Вирусна инфекция-хомеопатия-усложнения?

  • 9 881
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 88
Здравейте, детенцето ми е на година и два месеца почти, когато стана на три месеца я заведох на на класически хомеопат и лекувахме АБКМ с хомеопатия(мисля успешно). До сега не беше боледувала. На 20.12 се събуди с кашлица, обадих се на хомеопатичката -тя каза да и дам конституц. и лекарство и да я заведа, за да види нещата в динамика на следващия ден. През нощта вдигна висока температура- 39.3, аз не дадох никакви лекарства и строго спазвах указанията на хомеопатичката. На 22.12 я завдеохме, прегледа я преслуша я и каза, че се справя перфектно. Обаче предписа друго лекарство с уговорката да се чуваме редовно. Дадох другото лекарство. На сл. ден състоянието на детето се влоши, а в следващите дни кашлицата се засили и започнаха да се чуват хрипчета. Държах хомеопатичката информирана, но тя не предприе нищо. Чакахме. Обаждах и се всеки ден да и казвам, че съм притеснена, На четвъртия ден от даването на второто лекарство( вече седми ден от болестта) тя предложи да дадем трето лекарство  и междувременно предписа сироп за кашлица. Нямах лекарстовто и го оставихме за сл. ден. На суртинта детенцето ми се събуди с давеща се кашлица и не спираше. Не открих хомеопатичката и тръгнахме към Токуда. На прегледа се останови, че имаме остър бронхиолит и ни приеха в болница.
 От четеното в този форумси мислех, че хомеопатията се справя за няколко дни с вирусите без услжонения. Само, че в момента съм много объркана и ядосана на себе си, че позволих да се стигне до там. Моля за съвет и вашето мнение по моите въпроси:
 Лекуват ли се вирусни инфекции с хомеопатия? Защо при нас се стигна до остър бронхиолит? да сменям ли хомеопата?
Благодаря и весело посрещане на новата година!!!

# 1
  • Мнения: 175
За съжаление стават и такива неща и не трябва изцяло да се осланяме на хомеопатията. Аз също минах по такъв път и вече си имам едно на ум, но до този ум стигнах след приема на 3 антибиотика. Rolling EyesХомеопатичката ми беше дала явно грешно л-во и детето ми стигна до гнойна ангина с гноен отит.
След един месец отново след явно грешно л-во детето направи бронхит, а след още един месец и пневмония.
Оттогава съм много нащрек, продължавам с хомеопатията но не и се доверявам напълно-правя компреси, чайчета, и ако се наложи /не дай Боже/ ще дам и антибиотик.
Някъде из форума четох, не помня от коя от майчетата беше, че децата си ги лекуваме ние с помоща на лекарите.

# 2
  • Мнения: 222
И при нас се получи същото, кашлица хомеопатия, кашлица -хомеопатия и накрая бронхит-антибиотик , сега си имам едно на ум

# 3
  • Мнения: 4 414
Аз пък имам друг опит: кашлица - хомеопатия, кашлица - хомеопатия, тежък бронхит - хомеопатия и детето се оправи за 3 дни.
Понякога се случва хомеопатията да не може да помогне и да е по-безопасно да се даде антибиотик в дадения момент, със или без съпътсващо хомеопатично лечение/по преценка на хомеопата/. Не се чувствай виновна и не се отчайвай. Нека мине време, детето да се оправи и после реши какво да правиш. Аз не бих се отказала от хомеопатията. При нас хомеопатията наистина се е справяла с вирусни инфекции нееднократно.
А и има доста случаи, когато се сменят 2-3 антибиотика и накрая се влиза в болница, но хората не се отказват от антибиотиците, нали?!
успех, каквото и да решиш и здраве на всички ви  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 095
Да! И при нас се получи същото. Хем не сме оставили нещата без контрол.
 Rolling Eyes

Много пъти съм чувала от нашата лекарка - правим каквото можем, но ако нещо непредвидено се случи, може да се стигне и до антибиотици. Не бива да се отричат изцяло постиженията на науката.  Praynig Надяваме се да не се стига до там, но има варианти.

Ние също бяхме само на много висока температура. Поддържахме непрекъснато връзка с хомеопата и давахме необходимото. При нас проблема се оказа вирусен - с много особен вирус. Бяхме на Боровец и там няма хомеопати, няма хомеопатиични аптеки. Има само традиционалисти. За един ден разви пневмония, без никакви други признаци, освен голата температура и обилното изпотяване през нощта. На следващия ден се потвърди при рентгенова снимка.   #Crazy  Приеха го веднага в болница и мина на два антибиотика през система. Антибиотичната атака не е спряла процеса и от пневмония и сега е с плеврит. Надявам се, мисля си, че е успяла да забави процеса. Сега е в друга болница и лечението продължава в този стил.  Rolling Eyes Не съм притеснена, от лекарствената атака. Тя е повече от необходима. Няма да сменя и стила на поведение. Продължаваме след изписването му с хомеопатия и нутриционистика.

След като се стаблилизира, ще пие хомеопатични за премахване влиянието и евентуално поразиите на антибиотиците. Ще яде пробиотици, въпреки че антиблиотиците не минават през стомашната лигавица, ще яде и коензим и водорасли и коластра.   Simple Smile Ще работи малко върху психиката, за да няма други повторения на проблема и подсъзнанието да не го провокира - и така. Нещата са поправими.

 newsm78 Не знам защо, но когато чета крайни изказвания, не ги приемам. Няма нищо, което да е панацея. И не може и да има. Както едно с едно не се повтарят нещата, така едно към едно няма и еднакви ситуации. Всяка е сама за себе си, уникална и неповторима. Може да има принципи, може да има знания, на които да се стъпва и на тази основа да се определи поведението ни, но няма шаблони.
Моят син вероятно оцеля, защото беше за кратко на хомеопатия и ядеше невероятни количества от коластрата и зелената енергия. Само те го хранеха два - три дни и ако не беше тази храна, детето можеше и да не попадне в болницата, а на друго по-страшно място.  #Crazy Не мога да го твърдя на 100%, но това беше единствената разлика между него и двама мои много добри приятели, които загинаха от пневмония. Единия за 3 дни, с  бледи признаци на настинка, след постъпването в болница, на 5-я час съобщиха за трагичния изход. Другия, за 24 часа. Дори не дочака линейката. Бяха на 24 и 19 години. В разцвета на силите си.
Когато детето се стабилизира и осъзнах думите на лекарката, че това не е обикновенна вирусна пневмония, а от смърнотосните  #Crazy, уплаших се и си спомних за другите.  Praynig И благодарих на "светлите сили" , за помощта, за подкрепата, за куража  който съм имала, за това че не съм се паникьосала и не съм отхвърлила нито една възможност, че детето ми е оцеляло, че е имало нещо, което да му помогне да оцелее.

Накрая само да припомня - хомеопатичното лекарство може да обостри признаците на болестта и ако лекаря прецени, няма да го даде. Защото има ситуации в които едно обостряне може да е фатално.  Grinning Затова не смятам, за неестествено един хомеопат да използува и други методи на лечение, освен и само хомеопатия. Случаите са уникални и лечението и реакциата, също.

Ние не се отказваме от избрания метод.   bouquet И наблягаме на профилактиката. Висок статус на имунната система, ако се наложи лечение - разбира се хомеопатия, но в крайни случай и други методи.   bouquet Важен е резултата и страничните ефекти.   bouquet Не се отказвай и ти. Просто чети и учи малко повече. Материята е интересна.

# 5
  • Мнения: 4 414
Много пъти съм чувала от нашата лекарка - правим каквото можем, но ако нещо непредвидено се случи, може да се стигне и до антибиотици. Не бива да се отричат изцяло постиженията на науката. 
абсолютно съм съгласна с това мнение! Нашата хомеопатичка действа по същия начин. Може би затова съм доволна, че избрах хомеопат, който е и педиатър.
първо си прочетох личното съобщение Стискам силно палци, детето да се оправи бързо и бързо да се стабилизира, а най-вече никога  повече да не ви се случват такива неща Praynig

# 6
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
И моите младежи изкараха по празниците по една вирусна инфекция.

