ЗА ИНФЕКЦИИТЕ!

  • 28 532
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Цитросепт имах предвид за гъбите, не за цистита.
Гъбите предполагат отслабнала имунна защита.
Аз има кандида и цитросепт беше добро решение за мен.
А НЕОРинал е билков препрат.
Аз имах цистит в 4 месец и ме оправи много бързо.
Още първото хапче имаше ефект
Мисля, че има и едно лекарство Уростим - което е като ваксина. Много добри отзиви съм чувала за него.
Потърси с търсачката тук във форума - има много писано.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз се оправих с Ципрофлоксацин/цистита/.Сега пия Неореанал и слава богу всицко е наред.

# 17
  • Мнения: 421
Не съм чувала досега за промивки с йодасепт? newsm78
Кажи как си ги правила?
Изрових си рецептата. Промовки със заместител на Йодасепт (вече не се произвежда и в аптеката ми дадоха негов заместител) в половин литър вода се сипва 1 с.л. Това се прави 5 поредни дни. Гиназол - вагинално. Лекарят ми беше изписал и Микосист - 1 таблетка по време на менструация в 4 поредни цикъла, но така и не съм го пила, бях го забравила.

# 18
  • Мнения: 844
да се включа и аз... за цистита препоръчвам горещо -ЦИПРОФЛОКСАЦИН . аз се оправям само с него. когато усетя парене , веднага пия ципрофлоксацин и всичко се оправя. относно гъбичките - това с промивките доколкото знам от моята лекарка  а и от други лекари НЕ Е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО! има вагинални капсули които лекуват гибичките , но трябва паралелно да се пият и лекарства . един съвет: когато пиеш антибиотик (независимо какъв) приемай и НЕСТАТИН - той помага да НЕ се образуват гъбички. пие се когато приемаш антибиотика. по принцип не го изписват на рецептите , но аз лично от доста време ако се наложи да пия антибиотик си взимам и нестатин и не ми излизат гъбички. успех ! ако имаш и др. въпроси пиши!

# 19
  • Мнения: 680
В момента за цистита пия аугментин и роватинекс. Наливам се с лайка и мечо грозде .
 Да, знам за реакцията антибиотик =гъбички и затова пия низорал. Close
Проблема ми момичета е , че съм се превърнала в половин доктор. Знам абсолтно всичко относно хигиената на жената - бельо, интимни гелове, билки, хапчета.....и какво ли още не. Всичко това се е превърнало в начин на живот при мен и въпреки това непрекъснато имам или цистит, или гъбички. newsm78
Затова пуснах темата! #Crazy
Явно е въпрос на слаба имунна система-не мога да си го обясня по друг начин? Shocked
Казаха ми за един фитотерапевт, при когото ще отида скоро. Доктор Г.Желязков, който работи частно в кв. Захарна Фабрика.  Ако някоя от вас има впечатление от него нека пише! Praynig До колкото знам преди да се занимава с фитотерапия е бил гинеколог. Ще отида при него. Какво  друго ми остава?
Все пак времето за бебе чука на вратата... newsm32

# 20
  • Мнения: 820
damayanti, в продължение на почти 2 години не можех да се отърва от порочния кръг - цистит (е. коли) - гъбички - бактериални инфекции. То не бяха стафилококи, стрептококи, е.коли и така всеки месец нещо ново.
Пробвах какво ли не - всякакви предписани ми антибиотици (предимно аугментин и зинат), Билкови таблетки, химиотерапевтици, три месеца ваксина срещу е.коли и докато си пиех последните таблетки от ваксината - отново цистит и отново е. коли.  ooooh! , почти всеки месец ваг. таблетки, канестен заедно със всеки антибиотик...
Последния път в комбинация с цистита имах и кожен обрив, може да е смешно, но дерматолога ми предписа комбиниран антибиотик за 20 дни, бил много стар от 50-те години. Аз го пих 10 дни и оттогава вече 5 месеца съм здрава и бебе си направихме  Mr. Green
В общи линии упоритото лечение накрая даде резултати.

Дано и при теб скоро се случи!

# 21
  • Мнения: 394
Хора, някой може ли да каже какви са му симптомите при вагинални гъбички ? newsm78

# 22
  • Мнения: 680
Рал, проблема е, че когато имаш каквато и да е инфекция, симптомите горе-долу варират от парене, сърбеж до болка при акт и течение. Само микробиологично изследване може да ти покаже какво са - бактерии, или гъбички, или .....
В общи линии ДИСКОМФОРТ! ooooh!

# 23
  • Мнения: 394
Ами защото аз в момента уж се лекувам от две неща едновременно, а сякаш ми се лепна друго  ooooh!
Пия два вида антибиотик, единият е за хроничния цистит, а другият за хламидиите... А така ми е зачервено влагалището, че даже като си поставям вагиналните глобули, които са принципно лесни за поставяне, ме боли и дращи Sad И си ми пари де....Ужас!

# 24
  • Мнения: 680
От тия два антибиотика нищо чудно да си си докарала гъбички. newsm78
Чудя се как може да са ти изписани два едновременно. #Crazy
Не трябва ли първо едното, после другото??? ooooh!
Непременно пий нещо противогъбично. Naughty

По принцип, когато е изолирана е-коли (цистит), влагалището се зачервява. Имала съм подобен проблем. Беше ужасно. Sick Боли дори, когато се миеш, затова те съветвам да си правиш външни бани (не вътрешни!!!) със смрадлика, или с лайка. Ще  ти мине много бързо.
  bouquet

# 25
  • Мнения: 394
Ами не знам, може и аз да не съм разбрала нещо...  Embarassed
Но за гъбичките слагам глобули, файда няма досега, за 2-3 дена..
Благодаря за съвета, ще пробвам с лайката Wink
Ти как си?
(Обаче да кажа, че ми напарва след като се изпишкам, такива ли са симптомите на вагиналните гъбички  Crossing Arms?)

# 26
  • Мнения: 680
 Рал,мисля, че това са симптоми, когато имаш бактерии. Confused
Но нали ти казах, че средата на влагалището реагира по еднакъв начин на всякакви "съквартиранти". Sick

Все пак доколкото си спомням при гъбичките по-скоро им сърбеж, докато при бактериите- зачервяване и парене. Има едни глобули ГИНАЛГИН, които са и за гъбчки и за бактерии. Не са скъпи-около 5 лв за 10 дни.Ти какви слагаш? Консултирай се с гинеколога си за Гиналгина! Naughty

За мен незнам какво да ти кажа, освен че трябва да чакам чак до 12.02 за преглед, защото няма по-рано свободни часове. ooooh!
Когато не пия течности имам леко парене.Въобще не ми е ясно какво съм изчистила и какво не. #Crazy
Вече не пия антибиотик. Но взимам едни китайски билки и гъби.Вярвам в алтернативната медицина. Силно се надявам и ТЯ да повярва в мен!!! Joy
  bouquet

# 27
  • Мнения: 394
Ами слагам си МАКМИРОР глобули, които са и за бактерии, и за гъбички! Но въпреки всичко пак си ме хванаха, каквото и да е...  #Cussing out И май докато пия антибиотик няма да се оправя.. Sad
А това парене твоето да не е от гъбички пък?  newsm78 Май и ти си изпила доста антибиотик така като те гледам...

# 28
Здравейте Момичета Grinning Grinning
Аз също като вас имах парещо и сърбящо бяло течение.Отидох на доктор и веднага ми взе проба за микробиология и за хламидии.Резултата гъбички вид Candida и Хламидии.Казах си УЖАС, какво ще правя сега!!!!!
Но моят доктор явно знаеше какво точно да ми изпише и сравнително бързо се оправих,е разбира се гъбичките за няколко месеца
Ето и лекарствата:
За хламидиите - Сумамед само 3 таблетки,струва 33 лв но е най-ефикасното в момента,аз ги ликвидирах само с един курс( само 3 хапчета по схема)Попитайте вашите гинеколози,действа безотказно,няма смисъл да пиете други антибиотици,защото те изискват дълго лечение и ще си дакарате гадните гбички,защото във влагалището на жената и ма лакто бацили които го предпазват от инфекции,а когато пием продължително време антибиотик ги унищожаваме и гъбичките се размножават на свобода
За Гъбичките се лекувах с Микомакс(глобули),Макмирор,и на края с Арилин (глобули и хапчета),вече нямам оплаквания от няколко месеца.Пожелавам и на вас този комфорт Hug
 Надявам се да съм била полезна Wink Wink Wink
 Hug Hug Hug

# 29
  • Мнения: 394
Благодарим ти,  danina81 ! Simple Smile Ами и аз пих еднократно Азатрил и след 20 дена ще видим какво е станало Simple Smile А другият антибиотик го пия заради цистита, който съпровождаше хламидиите! Ами аз днес, да не казвам голяма дума, съм по-добре, все пак лекарства поемам отвсякъде  Laughing Дано да не се разочаровам пак  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт