Не може да се изправи сама

  • 2 557
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Привет! Simple Smile
Имам дъщеря на 11 м. и половина.Активна е , мъчи се да ходи (държа я за ръцете), яде прекрасно, но...не може да се изправи сама до седнало положение, кошарката и е от тези сгъваемите-за сън и игра.Няма за къде да се хване, а не може да се набере по мрежата.Вече взех сериозно да се притеснявам.Иначе е стабилна на краката си, стои си седнала, но легне ли-дотам.Почва се едно мрънкане и рев и не може да се изправи.Като я сложа права в кошарата си обикаля без проблем, даже се пуска.На земята не съм я оставяла, защото в детската е само паркет,нямам килим,той ще пристигне чак към края на януари.Съответно не може да се научи да се хваща за някъде и да става.Не знам какво да правя- как да и помогна да се научи.Дайте съвет моля  Praynig И мислите ли, че има проблем и трябва да се обърна към специалист?

# 1
  • Мнения: 342
Дъщеря ми също не можеше да се изправя.На същата възраст горе-долу тя не можеше в количката от легнало положение да се изправи самада седне.Аз също много се притеснявах и лекарката ми даде талон да я заведа на скенер мисля беше и при невролог да я изследват за церебрална парализа.Мъжът ми като разбра имаше сериозен скандал.Въобще и не даде дума дастава да я водим по доктори и нея заведохме.Сега е вече на 4,всичко е нормално даже сме балерини и правим шпагат.Не се притеснявай.По принцип на тази възраст децата са много подвижни,но има и изключения.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 108
Мисля, че най-добре е да зададеш своя въпрос  във форума на "Д-р Нивеа Бейби".  Там отговаря специалист- д-р Слънчева от "Майчин Дом", и тя най-точно ще прецени ситуацията.  Няма смисъл за такова нещо да се доверяваш на случайни мнения. Всеки има впечатления само от своите деца,  само лекарят е този, който може да даде компетентно мнение.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Правите ли упражнения, гимнастика. Ако не правите започнете и всичко ще е наред.

# 4
  • Мнения: 46 434
Пробвай да я сложиш в обикновена дървена кошара и виж дали ще се изправи Thinking моята дъщеря само за решетките се изправяше на 11 м., инае нищо не можеше да прави, нито да пристъпва, нито да сяда ...

# 5
  • Мнения: 27 524
Не мисля, че имаш повод за притеснение. Синът ми започна да се изправя след годинката.

# 6
  • Мнения: 1 761
Моето дете до 11 месечно не пълзеше и всички (майка ми,свекито,съседки,познати и непознати) почнаха да ми правят намеци,че явно нещо му има.Тъкмо реших да го водя на лекар и пропълзя като ракета.Лека-полека започна да се изправя,после да обикаля около мебелите.Вече е на почти година и половина и не може да ходи сам без опора.Заведох го на лекар и той ми каза,че нищо му няма.
Всяко дете е различно,едни са по-сръчни с двигателните упражнения,други първо се развиват интелектуално.

# 7
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Вържи на кошарата от няколко страни нещо като дръжки, аз бях вързала рингове, за да се хваща.

# 8
  • Мнения: 872
И моята дъщеря не може да се изправя,докато връстниците й пълзят,а някои се опитват и да ходят.Аз си го обяснявам с това,че няма за какво да се държи,за да има опора,докато се научи самостоятелно,а ме е страх  да я оставя на земята,за да се катери по мебелите.Обаче вчера докато беше на спалнята й показах как да се хване за таблата и се изправи почти сама,значи с показване и с тренировки става.

# 9
  • Мнения: 1 668
Моят Иван също имаше тези проблеми. Показвах му няколко пъти как трябва да застане първо по корем, после на коленца и след това да търси опората в ръба на кошарата... Схвана... Само че преди това го бях влачила в клиниката по ДЦП на д-р Чавдаров, която се оказа някаква страхотна машина за пари. поставят диагнози, плашат майките - така, че внимавай... За моят иван казаха, че може и да не проходи, ако не посещаваме тяхната Войта терапия. На 11 месеца не можеше нищо - само се влачеше по корем и то по 20 см, а проходи на година и 2 седмици без никакви терапии. та година и 3 месеа вече се катереше ато катерица по мебелите... Та съвет - иди да го види невролог в Педиатрията и внимавай да не попаднеш в клопката на Чавдаров. Той пише във форума и е доста мил и любезен като трябва да си намери жертви...

# 10
  • Мнения: 2 821
Мисля, че най-добре е да зададеш своя въпрос  във форума на "Д-р Нивеа Бейби".  Там отговаря специалист- д-р Слънчева от "Майчин Дом", и тя най-точно ще прецени ситуацията.  Няма смисъл за такова нещо да се доверяваш на случайни мнения. Всеки има впечатления само от своите деца,  само лекарят е този, който може да даде компетентно мнение.
Едва ли може най-точно през нета да прецени.
Всяко дете е индивидуално и тук авторката ще срещне различни отговори.
Моята дъщеря е на 10 и половина м. и неможе да се изправя още, но пък като я държа за ръце пристъпва.

# 11
  • Мнения: 941
не се притеснявай, всяко дете  по различно време се ориентира към тези действия, твоето просто не е изпитало потребност за да се опита да се изправи, при първото ми дете то проходи много рано, към 9-10м вече сама, но чак след това се научи да се обръща от гръб по корем и обратно и също от легнало до седнало положение късно усвои, иначе като я сложех седнала още на 5м си седеше сама, просто децата по различно време пробват различни неща, мисля че при вас всичко си е наред

# 12
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Мисля, че най-добре е да зададеш своя въпрос  във форума на "Д-р Нивеа Бейби".  Там отговаря специалист- д-р Слънчева от "Майчин Дом", и тя най-точно ще прецени ситуацията.  Няма смисъл за такова нещо да се доверяваш на случайни мнения. Всеки има впечатления само от своите деца,  само лекарят е този, който може да даде компетентно мнение.

За мен като специалист това е правилният отговор. По-добре изкоментирай с педиатър и след подробна анамнеза на развитието до сега и беремеността преценете дали да отидете и на невролог  Peace

# 13
  • Мнения: 953
Моето дете не се изправя само също. Ходи като се държи за мебелите, кошарата или за ръцете ми, тича с проходилката из цялата къща.
Не иска да пълзи и се ядосва като е по корем все на гръб се обръща и гледа да се хване за нещо и да седне.
За сега не се притеснявам, всичко е индивидуално, но ми се иска вече да може да се изправя сама.

# 14
  • Мнения: 948
Посъветвай се с лекар.

Но трябва и все пак да осигуриш условия да може да се движи свободно. Пусни я на пода, да лежи, да се върти, да си опознава. Какво като е паркет. Докато дойде килима, може да сложиш от тези големите мекички детски пъзели (с буквички и цифри). Според мен просто няма място детето.

Общи условия

Активация на акаунт