За Витоша един-два въпроса?)

  • 4 359
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Не съм ходила страшно отдавна и не помня ,откъде точно се хваща лифта за хижа Алеко? Отдруга страна къде може да се пие чай или да се хапне и да има приятна обстановка на Витоша? Приемам всякакви идеи и мнения)

# 1
  • Мнения: 1 668
Отбивката за лифта е малко след отбивката за симеоново на околовръсното - има табели. За чай се сещам поне за 2-3 местенца горе, но за хапване не мога да те опътя... Ходя там често в частна хижа и не ми се е налагало да търся храна.

# 2
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Моля да ми препоръчате хотел на Витоша. Не сме скиори. Детето е на 4г. Искаме да се попързаляме с шейна. Мислех за х-л Копитото, но нещо май отзивите не са мн добри. Някой с пресни впечатления?

# 3
  • Мнения: 2 700
На Алеко може да се яде в самата хижа "Алеко", в снек-бара до лифта или има едно-две заведенийца срещу "Алеко", недалеч от пистата.
За "Копитото" нямам пресни впечатления, но доколкото знам е найсет звезди... На мен лично планината ми навява по-скромни желания стил хижа "Боерица" или нещо подобно.

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
"найсет звезди", излъскано, надути цени, а обслужването е от соц. време  ooooh!

# 5
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Ходил ли е скоро някой в хотела на Хюндай - по пътя от Драгалевци, след манастира? Има си и друго име, но аз така го знам от край време.

# 6
  • софия
  • Мнения: 25 202
Днес ходихме. На Златните мостове и малко по-нагоре. Прекрасно беше. Бяла приказка. Дребосът се попързаля малко и рови снега. Хапнахме в хижа Момина скала. Непретенциозно и както си беше и в моето детство. В Сълзица беше същото. Може да стигнете и с кола до там, но ние си оставихме нашата на Мостовете. Проблемът е, че малко след Бояна пътят не е чистен и отдолу има лед, а отгоре е сняг. Преди 6-7 години спах 2 нощи в Елица. Беше хубаво, но сега не знам как е.

Последна редакция: сб, 05 яну 2008, 23:17 от zvanche

# 7
  • Мнения: 17 546
Била съм в "Морени". Приятно е. И в хижа "Момина скала". Там си е просто хижа. Чисто е, но е ... като на пионерски лагер. С тоалетна на първия етаж, маслени радиатори в стаите... ако нямаш особени претенции... Храната в ресторантчето и околността са без забележки.

# 8
# 9
  • Мнения: 523
питам за лично мнение:) Коя хижа сте били, че и ние със мъжът ми и детето решихме утре да се качим на Витоша с приспиване за1 вечер. Но не знам коя newsm78
Боерица не ми вдигат - тя е по-скъпа, но ужким по-добри условия.
и х. Планинец не мога да се свържа, а ми изглеждаше не лоша.
Някой качвал ли се скоро с приспиване, дете и кола?

# 10
  • Мнения: 2 700
До "Планинец" ходихме около Коледа, т.е. преди да падне големия сняг. По главния път всичко беше ОК, но отбивката около километър ми се видя прекалееено дълга. Не беше почистено и колата доста се пързаляше.

Не знам как са стаите. Ние отидохме уж да капарираме за след Нова година и след като 3 пъти бях говорила с тях по GSM-а, когато се качихме ни казаха, че парно пускали само за събота и неделя, защото иначе не се рентирало ooooh! Бях меко казано бясна, защото ставаше дума за ученическата ваканция, за 6 човека.  Цената на легло беше 12 лв.
Meханата изглеждаше приятна, но консумацията май е по предварителна заявка. Цената им беше май 20 лв храноден (закуска, обяд, вечеря). Не знам как стоят нещата ако се стовариш просто така.

Така че говори категорично по телефона преди да се качите. Peace
(ето ти телефоните, на които аз звънях 0887 751 187 или 0899 956 088)

# 11
  • Мнения: 523
благодаря:) свързах се с тях, но накрая запазих 2 стаи в хижа Малинка, тя е мъничка само 3/4 стаи, но хижаря беше любезен, има си кухня... не съм ходила ама дано е о.к:) Намирала се на 200 м. от ски пистата - Офелиите, не съм съвсем сигурна дали така се шише Rolling Eyes
в неделя ще драсна като се върна:)

# 12
  • Мнения: 2 197
До "Планинец" ходихме около Коледа, т.е. преди да падне големия сняг. По главния път всичко беше ОК, но отбивката около километър ми се видя прекалено дълга. Не беше почистено и колата доста се пързаляше.

Не знам как са стаите.
Стаите са приятно-социалистически. Но има баня във всяка стая (всъщност има и стаи с обща баня, при резервацията се уточнява това). Чисто и не особено луксозно. Единственото нещо, което не ми хареса беше, че няма контакт в стаята. Но пък има в коридора.
Механата е страхотна! Има много и разнообразни неща за ядене и особено за пиене (като се поопознаете с управителката предлага страхотна домашна ракия). С две приказки - много поносимо местенце ако не очаквате кой знае какво. Но е на куцо място, защото придвижването може да става само с кола. Пътя към Копитото например е само по шосето. Което не е най-добрия вариант, карат като луди. можеш да скиториш по околните пътечки към близките хижи (много са), но до пистите примерно  е доста далеко.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
абе един лаишки въпрос...
Последно, може ли с личен автомобил да се качим на Витоша, но говоря за събота и/или неделя?
Че на лифта се чака 1000 часа. ooooh!

# 14
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
абе един лаишки въпрос...
Последно, може ли с личен автомобил да се качим на Витоша, но говоря за събота и/или неделя?
Че на лифта се чака 1000 часа. ooooh!

Има знаци,че е забранено, но всъщност си се качваш без проблем, никъде, никой не те спира Wink

Общи условия

Активация на акаунт