Отговаря ми и се държи безобразно

  • 10 527
  • 135
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
Откакто тръгна на градина поведението на Калина коренно се промени. Не знам кого точно копира, но постоянно ни държи тон, отговаря ни и си позволява даже да използва обидни думи към мен и баща си  Rolling Eyes Непрекъснато й обяснявам, че поведението й е грозно и просташко, но ефект няма. Когато прекали я наказвам. Даже вчера я плеснах по дупето. Нищо не помага - продължава да се държи така гаменски. Като поговоря с нея или я накажа, идва да се извинява, да ме гали, но после нещата се повтарят отново.
Вече не знам как да се държа с нея и какво да правя. Моля за съвет от миналите по този път!

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много ми е интерсно какво ще кажат възпитателките там ....сподели все пак с тях , че детето се държи лошо вкъщи, дали имат идея на какво може да се дължи

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Много ми е интерсно какво ще кажат възпитателките там ....сподели все пак с тях , че детето се държи лошо вкъщи, дали имат идея на какво може да се дължи

Нали се сещаш, че ще ни прехвърлят топката по някакъв начин...
Веднъж ни наплю. Попитах я кой плюе така и тя каза, че е едикой си от нейната група. Поговорих с нея и оттогава не си е позволявала да го прави повече. За мен е ясно, че копира нечие поведение, защото ние в къщи не се държим така помежду си, а и периодът съвпада с тръгването й на градина. Може и да ни наказва с това си поведение, задето я пращаме на градина...Знам ли каква е причината  Thinking Объркана съм по отношение на своята реакция - как да се държа?

# 3
  • Мнения: 82
Не искам да те плаша, но при нас това поведение продължава вече 2 години. Ту се оправя, ту пак започва. Аз дори знам кого точно копира и когато започне я назовавам с неговото име. Не ми харесва тази мания да се подражава на лошите, но май на тях им е по интересно така. Най-добре й действа, когато й кажа, че момичетата не говорят така, а се държат мило и възпитано. Има някакъв временен ефект, а аз постоянно правя забележки. Единствено с постоянство си мисля, че ще се оправят нещата. Повтаряй, повтаряй и може периодите на "лошотия" да намалея, докато изчезнат.

# 4
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
И при малката се получава същото, всичко , което чуе и види там имитира в нас. Не са виновни възпитателките, те не стоят 24часа до децата ни. Просто децата ни копират поведението на другите деца- Факт е. Ако тр да се разправяме с някой е с родитеите на тези деца, самият диалект и поведението но родителите не е е правилно. Самото възпитание от вкъщи си е такова. Дано като порастат да осъзнаят , че не този е начина. Нашата дъщеря постоянно ни заплашва, с рязане на глави, ръце, крака. Нарича ни тъпаци, глупаци т.н. Дори митира как пикаят госпожите Mr. Green, представяте ли си .....

# 5
  • Мнения: X
Да, има такъв момент. Ния също имитира децата от нейната група и то в не най-добрите им черти. Разбирам, че имитира, но не мога да толерирам такова държание вкъщи.
Обикновено се карам, наказвам, вземам играчки.....понякога има ефект, друг път няма, но аз няма да спра да изисквам от нея сносно отношение вкъщи, не зависимо на колко години е, кого имитира и какъв период изживява.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Н а т и, при нас е същото. Обижда ни, отговаря, държи се лигаво. Много ме дразни това и поведение. Аз я наказвам , а понякога я и нашляпвам. Единственото, което я кара да се позамисли е наказанието да не гледа филмчета. Скоро ме беше изкарала от равновесие и и казах:" Да си търси майка , която ще я обича такава лигава и непослушна. Аз не искам такова дете." Позамисли се доста. Май от тогава се е променила малко, но не знам докога...Нормално е да копират децата всичко, но защо пък все лошите неща ги попиват много бързо....Аз постоянно правя забележки, говоря. Дано се променят нещата. А в градината се държи много добре, учителките нямат никъкви оплаквания. Обикновенно децата са с различно държание вкъщи и в градината.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 826
Обикновено се карам, наказвам, вземам играчки.....понякога има ефект, друг път няма..
Така правя и аз.Мими също откакто тръгна на градина,тоест отпреди три месеца,промени поведението си.Особенно осезаемо това беше в първите седмици-като че ли не беше моето дете-изключително войнственна,груба,използваше думи,които вкъщи не чува.Сега нещата като че ли се поуталожиха.Но определено наказанията и вземането на играчки помага при нас...засега.

# 8
  • Мнения: 3 367
..при безобразно поведение играя размяна на ролите..казвам че е пример само и започвам да копирам поведението и,после говорим какво ни харесва и какво не,как иначе може да се поиска внимание,вода или каквото и така до другия път..гледам на тези епизоди като на шанс при безопасни условия да се научи на редно-нередно,дразня се ,разбира се,но знам че е тестване на света,също както пипането на врял котлон или катеренето по библиотеката..
..наказвам само за агресия и неуважение (взимане на играчка от брат и с лошо)
..тв не гледат почти,та това не е минава

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво толкова има за чудене? Поставете се на мястото на децата и ще разберете защо се държат така. А вие как изглеждате след 9-часов работен ден?

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
А вие как изглеждате след 9-часов работен ден?

Е, стига, де. Във всеки случай не ги мятам от вратата с "глупаци" /например/  Wink

А в градината се държи много добре, учителките нямат никъкви оплаквания. Обикновенно децата са с различно държание вкъщи и в градината.

Да, и Калина в градината е коренно различна. Госпожите казват, че е много кротка и добра.

Номера с играчките и аз го пробвах, но тя съвсем невъзмутимо ми каза: "Изхвърли ги"...

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Моето дете не ходи на градина, но също ни плюе и се държи безобразно понякога.Скоро влязахме при педиатърката почти на кълбо и аз пред нервна криза започнах да се оплаквам колко е див.Тя се усмихна мило и каза, че е нормално защото това бил първият пубертет.Какво по-хубаво обяснение от това WinkНо наистина тези моменти са временно, след това идва другата магария, забравяйки предишната.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097


   Моето дете не ходи на градина, но също ни плюе и се държи безобразно понякога.Скоро влязахме при педиатърката почти на кълбо и аз пред нервна криза започнах да се оплаквам колко е див.Тя се усмихна мило и каза, че е нормално защото това бил първият пубертет.Какво по-хубаво обяснение от това WinkНо наистина тези моменти са временно, след това идва другата магария, забравяйки предишната.

Ние първия пубертет го изкарахме вече  Wink Не можех да се нарадвам на периода след него - Калина беше направо неузнаваема /в добрия смисъл/. Идилията обаче не продължи дълго  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 3 367
Какво толкова има за чудене? Поставете се на мястото на децата и ще разберете защо се държат така. А вие как изглеждате след 9-часов работен ден?
iзглеждам печално,но хуквам по библиотеки,балети,езици,паркове,срещи с други деца и пр каквото има планирано според желанието на децата,затова и не търпя неуважително поведение!

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
и ние сме така ...
Явно ни наказва, защото не иска да ходи и всяка сутрин са пазарлъци. Опитва се да плюе, но само се омазва. Рови си в носа, не дава да го избърша и си натиква обратно сополите  #Crazy
луда работа, поне успокоителното е, че още 15 години ще е така след това да ходи да предава другаде фасони ....

Общи условия

Активация на акаунт