Кафявата черта на корема?

  • 3 931
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 357
цял живот си я имам и потъмня по време на бременността, сега 4 месеца минаха все си е същата - тъмна през целия корем  Confused

# 46
  • Мнения: 867
Линеа негра. Пигментация вследствие на повишено отделяне на някой си хормон newsm78

Аз съм много светла, е появи ми се. И изчезна чааак след година.

# 47
  • Мнения: 655
На мен ми изчезна няколо месеца след раждането на близначките, но сега пак започва да се появява.

# 48
  • Мнения: 693
Не знам на какво се дължи. При мен се появи около 2 седмици преди да родя и се махна около месец след това.

# 49
  • Мнения: 30
до колкото си спомням показва височината на матката, Естествено хормоните са причина да я виждаш. моята беше почти до пъпа-ама бебо много ме разтегна като се има в предвид, че се роди-54 см и 4700 кг.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Доколкото си спомням се нарича линеа негра - тъмната линия, която свързва пъпа и пубисната кост. Тя съществува и преди бременността, но тъй като е със същия цвят като кожата ви, не се забелязва – в „невидимото” си състояние се нарича линеа алба. Изчезва след раждането. А е резултат от производството(единствено по време на бременността) на хипофизен хормон.

# 51
  • Мнения: X
С дъщеря ми се появи в седмия месец, беше доста силно изразена, минаваше и над пъпа, а самия пъп представляваше едно голямо черно - кафяво петно, което после чегъртах как ли не, за да се изчисти  Confused.
Сега пъпа ми е същата работа, но линията е почти невидима.  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 641
Към 5 месец се появи.

# 53
  • Мнения: 14 486
до колкото си спомням показва височината на матката,

моята се появи края на пети месец, само дето е над пъпа, а не под него newsm78

# 54
  • Мнения: 656
Появи се някъде към 5-6 м. и изчезна 6 мес. след раждането.Аз съм с много светла кожа ,но и двата пъти имах черта.

# 55
  • Мнения: 559
Доколкото си спомням се нарича линеа негра - тъмната линия, която свързва пъпа и пубисната кост. Тя съществува и преди бременността, но тъй като е със същия цвят като кожата ви, не се забелязва – в „невидимото” си състояние се нарича линеа алба. Изчезва след раждането. А е резултат от производството(единствено по време на бременността) на хипофизен хормон.
Ей това беше най-профи отговора!  bouquet
И моята черта е над пъпа, чак до гърдите. И около пъпа ми потъмня кожата.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Тази черта, я имат (почти )всички жени , но е едва забележима. През бременността се засилва пигментацията и както гърдите, така и тази черта, стават по-тъмни! После всичко избледнява!  Hug
PeaceМоята ве4е я няма.

# 57
  • Мнения: 4 621
При мен се появи в края на 8  месец. Изчезна около 2 месеца след раждането Peace

# 58
  • Мнения: 728
И аз се чудих каква и е целта на тази черт Thinking, но ощe повече се чудя защо още не ми се е махнала #Cussing out..
Мойте колежки казваха че когато стане тъмно кафява, значи че бебето вече е готово да се роди, но на мене това не ми се вижда много превдоподобно

# 59
  • Earth
  • Мнения: 1 952
На мен лично - към 5-тия месец ми се появи...
И пак към 5-тия месец след раждането изчезна  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт