Кой кой е и на какъв се прави...

  • 2 166
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 932
Вие сте...(надявам се да не е пускана такава тема, че си е чиста проба копи-пейст)

1. Спамерът – за него е въпрос на чест никога да не напише мнение, което е смислено, по-дълго от едно изречение или пък изобщо има нещо общо с темата. Любимият му препинателен знак (а често и единствения, който ползва) е смайлито. Еволюирала разновидност на спамера е мистър Постинг – потребителят, който явно цели да влезе в книгата на Гинес, отговаряйки денонощно и систематично на абсолютно всяко чуждо мнение, а често и на собствените си.
Противодействие – също както хлебарките спамерите и спамът не могат да бъдат премахнати.Смята се продуктите на RAID (BAN и BAN +) могат поне да облекчат проблема.

2. Тролът – обикновено публикува само едно явно провокативно мнение и след това просто се наслаждава на последвалата верижна реакция. Така например във форум за автолюбители той ще изтъкне колко здравословно е ходенето пеша, а във форум за компютърни игри ще обясни, че геймингът е детинско и откровено малоумно занимание.
Противодействие – решението е учудващо просто – игнорирайте го и той ще си тръгне разочарован. Както знаем от D&D, огън и киселина също помагат.

3. Модераторът – подобно на босовете в компютърните игри, той има уникални способности и точно това го прави особено страховита заплаха. Твърди, че съблюдава за спазването на правилата на форумите, но реалната му и очевидна за всички цел е да наложи режим на терор и диктатура, в който никой потребител да не смее да поства под страх от смъртно наказание.
Противодействие – ако нищо друго не работи, пробвайте да спазвате правилата. Може да не ви се вярва, но помага.

4. Адвокатът (на дявола) – той е замесен във всеки спор и винаги е прав, дори когато твърди, че черното е бяло. Никога не мирясва, аргументите му не се изчерпват и най-голямата радост за него е да си намери друг адвокат, с който да си спорят. Чете чужди мнения избирателно и само по диагонал.
Противодействие – съгласете се с него, че черното е бяло. Това ще го обърка и направи безобиден.

5. Патриотът – това е човекът, който на трети март поства задължителната тема – “DA SE GORDEEM 4E SME BALGARI BRATIA” (на латиница с главни букви), а през останалата част от годината недоволства от това в колко скапана държава живее и от какви идиоти е заобиколен (обикновено също на латиница с главни букви).
Противодействие – публикувайте националният химн – той ще изпадне в патриотичен екстаз и временно ще спре да се оплаква.

6. Интелектуалецът – за да каже това, което другите изразяват с две – три изречения, той изписва поне страница и половина, освен това изплозва думи, които само той разбира (например “патина”, “ктитор” или “поландрия”). Това не води до проблеми, тъй като и без това никой не чете мненията му. Обича да цитира прочути личности, независимо дали цитатите имат дори бегла връзка с дискутираната тема.
Противодействие – като цяло е безвреден и няма нужда от противодействие, само не се опитвайте да четете публикуваните от него мнения.

7. Хлапето – възрастта, описана в профила му, е някъде около 12-13,но реално е на 5-6, тъй като е от онези, на които им липсват първите 7 години. Много обича да си общува с други хора и утроява комуникацията при какъвто и да е признак за обратна връзка. Представлява идеална илюстрация за недостатъците на реформите в образователната ни система.
Противодействие – също като Уили Койота, хлапето се завръща с подновени сили, независимо какво ще му причините

8. Хакерът - говори на езика L33T и най-голямата радост за него е да научи или да налучка някак си паролата ви и да направи куп глупости от ваше име. Реалните му познания за компютри са от минимални до никакви.
Противодействие – за щастие има сигурен начин да се предпазите от атаките му. Той е **deleted/2@#TehL33th4xORW4Sh3R3_23@I OwnZOrj00I4m4ZZ!**

9. Лъкерът – той се е регистрирал, но стои в сянка, никога нищо не казва и няма как да разберете какво ви крои, преди да е станало твърде късно. Изключително опасен, защото изненадващо може да почне да поства и да се окаже, че принадлежи към някой от другите типове.
Противодействие – не е известно.

10. Сърдитко Петко – този потребител винаги се засяга, приема всичко като лична нападка срещу себе си и периодически си тръгва завинаги от форума. В неговия случай “завинаги” означава период от 2 до 6 дни.
Противодействие – вижте карето към тази статия (карето – този текст представлява художествена измислица, която не цели да обиди никого. Всяка прилика с действителни лица и форуми е случайна и неизбежна).


Аз се идентифицирам някъде между 9 и ССФ  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 6 992
Тук съм спамър и хлапе.
В другия форум съм основно модератор с тенденция към спамър Joy Но там всички модератори сме така Whistling

# 2
  • Мнения: 3 405
само в Адвокатът се откривам  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 470
Ми не знам,може би малко адвокат,и малко интелектуалец... HugНяма да обяснявам защо,да не се превърна само в интелеуктуалец Wink!!!

# 4
  • Мнения: 3 447
Тролстването ме изкушава  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 577
Адвокат, интелектуалец и в редки случай в моменти на пълно умопомрачение- Сърдитко Петко

# 6
  • Мнения: 2 000
Не успях да се открия в нито един от 10-те типа.

# 7
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Тролстването ме изкушава  Simple Smile

Получава ти се добре, да Laughing

# 8
  • Мнения: 984
Мен част от форумската флора и фауна ме възприема като Сърдитко петко, но греши.

По-скоро съм понякога спамър, понякога интелектуалец, понякога адвокат. Зависи от темата и събеседниците.

# 9
  • Мнения: 9 865
Аз съм елф. Но не намерих дефиниция.

# 10
  • Мнения: 4 585


Модератор  Mr. Green Да бе!

# 11
  • Мнения: 227
Не успях да се открия в нито един от 10-те типа.

# 12
  • Мнения: 2 673
малко са опциите  newsm78 мене ме нЕма У цЕлата схема

# 13
  • Мнения: 3 932
малко са опциите  newsm78 мене ме нЕма У цЕлата схема

И това е опция  bowuu

# 14
  • София
  • Мнения: 3 824
Може би трол или адвокат.

# 15
# 16
  • Мнения: 3 634
Някакъв хибрид между трол и лъкер. Laughing

# 17
  • Мнения: 10
 LaughingЧестита ви нова 2008 от един лъкер

# 18
  • Мнения: 69
Хахахахаха
Интелектуалец, където трябва и спамер,където не трябва

Общи условия

Активация на акаунт