Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 апр. 2005, 14:22 ч.

Polygynax ???

• 1 331
  • 12
  •   1
Отговори
Кажете ми, моля ви, изписвали ли са ви в 27 ма г.седмица Polygynax вагинално в продължение на един месец - два пъти седмично, а на партньора крем Тридерм в продължение на 1 седмица - мазане сутрин и вечер?
Това за родилка безопасно ли е, а за мъжа това мазилце на основата на гентамицин достатъчно ефикасно ли е против "бременски" гъбички, както се изразия моя генеколог?

# 1
# 2
Полижинакса е безопасен за бременни и аз съм го ползвала, за крема не знам обаче.

# 3
Благодаря ви за своевременния отговор, успокоих се.

# 4
Здрасти Иветке Simple Smile

Не се притеснявай, аз го ползвах около 16-17 г.с. Напълно безопасен е. Да не говорим че се предписва на мами бременни в 9 месец за да се прочистят родовите пътища.

# 5
и на мен ми го бяха изписали, но всеки ден в продължение май на десет дена. Не е опасен, но за крема незнам.

# 6
На мен също ми изписаха това лекарство, но пък без да ми се изследва влагалищен секрет...ей така, заради течението, което имам. Не е много, но го има.
На мъжа ми нищо не изписа.
За да не отварям поредната тема да си задам въпросчето тук...

А може ли да наруши или навреди на влагалищната среда, при положение, че е изписан профилактично, без да е доакзано, че имам някакви гъби?
Лекарят ми каза, че било обичайна практика преди раждане да се изписва. Rolling Eyes (аз ще съм секцио)

# 7
Дафна, явно е практика на някои лекари да го изписват без изследване на секрет. На мен например гинеколожката, която ми води консултациите ме прегледа на стола, в 16г.с. мисля, че бях, установи че имам някакво течение и ми го изписа. Аз се притесних и питах веднага лекарката, при която ходя на частни прегледи  и тя потвърди, че мога да го слагам без проблем.
Виж, за това, което питаш, обаче не знам  Confused

# 8
На мен също ми го предписаха без микробиологично, но пък изрично каза, че трябва и партньора да се мазоти.
Някъде тук бях чела, че е важно да се премахнат всякакви инфекции защото те възпаляват влагалището и след това при раждане се получават разкъсвания най-вече поради възпалението.
В този случай при секцио може би не е от такава важност да се лекува течението, което така или иначе месец след това зачезва.

# 9
Значи просто ще си го слагам...то и при вас е назначен без изследване Confused Явно наистина си е обичайна практика, колкото и да ми звучи нелогично.

# 10
За крема- ако е само с гентамицин,той няма да помогне за къбички. Аз/мъжа/ ползвах канестен крем.По принцип мисля че не е необходимо да се лекува и той, незнам.

# 11
  • в мъжки прегръдки
На мен гинеколожката ми предписа полижинакс малко преди раждането без да ми има нещо  - като превантивна мярка.

# 12
  • густо майна Филибето
И на мен ми го предписаха още от осми месец да го слагам,за да се предотврати евентуално спукване на мехура,вследствие на някаква безобидна иначе бактерия,която можела да го причини.А в деветия го предписват за чистене на родовите пътища.За крема не знам,защото на мен заради серклажа ми беше забранено да правя секс.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт