябва. Не знам дали защото е много малка още, а и устата й е много мъничка. Всеки ден са страшни мъки Sad Рядко успява и то не повече от 20 грама. Освен това заспива след първите засуквания и после не мога по никакъв начин да я събудя. Дохранвам я с изцедена кърма. Прочетох за Деня на отворените врати и януари мисля да отида, но до тогава????
Моля, дайте съвет, опитни майчета! Аз ли не правя каквото трябва или просто тя е малка още? В момента е 2430 г.

Благодаря!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
Моята дъщеря се роди 2300 на термин и като ми я дадоха на 3-тия ден бързо заспиваше. Пробвай да я побутваш като тръгне да заспива, леко да стиснеш рамото или да погъделичкаш бузката, за да я стимулираш да суче. Според мен, ако от сега като е толкова малка гледаш да я дохраниш със шише, лесно ще я отбиеш. Много е слаба още и затова толкова слабо суче, но ако трябва се хранете по 1 час. Пробвай преди да и дадеш да суче да и изцедиш малко кърма в устата, за да разбере за какво става въпрос. Гледай да не се изнервяш и да си много търпелива с мъничето. Стига да има добър сукателен рефлекс, лесно ще свикне да суче и ще почне много бързо да качва. Peace

# 2
  • Мнения: 1 896
Честито ти бебче! Трудничко е на дребосъците в началото понякога, особено ако гърдите ти са много пълни, стават твърди и бебчето няма още сила да ги захапе добре. Ако случаят е такъв, ще ти помогне изцеждането на малко кърма преди кърмене - съвсем мъничко, така че ареолата да бъде по-мека и бебчето да може да я изтегли.
А иначе прочети в библиотеката за сълуждането на поспаливо бебе и просто предлагай да суче често, за да компенсираш това, че поема по малко. Може също да погледнеш за храненето с чашка и да предлагаш изцедена кърма по този начин вместо с шише, за да не се обърква допълнително бебето от биберона.
Успех, да пишеш как върви и непременно иди на деня на отворените врати, там ще ти помогнат със сигурност.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 094
И още нещо, помоли някоя от софийските кърмачки (по-горе във форума има списък) да ти помогне на място да намериш идеалната поза и поставяне.  Peace

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Честито бебенце Grinning
Сигурно много се притесняваш, а борбите с кърменето изглеждат отчайващи и може много да те обезсърчават.
Пишеш, че бебето е родено близо месец по-рано - то все още е незряло, рефлексите му са още недоразвити в сравнение с родените на термин деца и такива проблеми са много често срещани. Затова не ги приемай трагично, а с търпение - бебето ще пораства и ще се справя все по-добре, просто му трябва време. Всичко е преодолимо - с търпение и много опити Grinning Добре правиш, че цедиш и дохранваш с изцедената кърма - бебето трябва да се храни по някакъв начин, паралелно с опитите да я научиш да суче, а гърдите ти имат нужда от стимулация, докато тя се научи да се справя и да ги стимулира сама. На какъв ритъм се цедиш и се храните? Обикновено при по-дребните бебенца се препоръчва да се будят на всеки 2ч за хранене (засечени от началото на едното хранене до началото на другото - а предвид колко дълго трае едно хранене на този етап, времето, в което не храниш и не се занимаваш с цедене, може почти да го няма - изтощително е, но нека да те крепи мисълта, че е само временно Grinning).
За засукването и как да поддържаш бебето будно, така че да се храни активно, наистина ще ти е полезна практическа помощ - просто така става по-бързо. Къде живееш - в кой квартал?

# 5
  • Мнения: 630
Даааа. Явно това е проблем на недоносените бебета. Моята принцеска се роди 3 седмици преди термин - 2500гр. Иначе засука на 7-я час от раждането / родих секцио /, но сега кърменето е много трудно. Като захапе зърното - си суче добре / днес на консултацията се установи, че за 12 дена е наддала с 540гр./, но докато това стане... Значи - търпение е решението. А и аз трябва да съм по-спокойна, защото наистина усеща като се изнервя.

# 6
  • Мнения: 660
Момичета, благодаря много за отговорите и куража.  Hug Hug Ще продължавам да опитвам.

hedra
, живея в Иван Вазов, до главния вход на Южен парк   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт