за водата и храненето

  • 964
  • 4
  •   1
Отговори
въпросът ми е следният-докато бях в родилното,ми казваха,че трябва да давам на бебето разтвор 10% захар/вода,защото се обезводнявало от жълтеницата,но сега чета само отрицателни мнения за това.лекарката,която дойде при детето ,също каза да се прави такъв разтвор,който бебето трябва приема 1 час преди всяко хранене и по глътка след него.общото количество е 150 мл за ден.
кое е правилно в случая? благодаря на всиички предварително!
и още нещо-чета също,че е хубаво,бебето само да определя времето за хранене,т.е. да се храни когато то поиска.
означава ли това ,че не е правилен режимът на всеки 3 часа,независимо дали бебето спи или не е гладно?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 885
Не пишеш дали кърмиш или сте на ад. мляко. Ако кърмиш и ви е минала жълтеницата не е необходимо да даваш вода. Желателно е да кърмиш на пискване, а не през три часа.

За храненето с ад.мляко съм чела, че трябва да е на режим, но за това да се изкажат мамите с опит в този вид хранене. Мисля че тогава се дава вода.

# 2
  • Мнения: 170
Аз пък съм чувала, че е добре да му се дава водичка. Лично при мен бебо не искаше да пие изобщо вода докато не навърши 6 месеца - горе-долу по това време вече мина на адаптирано мляко. Но за водата не съм чувала лоши отзвуци Wink Освен това ние си бяхме на поискване, но пък това поискване се случваше ТОЧНО през три часа, с мнооооого малко изключения. Бебето само си създава режима. Както и само решава кога да прекрати нощното хранене Laughing
Много здраве желая!

# 3
  • Мнения: 229
Бебо още ли е с жълтеница? Ако "да" трябва да пие подсладена вода или глюкоза. Според мен детето трябва да си има някакъв режим на хранене, защото някои деца са по-лакоми, а други "по-мързеливи" и не обичат много да ядат. Аз съдя от моите-родени са с 1 мин. разлика, но са коренно различни. Едната може да яде непрекъснато и все е гладна, а другата като я храня все едно й губя времето с глупости и съм й ужасно досадна.

# 4
И моето бебче категорично отказва да пие вода.Какви ли не чайчета му правих ( имахме юнашки колики ), но нищо не помогна. За капак жълтеницата му продължи до 50-я ден, а педиатърката само ми опяваше колко е важно да пие подсладена вода, и че може би тенът си му е такъв, ( нито аз нито татко му имаме нещо общо със жълтата раса!) В резултат на което я смених и съм много доволна. Новата ми обясни по човешки, че кърмата съдържа около 90% вода и явно това го задоволява, а във USA било практика да се дава вода след 5- 6м.
Относно жълтеницата поясни, че при някои майки в кърмата имало съставка, пречеща на разграждането на билирубина и тя отшумява много по бавно.
  Така че не се притеснявай! Ако урината му е безцветна всичко е О.К. Растете здрави и щастливи  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт