Проблем със щитовидната жлеза?

  • 4 157
  • 11
  •   1
Отговори
Има ли сред вас такива като мен, които имат възли на шията или по-просто казано проблем със щитовидната жлеза, ако е така нека да споделят ,дали са се оперирали вече или изчакват и защо? Кой е най-добрия ендокринолог в София и има ли възможност да се износи дете след такава операция? Очаквам мненията ви Simple Smile

# 1
Честита Нова Година на всички! Повдигам темата нагоре Confused

# 2
  • Мнения: 4 700
Износване на дете е възможно. Важното е да си намериш добър ендокринолог. За съжаление не мога да те наси4а към такъв в София. Как са хормоните на щитовидната жлеза?

# 3
Засега са добре, но все пак се питам ,дали не е по-добре да ги махна тези възли с операция и затова питам дали има такива сред вас ,които вече са се  оперирали, че да споделят как е след това  bouquet

# 4
  • Мнения: 56
Здравей!

Аз съм с Хашимото.
Посещавам д-р Емил Начев от Ендокринологията в София. Изключително доволна съм от него.
Ако искаш мога да ти дам ГСМ- ма му.

# 5
  • Мнения: 80
Аз имах възли на щитовидната жлеза. Оперираха ме ноември 2006 в София. Дали се налага операция зависи от големината и броя на възлите.

# 6
  • Мнения: 4 344
здравей!и аз съм с възли,при нормални хормони-като единия възел много бързо расте.всичките мнения са за операция и никаква медикаментозна терапия.от последната нямах никаква полза,даже ми навреди.
но поради др.проблеми и по-неотложни операции,щитовидната съм я забравила..

# 7
  • Мнения: 1 527
Какво се разбира под голям възел?

# 8
  • Мнения: 80
Какво се разбира под голям възел?


Когато възелът е над 3 см.

# 9
  • Мнения: 1 527
В такъв случай възел от 1см е по-скоро малък.Дали  има вероятност да се смали с лекарства?

# 10
  • Мнения: 80
Да, има вероятност. По принцип възли под 3 см не се оперират, а се третират с лекарства. Аз пих ел-тироксин цяла година по схема, но ефект нямаше. Възлите не промениха размерите си.

# 11
  • Мнения: 1 527
За сега възела не ми пречи,но все пак искат да ме оперират.

Общи условия

Активация на акаунт