а ако не направя питка ?

  • 5 468
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 867
И аз не правих питка. Обаче на църква отидох.

# 61
  • София
  • Мнения: 672
Правих питка и на църква отидох Simple Smile За купона Simple Smile

Но на мен и на сестра ми никой не ни е правил ни питка ни на църква ни е водил Simple Smile

# 62
  • Мнения: 367
Аз също няма да правя - моето бебе след 3 дни става на 40, но този обичай определено не ми допада. Особено сега в този грипен сезон да ми идват всичките ми приятелки вкъщи, и то ще стане една дандания - аз  ще се чудя внимание ли да им обръщам, бебе ли да кърмя, памперси ли да сменям. Определено ще го пропусна. Решила съм постепенно да почна да каня всеки вкъщи за по едно кафе, за да видят бебо и това е, но хич няма да бързам.

# 63
И аз не съм правила!Въпреки че живея в София аз съм от Враца,а там даже не бяха чували за такова нещо.

# 64
  • Мнения: 922
И аз не съм правила,изобщо не знаех,че се прави.
Ходихме на 40-тия ден в църквата.



 Peace

# 65
  • Мнения: 71
Sad((((((( ей мами, аз съм чувала, че тази питка се прави 1. за късмета на бебето и 2. за да се задоми след време!
Аз не правих, защото свекърва ми тогава дирижираше!Тя каза, че след като на двамата сина не е правила и на 1 внук, щооооооооо пък трябва да се прави на 2-ия?????????????Мн съжалявам, че не направих!Адски мн!Ако имам второ...момиченце:) ще направя задължително и никой и нищо вече няма да ме спре!

# 66
  • Мнения: 34
правих погача преди 1 седмица, бебето ми не беше направило 4о-тия ден , имах спесиално замесена ритуална пита , украсена с всякаквки фигурки , а на самия 40 ден отидох и на църква , където свещеник чете на майката и бебето чиста молитва . всичко това се прави за здраве и късмет на детето , всеки сам си разбира как да го направи и дали въобще да го прави. Аз прецених , че е важно да го направя и нито отрицателните температури навън ме спряха да изляза , нито детето ми се разболя от разходката до църквата.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 734
По моя край също този обичай не е разпространен.Гостите ни идваха в различни дни,по 2-ма 3-ма да видят бебка.Не съм събирала всичките накуп да правя дандания.На 40-ия ден единствено ходихме на църква.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 4 969
не съм правила,не мисля ,че е фатално ако се пропусне.
Peace

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Направи питката, както и когато те посъветва сърцето. Важното е на вас да ви е хубаво.
На моя син майка ми омеси една пита-солена, пък нали по обичай е сладка и гости нямахме, семейно беше. И на църква не ходихме, че беше студено. Щото по моя край този обичай не е популярен. Та съвсем символично беше.

# 70
  • Мнения: 2 000
Не съм им правила питки и на двамата.

# 71
  • Мнения: 4 111
Не съм правила пита и на църква не сме ходили.

И аз.

И аз, и аз.  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 486
Не съм правила пита и на църква не сме ходили.

 Peace

# 73
  • Мнения: 1 167
Днес и моя бебо прави 40 дни и ходихме на църква с малкия да ни четат молитва.
Искам да попитам за това събиране по женски-орисването, какво  сервирахте като почерпка освен задължителната питка, която знам че се чупи над главата на майката и бебео над бяло платно в което се слагали от орисниците парички.???

Общи условия

Активация на акаунт