Първо баткото на 24 дек сутринта със събуждането започна да се оплаква, че го боли гърлото, коремчето и главата, имаше и малко Т  37,6. Обадих се на хомеопатичката ни - каза какво да му даваме (умишлено не пиша лекарството) и започнахме веднага. Детето постепенно вдигна до 38,8, но само с хомеопатичното лекарство овладяхме ситуацията. На следващия ден към обяд беше последното повишаване на Т. И така за 2 дни мина болестта - без антипиретици или каквото и да било друго, освен хомеопатичното лекарство. Остана си една кашлица (от секрети, които си гълта нон-стоп) която си влачи от около 45дни без лечение и от 3 дни и нея я атакувахме и вече почти изчезна.

На 27 сутринта в 6ч и дребното - 37,6 (о, ужас, като го знам как кара болестите и ми идеше да се гръмна). Поизчакахме, позадържа около 38,1 за около 90 мин и тогава се чух с хомеопатичката ни. Каза ми лекарството (дадох го веднага), но да не бързам да давам антипиретик преди 38,5-38,6, но и да не изпускам Т да отива над 39. Към 11ч вдигна 39,2, вкарах го под душа, намалихме Т, но след това отново тръгна нагоре и дадох 3,5 мл панадол - непълна доза, за да не свали Т, а само да я намалим до 38-38,3 за да може организма сам да се бори. ПРИВЕЧЕР БЕШЕ ПОЗАСИЛИЛ КАШЛИЦАТА, КОЯТО ОТ 40-45 ДНИ ВЛАЧЕШЕ И ТРЪГНАХМЕ КЪМ ПЕДИАТЪРКАТА ДА ИМ ЧУЕ И НА ДВАМАТА ГЪРДИТЕ. (Извинявам се за главните букви-натиснат капс лок, не ми се преписва) На тръгване от къщи 37,7 (не е за панадол), след 45 мин в кабинета на докторката 38,7 - ужас нямаме с нас панадол, а докато се приберем ще скочи много. След още 40 мин - вече у дома 39,8 - изпаднах в стрес (до 39,2 вече съм свикнала да ми вдига редовно и не се стряскам). Веднага 5мл панадол и 40мин в банята в леген с вода за сваляне на Т, че на него панадола почва да му действа след 40-45 мин обикновено и в това време вдига още Т. Въпреки панадола - цялата вечер си поддържаше Т и към 23 дадох нурофен. Свали я, и към 9ч сутринта пак 38,8. Пак панадол и после към 11 пак беше висока и нурофен. Вечерта отново вдигна 38,6 и пак нурофен - спа си спокойно и повече не е вдигал. На следващия ден (29 дек) на 2-3 пъти през деня я повишаваше леко, докъм 37,8-38,0, но без антипиретици я сваляше и това беше болестта при него - 3 дни. През цялото време на няколко часа си е пил хомеопатичното лекарство, първия ден и до обяд на втория - едно лекарство, но тъй като започна да кашля повече, а вече е със 3 бронхиални спазъма, сменихме лекарството. Кашлицата намаля веднага, остана си само температурата и малко сополи. Все още сме в процес на доизлекуване, но детето е добре и си ходи на ясла от вчера. Още от 29 дек следобеда започна да си се храни с апетит, за разлика от предните 2 дни 27 и 28 дек, през които не яде абсолютно нищо - само вода е пил.

Та това е равносметката от прекараните вирусни инфекции и хомеопатията при нас.

