Изключително кърмено бебе на 3 мес. наддаде само 500гр.

  • 2 409
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 268
И нашия бебо третия месец наддаде малко - само 300 гр. Аз се шашнах, че ми е намаляла кърмата и почнах да пия чая на Хипп за кърмачки и продължих да си кърмя. Захраних чак в началото на 6 м. Като пиех чая на Хипп бях сигурна, че имам кърма, защото гърдите ми се пълнеха доста. Пиех и достатечности. Иначе и ние не наддаваме кой знае колко - 1 м. 1 кг, 2 - 700 гр., 3 м. 300 и т.н. Сега 7 м. беше качил само 60 гр.  Shocked А човека си яде без проблеми по 200 гр. пюрета и каши и си го кърмя и сутрин и вечер. Ама не качва, какво да го правя, все тъй да е си викам, да яде, а да не пълнее като майка си  Sunglasses
И на пук на късното ми захранване и борбата с родата в това отношение, бебо беше с хемоглобин 130 на половингодишнината си   Heart Eyes

А за смученето на юмручетата, споре дмен не са само признак на глад. Бебо от тогава някъде постояно си лапа ръцете, а сега и всичко, което успее да докопа  Laughing

Та според мен, споко, направи всичко възможно да си увеличиш кърмата ако имаш съмнения. Ама то с такива притеснения и без никаква подкрепа от педиатрите как да не ти намалее кърмата, ей.

Успех, мила  Hug

# 16
  • Мнения: 629
Хиче не й се връзвай на педиатърката!!! С ранното захранване най-много здравословен проблем да си докарате. От третия месец повечето деца си откриват ръцете и започват с интерес да ги гледат, дъвчат, сучат, абе интересни са им.  Laughing
А какво е това "апропо миналия месец наддаде 750 грама, пак близо до границата... " Близо до коя граница? Педиатърката ли нещо ти ги блещи тия? Всеки месец ли трябва по кило да качва детето?!
С няколкото лъжички моркови или ябълки няма да се нахраните. Децата качват от поеманата белтъчна храна (за тази възраст това е млякото). Не знам защо педиатрите толкова упорито отричат факта, че човекът е изграден от вода и белтъци. Въглехидратите и мазнините са само източник на енергия, не и на градивен материал. А целулозата и разните му микроелементи и витамини имат други функции. Ако тази лекарка очаква, че детето ти ще започне да качва ядейки зеленчуци и плодове вместо съдържащата белтъци кърма значи има доста сериозни пропуски в познанията си относно човешкото тяло.
Кърми си детето на поискване, гледай колко памперса са обилно мокри на ден, колко пъти ака и какво е общото му състояние. От един месец генерални изводи не бързай да правиш. А и с времето детето ще започне все по-малко да качва. Следи омаляват ли му дрешки, има ли такива, които да са му били големи, а сега да са добре. Гледай детето дали е весело, игриво, кожата му с добър вид ли е. Това с мерките и тегликите са простотии на лекарите, които ще те заведат право в магазините за АМ, шишета, четки, стерилизатори, безумно рано въведени храни - от там възможни проблеми, водещи до купуването на лекарства...абе мислят съвременните търговци как да ти бръкнат в джоба.

# 17
  • Мнения: 4 555
Изобщо не слушай тези глупости!
Първо, всяко бебе е различно и има нужда от различно количество храна. Зарежи гледането на граници, милилитри и килограми, те не са показател за нищо, защото показват как бебето ти се движи спрямо средностатистическото бебе.
Единственото, което може да покаже дали кърмата ти е достатъчно е дали бебето е нахранено. За 3 месеца би трябвало да можеш да различаваш гладно от нахранено бебе, сигурна съм, че нямаш съмнения по този въпрос.
Стремежът на някои педиатъри да вкарат всички деца в граници така, че да ядат еднакво и да наддават еднакво е глупав и ненужен. Не се връзвай.
Още по-безсмислено е да захранваш или да даваш АМ.
500 гр е нормално, няма за какво да се тревожиш.

# 18
  • София
  • Мнения: 418
Ни се тревожи.Всичко е ОК според мен.Моята дъщеря също не е от силно наддаващите бебета(350гр.-първи месец педито направо подскочи, 750гр - втори месец и 450гр. - трети месец и от тогава по около 400гр. за месец)!Затова пък расте на дължина - 15см от раждането до сега.Аз не съм давала АМ и започнах захранване в 6-ти месец с пюрета.Не давам сокове и чайове.Детето си е здраво и жизнено въпреки цифрите.Успокой се и не захранвай прекалено рано,за да нямаш по-сериозни проблеми.Ако си много притеснена можеш да изцеждаш между кърменията по калкото можеш и да даваш с шише,когата събереш повечко.Така ще е сигурно поне за едно ядене колко е изяла,а и ще увеличиш количеството поемана кърма като цяло.Аз така правя.Освен това така ще стимулираш и лактацията.Успех!

# 19
  • Мнения: 79
Здравей!
Заглавието на темата ти ме накара да се зачета, защото не знаех, че 500 гр. за трети месец са малко и се зачудих  newsm78
Моят син също нададе  500 гр. през третия месец и 3 см. А през първия - 1900 гр. Shocked
Аз се притесних повече през първия месец какво е това чудо, какъв е този растеж, но педиатърката не ме притеснява с подобни глупости като много или малко наддаване. Щом бебето е на кърма и е спокойно, пълни памперсите - няма от какво да се притесняваш. 
Кърмете се спокойно и се наслаждавайте на това  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 491
Не се притеснявай, ние нададохме 1000г през първият месец и после по 300- 350г през останалите месеци, аз също се притеснявах ,че надаваме по малко,но петиатър каза ,че всички деца са различни и щом е спокойно бебето не реве и спи между кърменията ,въобще да не се протесняваме. На 6м бяхме удвоили килограмите си и чак тогава се захранихме с пюренце. Дотогава се кърмехме на поискване.

# 21
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Абсолютно те разбирам.В четвъртък бяхме на консултация и сме качили  "само" 550гр.Казаха да я дохранвам ,че и сокчета да давам,защото била зимно бебче и ще развие анемия/какво ли желязо има в сокчетата? newsm78/.И аз се панирах,ама тотално се панирах.За соковете им дадох да разберат,че нямам ни най-малко намерение да давам,а за захранване можем да говорим чак след 6-я месец,с което втрещих педиатъра и сестрата.Но за наддаването признавам шашнах се.Обаче твърдо съм решила да я кърмя и нямам ни най-малко намерение да се отказвам.Ако трябва и през 10 минути ще я храня.В края на краищата едно време децата са били изключително кърмени.Да не би преди 50 години някой да е давал АМ или да е преварявал вода,когато е бил на полето?

# 22
  • Мнения: 941
при нас беше същото, само че и първите месеци наддаде малко и като погледна педито статистиката и заключи че сме на долната граница и ми предложи да вмъкна още едно кърмене, ама беба не искаше, тя малко злоядо кърмаче се оказа, и каза да изчакаме още месец да видим на следващата консултация, и наистина на 4тия месец пак наддадохме около 550гр но вече сме били добре,
така че мисля че е нормално, според мен бебе което не му стика папото е нервно иска постоянно да суче, не изглежда доволно,
 а за юмручетата при нас те са по важни от всичко, смуче ги яко, даже се опитва да ги натика в устата докато я кърмя, и така да измести цицата,

Общи условия

Активация на акаунт