Кърмене и мечо грозде

  • 1 601
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 568
Моя приятелка кърмачка има цистит. Бебето е на 1 м. и е изцяло на кърма.
Въпросът ми е може ли мамата да пие мечо грозде? Знам, че е билка, но все пак да попитам  Wink.

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 20:52 от Герката

# 1
  • София
  • Мнения: 1 175
А не е ли по-добре вместо да пие каквото и да е да приложи друг метод(изпитан и резултатен  Peace) А именно да си свари смрадлика,да я изсипе в един леген и да постои отгоре да се напари.При мен дава гарантирано облекчение.Прилагала съм го дори като бременна.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Аз наскоро пих  мечо грозде заради цистит(само 2 дни),на беба не и се отрази по никакъв начин.

# 3
  • София
  • Мнения: 568
Благодаря ви, момичета  Hug Емче, ще й кажа да опита.  Hug

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мечото грозде НЕ се препоръчва по време на кърмене. Няма достатъчно данни за приложението му, но все пак има някои опасения и е по-добре при бебе на един месец да не пробва на своя глава билки с неизвестно действие върху детето.
Има обаче други неща, които може да прави спокойно и без опасения за детето - да пие минимум 3 литра вода дневно; да кисне краката в гореща вода (колкото може да издържи); по аптеките има едни таблетки Уринал - те са екстракт от червена боровинка и са ок за кърмачки, а са с добър ефект при цистити (пречат на бактериите да се захващат за стените на пикочния мехур).
И - непременно да се свърже с лекар, както и да даде стерилна урина за посявка (това може да го направи във всяка лаборатория без да има направление - стерилни контейнерчета се взимат от аптеката, пишка първа сутрешна урина след добро измиване и хваща средна струйка от нея) - резултатите излизат след 48ч. Ако усеща парене на вагината след пишкане, може да не става въпрос за цистит, а за гъбична инфекция (която е честа, особено ако се е наложило да пият някакви антибиотици след раждането).
ако се потвърди цистит, може да се наложи антибиотично лечение. Нека да внимава много какво й изписват - най-често изписваните за цистит химиотерапевтици като Нелидикс и Ципрофлоксацин Не се препоръчват по време на кърмене, но има антибиотици, които може да взима без да прекъсва кърменето и са за предпочитане. Така че ако й изпишат нещо подобно, да знае и да поиска навреме да го сменят, за да не си докарат и проблеми с кърменето в добавка.

# 5
  • София
  • Мнения: 568
Много ти благодаря за отговора, Хедра,  Hug

Общи условия

Активация на акаунт