А това е линк към мой предишен пост с разказ за патилата ни преди и след започването на хомеопатично лечение:   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205039.msg4820063#msg4820063

# 7
  • Мнения: 88
Благодаря на всички за споделения опит  Hug, аз не съм казала, че се отказвам от хомеопатията, не искам да се отказвам, но ми се струва, че хомеопатичката малко подцени нещата. Всеки ден и казвах, че гърдичките на детето свирят и се чуват хрипчета с просто ухо..По скоро ще поискам да чуя нейното обяснение защо така се е получило и ще решавам тогава какво ще правя. Аз и имах пълно доверие и бях абсолютно спокойна, а явно не трябва- и лекарите и хомеопатите са хора- може да сгрешат. Ще бъда нащрек занапред.

# 8
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
здравейте и с нас се получи така;Малката 2м.е лекувахме с хомеопатия заради носната сливица.Пиеше конст.лекарство,първият проблем беше като хвана вирус с повръщане и висока температура,нашата хомеопат.реши че с 40градуса тем.въпросното лекарство ще помогне но не стана докато не започнахме свещички и т.н.После малката се зачерви но и това не било проблем защото уж се чистела като отидохме на личната се оказа остро възпаление.Инакрая почти 2седмици и се обаждам по тел.и обяснявам че детето има запушено носле и лош дъх в устата,но тя пак то се чисти от носната сливица отново 40г.тем. и се оказа силно зачервено гърло та чак до непцето.Та още пием антибиотик но за радост детето се оправя.Лично аз преключвам с хомеопатията засега.Успех на вас

# 9
  • Мнения: 4 414
... но ми се струва, че хомеопатичката малко подцени нещата.
може и така да е станало. добре си решила да говориш с хомеопатичката. успех  bouquet

# 10
  • Мнения: 148
Ох, момичета, като чета противоположните ви мнения и настъпилите усложнения при някои от дечицата ви, и аз започвам да се плаша. Ние сме на хомеопатия сравнително от скоро - 2 месеца /детето ми е на 2г и половина/ и хомеопатичката ни за този кратък период успя да излекува една лека настинка, а на второто разболяване- преди дестина дни-  се получиха усложнения, тя твърди, че сме се излекували и детето се чисти, а джипито казва, че детето има хрипове. И така, аз съм на страната на хомеопатията, но като я чувам, че още кашля и има сополи, а и при натиска на всички вкъщи, че "си правя експерименти с детето" не ми е спокойно воабще.
На кого да вярвам - на хомеопатичката или на джипито? Чудя се вече дали да не поискам и трето мнение.

# 11
  • Мнения: 88
eki111, нямам голям опит с хомеопатията, но след като си изпатих и по това което съм чела в този форум и другаде си мисля, че в бъдеще ако не подейства до два три дни хомеопатичното лекарство аз бих  прибягнала до алопатията и после изчистване с хомеопатия. И аз бях подложена на голям натиск в къщи - от майка ми и баща ми, но аз бях категорична и спокойна, а не е трябвало. Мъжът ми не беше особен фен на хомеопатията но успях да го убедя някак си..докато не се случи това с детенце. В бъдеще ще мие трудно, но няма да се отказвам. Решението е твое, стискам палци да постъпиш така, както е най-добре за детенцето и да се оправите!

# 12
  • Мнения: 4 414
lieki111 , какво има предвид личната под "хрипове"?
дъщеря ми издаваше такива хриптящи звуци почти цяла седмица след последното си боледуване/т.е. до вчера/, но те наистина бяха от изчистване. идват от носоглътката или от трахеята. при нас по принцип след по-сериозно боледуване, детето кашля поне 10-на дни. ако е весела, няма Т и се храни, обикновено не се притеснявам.
за съжаление, не мога да те посъветвам на кого да вярваш. аз бих завела детето на хомеопатичката да го прослуша, но нашата хомеопатичка е и педиатър и аз и имам голямо доверие.


# 13
  • Мнения: 148
Ако става въпрос за доверие, повече доверие имам на джипито, защото е много добър диагностик, но решението ми да се обърна към хомеопатията беше продиктувано от вечното му лечение с антибиотици.Старая се да градя доверие и към хомеопатията. Доста неща изпрочетох, уж се насочихме към добър класически хомеопат, но сегашното положение между чука и наковалнята много ме тормози.
А що се отнася до хриповете, джипито ги чува от гърдите.

