Малки кистички

  • 3 159
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте на всички!За първи път пиша досега само четях и се информирах но ето че и на мен се наложи да споделя с Вас моят проблем.Накратко:този месец цикълът ми закасня и на 45-я ден се реших да отида на гинеколог.Оказа се че имам по няколко малки кистички и на двата яйчника,предписаха ми Дуфастон да пия 10 дни и като се появи цикъла веднага да отида на преглед,като трябва да мина през всички изследвания на хормоните за да се установи причината и да се започне лечение.Много съм уплашена от тези кисти,а от другия месец смятам да започваме с опитите за бебе и какво ли не не си мисля вече.Гинеколога ми каза че всичко ще се нормализира,ще се появи овулацията и да не се притеснявам.Споделете ако сте имали такъв проблем,вашите мнения и т.н.Ходя при д-р Димитров в 22-ро ДКЦ,ако знаете нещо повече и за него също пишете.Това е засега от мен.Очаквам вашите мнения.До скоро!

# 1
  • Мнения: 72
Не се притеснявай!!! Имай доверие на гинеколога си, ако пък нещо те съмнява, винаги можеш да го смениш. Бебетата не идват по график, така че се успокой. Имам момченце на 7месеца и почти през цялата бременност бях с огромна киста - около 6 см. Вярвам, че и при теб всичко ще се нареди!!

# 2
Не се притеснявай , много жени имат такива кисти, но въпреки всичко трябва да се лекуваш. Весело посрещане на новата 2008г.

# 3
  • Мнения: 1 335
По принци това е процедирата - изследване на хормоните и назначаване на лечение. Не се притеснявай, всичко ще се оправи. На колко години си? И правите ли бебе? Ако да, то сподели с гинеколога си и му задай всички въпроси, които ти се струват важни.
Не се затормозявай излишно! Изкрай весело посрещането на новата година и не му мисли! Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте отново!Леко съм притеснена тъй като преди три дни спрях десетдевния прием на Дуфастон а цикъл все още няма.Много съм объркана,страшно много искам да забременея и незнам вече какво става,тези малки кисти,които ми откриха доста ме отчаяха и непреставам да мисля за това.Пишете ако сте се сблъскали с подобен проблем.

# 5
  • Мнения: 1 335
Приемът на Дуфастон беше 10 дни (множко според мен), считано от кой ден?
Колко е дължината на цикъла?
Дуфастон-ът удължава и моя цикъл с около 4 дни.
Ще имаш бебе, успокой се  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 908
Ами когато започнах да го пия ми беше 46-ти от последната менструация,именно това нямане на цикъл ме накара да отида на гинеколог за да се види каква е причината за да не ми идва при положение че няма бременност и той ми изписа тези хапчета за да се появи цикъл.

# 7
  • Мнения: 1 335
Хмм, мисляех, че само последния цикъл е бил 45 дни ...
Хормонките задължително. Още на този цикъл. Нали знаеш кое и как се изследва?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 908
Преди това закаснение на цикъла никога не съм имала проблеми жинаги си ми идваше на 28-30 дни и сега какво стана незнам.Да ще изследвам хормоните но нека първо да ми дойде,дано резултатите не са отчайващи,ще видим.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте!На втория ден от цикъла отидох на преглед,гледаха ме на ехограф.Казах на гинеколога че искам да се лекувам,като целя забременяване и го питам какви хормонални изследвания трябва да направя преди да започна лечението,неговият отговор беше засега няма да правиш изследвания,а ще дойдеш на 14-я ден да видим дали расте фоликул и дали ще има овулация,ако има няма да пиеш нищо,а ако няма ще пиеш три месеца противозачатъчни и тогава всичко ще е наред.Честно казано тези отговори хич не ми харесват,вие как смятате да сменя ли гинеколога и кои хормони е редно да изследвам.Препоръчайте специалист по кисти от който сте останали доволни.И последно да ви попитам дали да направя цветна снимка,в кои дни от цикъла се прави и каде?До скоро!

# 10
  • Мнения: 1 335
Браво, бе! Отиваш и казваш, че искаш бебе, а ти казват да пиеш хапчета (= хормонален препарат = на противозачатъчни най-често)!! Е на това му викам аз професионализъм!! Ами ако отидеш след 14-ти ден и нямаш фоликул, щото този цикъл ти е ановулативен, кво правим??!Праска ти хапчета зАлудо! И как ще ти изпише хапчета без хормонални изследвания?? Ще ти тресне я Логест, я друго, дето му хрумне .... Егати!
Мила, я зарежи поликлиниката (ако лекарят ти е в поликлиника) ... Сменяй го този.
Изследването става чрез венозна кръв. Взима се 1-3 ден от МЦ за LH, FSH, Prolaktin, Estadiol, Testosteron и
7 дни след доказана овулация за Progesteron (овулация най-сигурно се доказва с фоликуметрия). Намираш друг лекар и му носиш резултатите
Спокойно с цветната снимка. Не ти е необходома засега.

# 11
  • Мнения: 3 453
Подкрепям Аркана! Пусни си изследванията в читава лаборатория и после с резултатите отиди при друг лекар.
Относно специалистите, в Здравния има черни и бели списъци с лекари. Погледни там.
Успех! Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 908
Да,ще направя изследванията и ще ходя при друг лекар,ще видя белия списък,дано този път да попадна на кадърен гинеколог,а не разни измислени.