# 14
  • Мнения: 3 506
При нас проблема се оказа вирусен - с много особен вирус. Бяхме на Боровец и там няма хомеопати, няма хомеопатиични аптеки. Има само традиционалисти. За един ден разви пневмония, без никакви други признаци, освен голата температура и обилното изпотяване през нощта. На следващия ден се потвърди при рентгенова снимка.   #Crazy 

Леле, Dino, голямо преживяване новогодишно... Дано да е единственото лошо за цялата година. Бързо възстановяване   bouquet

И ние бяхме близо до Боровец и прекарахме основната част от времето болни... Ники също добре ме изплаши - за пръв път го виждам болест да го повали в буквалния смисъл - два дена само лежа, а и след това малко като се размърда и почваше да казва, че не може да диша... Всичко мина, слава Богу...

# 15
  • София
  • Мнения: 1 095

Леле, Dino, голямо преживяване новогодишно... Дано да е единственото лошо за цялата година. Бързо възстановяване   bouquet

И ние бяхме близо до Боровец и прекарахме основната част от времето болни... Ники също добре ме изплаши - за пръв път го виждам болест да го повали в буквалния смисъл - два дена само лежа, а и след това малко като се размърда и почваше да казва, че не може да диша... Всичко мина, слава Богу...

Благодаря Мими,
и вие сте изкарали една нова година, няма що!  Hug Да си призная честно, това е най-напрегнатата Коледа и Нова година в живота ми. Искренно се надявам да не се повтаря.

Дано на никой не се случва.
 Ще ви държа в течение. Нещата се оказват доста по-"интересни", отколкото предполагах в началото.

# 16
  • Мнения: 3 506
Да, и при нас беше така тази година... И двамата още покашлят, но са добре. Надявам се и вие да се оправяте скоро.

А че нещата са доста по-интересни, в това бях сигурна. Кой каквото ще да казва, здрав млад човек не се поваля току-така... Ще ми е интересно да споделиш. Каквото и да е, бързо да си заминава!

# 17
  • Мнения: 4 414
Тези празници май са били доста болнави Sad Почти всичките ми познати бяха болни. При нас Ния се тръшна преди Коледа, но се разминахме леко. Все още кашля, но в сравнение с вашите преживявания сме били направо супер.
Пожелавам на всички това да е последното такова преживяване за тази година.... че и за бъдещите!

# 18
  • Мнения: 305
Момичета чета ви от няколко дни и все не се решавам да пиша.
Ние сме на хомеопатия от около 7 месеца, като от 2 месеца сме при класически хомеопат, който открих доста трудно в нашия град.
Даде капки на малкия, от които обривите му от Атопичния Дерматит почти за ден изчезнаха.До преди 2 седмици детето си беше здраво, но на 23/12/ вдигна висока Т.Звъннах на хомеопатката каза да даваме от конституционното.Дадох му но Т отиваше вече към 39,5.Много се притесних и дадох Нурофен и го водихме при дежурният педиатър.Той каза гнойна ангина и изписа антибиотик - първият до сега на детето.Малкият поддържаше Т около 2 дни и после нещата се нормализираха.Сега има една кашлица от 2-3 дни и аз реших да звънна на хомеопатката, за да попитам  какво да правя.Обясних и за антибиотика, а тя ми казва ами тогава си звъннете на педиатърката и питайте нея какво да правите.Вие не сте за мен.Аз и казах, че съм се притеснила тогава, а беше и вечерта преди празниците съвсем се сдухах, и споделих че не съм против хомеопатията и искам да продължим.Но тя каза така ще постъпвате при всяко следващо заболяване, не сте за мен.

Е това ме довърши.Само да кажа, че хомеопатката не е лекар а психолог и дори при първото ни ходене при нея тя ми каза, че при преглед да не очаквам да преглежда детето със слушалки и т.н.Е добре как щеше да разбере, че детето има ангина?
Ами ако беше вдигнал прекалено висока Т?Какво трябваше да го правя!!!!!!Толкова ли е фатално приемането на този антибиотик?

Моля ви споделете вашето мнение, как би постъпил вашия хомеопат?В мен ли е грешката?????
Предварително Ви благодаря за изказаното мнение!

# 19
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Според мен си постъпила правилно Зора.Аз също последният път малката имаше 40 темп. силно зачервено гърло.хрема и кашлица.Според нашата хомеоп.трябваше да пие конст.лекарство но аз не се стърпях и започнахме антибиотик.Не и стана приятно но не ме интересува.Засега ще оставя така нещата и най вероятно ако реша отново да се лекуваме с хомеопатия ще потърся друг хомеопат.

# 20
  • Мнения: 3 506
Zora*, не мога да коментирам нито конкретно постъпката ти, нито решението на хомеопатката.

Исках само да ти кажа, че ако си решила да лекуваш с алтернативни методи, ще ти е нужна малко повече информация и малко повече смелост. По принцип еднократна температура или в рамките на няколко дни, не е толкова страшно явление, дори да е 39.5. Гнойна ангина е съмнителна диагноза по отношение изписването на АБ, изобщо...

Не че е фатално приемането на един АБ, и пак казвам, може и това да е бил правилният избор, но мисля, че няма да ти навреди да посъбереш повечко информация, така самата ти ще си по-уверена.

# 21
  • Мнения: 305
Притесни ме и високата Т и това, че детето започна да трепери цялото и беше доста неадекватно.Друг път при тази Т не му се е случвало, пък и хомеопатката я познавам отскоро.
Получи се, че не само че ми е гадно че детето трябваше да пие антибиотик хем хомеопатката ме насмита по този начин.
Още повече, че като я попитах какво да правя при тази Т тя каза давай конституционното, можеш да го даваш през час, два, не знам как ще се чувства детето, може още повече да повиши Т., може и да се успокои.
Как да се чувствам аз сигурна за детето си като самата хомеопатка не ми показва какво да правя!!!!Нали все пак трябва да ме насочи.

# 22
  • Мнения: 3 506
Виж, аз затова казах, че не искам да коментирам нито конкретното ти решение, нито хомеопатката ти - ако продължим да си пишем, сигурно ще излязат още неща, които са те притеснили и са наклонили везната; може би и за хомеопатката ти е същото. А и в крайна сметка може да е било правилно решение. Да очакваш обаче хомеопатичката да плесне с ръце и да те утеши, задето си игнорирала нейното мнение и съвети, също ми се струва малко нереалистично. А и какво значи да ти показва какво да правиш? Не я защитавам - да те насмита също не е редно, но в крайна сметка, ако не си пасвате - просто ще трябва да я смениш. Най-добре седнете и се изяснете - ти какво си очаквала от нея, което тя не е направила, можеш ли да очакваш нещо различно за в бъдеще и т.н.
Как да се чувстваш сигурна... Дори и с антибиотика и нурофена чувстваш ли се сигурна?  Няма 100%-ва рецепта. Има обаче неща, които ще те направят малко по-сигурна с течение на времето - информацията, опита, наличието на лекар, на когото имаш доверие.

# 23
  • Мнения: 305
Права си.Разговор с хомеопатката със сигурност ще има защото не смятам да се отказвам от хомеопатията.

Благодаря за това, че беше откровена!