# 13
  • Мнения: 1 335
Душанке, виждам, че си от София. Избери си лекар, който работи в гнекологична болница.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 908
Направих изследванията на 4-ти ден от цикъла в Бодимед,ето и резултатите:

LH 8.34(2.4-12.6)
FSH 7.77(3.5-12.5)
Естрадиол 40.86(12.5-166)
Пролактин 129.6(127-637)
Тестостерон 1.66(0.22-2.9)
Глюкоза 5.34(2.7-6.2)

Какво е вашето мнение?

# 15
  • Мнения: 1 335
Съотношението LH/FSH не е в нормата. Доколкото ми е известно трябва да е 0.75 до 1.00
При теб е 1.073. По принцип това е показтел за ПКЯ  Tired
Другите са ОК според мен
Виж и прогстерона как е и поговори с (друг) гинеколог

# 16
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте днес бях на преглед,доктора каза че в момента има фоликул голям 19-20 мм и да правим опити в тези дни.Аз искам да попитам каква е вероятността да не се пукне и какво става в такъв случай?

# 17
  • Мнения: 1 335
Вероятност има, не знам каква, това зависи само от хормоните ти.
Ако не се пукне, няма яйчице Sad Може да се пукне по-късно или с идването на цикъла.
Във всички случаи не го мисли, ами награбвай любимия Wink

# 18
  • Мнения: 989
Съотношението LH/FSH не е в нормата. Доколкото ми е известно трябва да е 0.75 до 1.00
При теб е 1.073. По принцип това е показтел за ПКЯ  Tired
Не съм спец, но доколкото съм чела съотношението се приема за нормално до 1.4 - смятам, че тук няма проблем.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 908
Ходих днес отново на преглед,фоликула се е спукал и доктора каза да действаме днес и утре задължително,във същото време от пет дни правя тест за овулация и все е отрицателен-възможно ли е да не отчита правилно?Относно хормоналните ми изследвания каза че пролактина,тестостерона,а и глюкозата не са много добри.Незнам вече на кого да вярвам и на кого не,всеки казва различно.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте!Не съм писала скоро но ето че всичко започва отначало.Отново ми закъснява,а и незнам сега кога точно трябва да ми дойде.Правих тест орицателен е.Мисля да изчакам още 2-3 дена и да ходя пак на преглед и сигурно пак ще пия хапчета за предизвикване.Отчаяна съм от вси4ко това което става.

# 21
  • Мнения: 1 715
Здравейте!Не съм писала скоро но ето че всичко започва отначало.Отново ми закъснява,а и незнам сега кога точно трябва да ми дойде.Правих тест орицателен е.Мисля да изчакам още 2-3 дена и да ходя пак на преглед и сигурно пак ще пия хапчета за предизвикване.Отчаяна съм от вси4ко това което става.

когато пи дуфастон,на кой ден ти доде цикъла?4е аз от два дни съм го спряла,но още го няма.Питам ориентировъ4но.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 908
След като  минаха 10-те дена на прием,на третия ден се появи слабо кафяво течение и на4-я ден вече стана както си трябва.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 908
Момичета много ви моля кажете си мнението и за тези мои изследвания,доста се шашнах,всички са към долна граница,а прогестерона най вече ме притеснява и може би той е причината да не мога да забременея.Ето ги и резултатите,направени са в Бодимед:

Прогестерон:2.61(1.7-27)

TSH:1.89(0.27-4.2)

FT3:2.77(2-4.4)

FT4:10.19(9.3-17)

# 24
  • София
  • Мнения: 2 908
 Защо никой неиска да каже своето мнение по моя проблем,наистина очаквах доста отговори.

# 25
  • Мнения: 4 324
На кой ден са правени изследванията?

# 26
  • София
  • Мнения: 2 908
На 22-ри ден.

# 27
  • Мнения: 4 324
А овулация в цикъла имаше ли?

# 28
  • Мнения: 7 718
В норма са, добре са.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 908
Правих тест за овулация от 10-ти ден и на 19-ти ден теста беше положителен и съответно правихме опити в тези дни.

# 30
  • Мнения: 4 324
ninkata80 прогестерон, наистина е нисичък, но пък ако овулацията е била на 19-ти ден, а изследванията са на 22-ри, то е нормално прогестерона да е все още на долната граница. Пик има 7 дена след овулация.
Следващият цикъл следи овулацията с фоликуметрия и изследвай прогестерона на 7-ми ден след овулацията

# 31
  • София
  • Мнения: 2 908
Малко се поуспокоих,дано да е така както Тани е написала,ще следя другия месец овулацията с фоликуметрия освен ако не ми бъдат назначени противозачатъчни три месеца заради гадните кисти,в вторник имам час ще видим какво ще бъде лекарското мнение и прогноза.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравейте Simple Smile
И аз съм със същия проблем или може би подобен Sad Моят въпрос е към ninkata80 - при кой лекар реши да отидеш и до колко си доволна Simple Smile
Аз обикалям лекари и нещо все не съм доволна Sad което е много кофти Sad

# 33
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравей kata kata,ходих в началото при един некъдърник от 22-ра поликлиника след което се ориентирах към д-р Динчо Георгиев-изчетох добри мнения за него и затова реших той да е.Вижда ми се сериозен и надежден поне засега,утре на обяд съм на преглед при него,ще пиша пак.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 860
Мерси за барзия отговор   bouquet
Аз мисля утре при Джонгова да ходя Simple Smile Стискам палци при тебе поне всичко да е наред  Hug

Общи условия

Активация на акаунт