# 24
  • Мнения: 3 506
Няма защо Hug Ще бъде жалко, ако се откажеш да търсиш алтернативи на традиционната медицина просто така... Ако искаш, прегледай назад форума преди да говориш с хомеопатичката си, може да ти помогне да формулираш въпросите си - кога очакваш да е на разположение, какви инструкции да ти дава, колко време да чакате, докато подейства лечението, и т.н. Някои теми са дългички, но си заслужава. Например тази, тази, тази. Може и други да има - поогледай. Закованите теми - за хомеопатията и ГНМ също са много интересни.
Успех   bouquet

# 25
здравейте на всички мами във форума  много отдавна чета ..писанията ви..... Sad аз все още нямам деца но страдам от една болест-т.н.атопичен дерматит  вече 8 години ....то не бяха лекари то не беше чудо преди година започнах с хомеопатия   #Crazyкакво да ви кажа хомеопатка ми каза, че трябвало да имам търпение за лечението щяло да бъде дълго и трудно #2gunfire -не ми се говори колко пари са отишли за консултациите през седмица по 20 лв. и лекарствата който се КУПУВАТ САМО И  ЕДИНСТВЕНО ОТ ЕДНА ЕДИНСТВЕНА АПТЕКА в София/според нея/ сега преди Коледа при поредният  ми обрив  и........въпрос до кога ще продължаваме с това лечение и малкото подобрение тя ми каза ДОГОДИНА ВЕЧЕ НЯМА ДА ИМАТЕ ОБРИВИ  е вярвайте ми в този момент изгубих всякаква вяра и надежда  #CrazyКАК ПЪК ТАКА РАЗБРА ЖЕНИЦАТА ?отидох на лекар ,и жената като ме видя  #2gunfireми каза че хората във моето състояние обикновенно лежат в болница и.....не чакат да .......падне тавана ,последваха едни инжекций едни лекарства който още продължават.....[ИСКАМ ДА СПОДЕЛЯ С ВАС ОТНОСНО ХОМЕОПАТИЯТА ЧЕ АЗ НА ТОЛКОВА ГОДИНИ МИНАХ ПРЕЗ НЕВИЖДАНИ СЪСТОЯНИЯ НА КОЖАТА И ИЗТЪРПЯХ ЗВЕРСКИ БОЛКИ /а моята хомеопатка все ми казваше че се чистя/незнам още нямам деца но не мисля че бих подложила детето си на хомеопатично лечение ,имаики предвид това което ми се случи на мен .МОЖЕ БИ И НЕ СЪМ ПОПАДНАЛА НА ПОДХОДЯЩАТА ХОМЕОПАТКА. Embarassed

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Явно зависи всичко от хомеопата. Да прецени кое лекарство е подходящо. И при нас се случи усложнение след лечение с хомеопатия от тогава имам едно наум.

# 27
  • Мнения: 1 753
И ние сме като Агнешка. Нашата хомеопатка е и педиатър. Имам й пълно, 100% доверие. Понякога се е налагало заедно с хомеопатичното лечение да правим инхалации с Вентолин, когато гърдите започнат да свирят. Антипиретици до сега не съм давала, а и тя самата ми е казвала ако искам за собствено успокоение да дам.

Така че всичко си зависи от хомеопата и това колко от близо следи детето. Аз съм ги водила и по два пъти на ден да ги гледа и слуша  Laughing Никога не й е досадяло, винаги се е отнасяла с внимание, винаги е имала доверие на преценката МИ, както и на това, което самото дете й казва и показва като поведение. Тя е напълно наясно, че майчиния инстинкт е много силен и понякога майките по-добре преценяват състоянието на детето.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 095
.........МОЖЕ БИ И НЕ СЪМ ПОПАДНАЛА НА ПОДХОДЯЩАТА ХОМЕОПАТКА. Embarassed

Вероятно е така. Не ми се вярва за 8 години да не може да локализира причината и да намери лекарството.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 095
Да кажа само, че детето е много по-добре. Дават надежда да излезе по-рано от очакваното.  Лекарствата действали много по-резултатно при него (вероятно защото години не е употребявал никакви).
Утре съм при хомеопата, да видим какво ще правим като излезе и как ще се борим след спирането на антибиотиците.
За причините написах тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255929.40

# 30
  • София
  • Мнения: 1 095
ИЗПисаха ни !!!!!!!!!!!!

Мнооого съм щастлива ! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255929.new#new

Общи условия

Активация на акаунт