Пътуване със самолет + 6 месе4но бебе=въпроси???

  • 1 424
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 246
Ще пътуваме за БГ-то със самолет,скоро....и ми е притеснено как ще мине пътуването заради Алисия,как ще й понесе.А и адаптирането след това ,все пак е ново място,друг климат,нови хора.
Направо на моменти ми иде да се откажем от пътуването,не знам може да е напразно,но се притеснявам ужасно много.
Ще ми бъдат полезни вашите съвети.Пътувалите мами с малки де4ица да споделят как е минало вси4ко....Благодаря  Stuck Out Tongue
Не знам дали има зна4ение-ще останем един месец в Бг.

# 1
  • Мнения: 4 629
bari,
не си казала с какво ще пътувате. Със самолет или с кола.

Но ще ти споделя нашия опит и дано ти е от полза. Ние пътувахме от София до Денвър, когато синът ми беше на 2 месеца и 1 седмица. Мина много добре, като се има пред вид дългото пътуване, а и сменяхме 3 самолета. Важно е да даваш на детето да пие нещо - при излитане и приземяване- заради бързата промяна в налягането. Също преди излитане дадохме на беби малко панадол и след осем часа отново - това беше превантивна мярка, ако го болят ушичките пак заради промяната в налягането. Бих те посъветвала да вземеш много и различни играчки, за да задържаш вниманието на детето  Grinning В нашия случай нямаше промяна в климата и за това незнам какво да ти кажа, но мисля си, че това се решава с промяна в облеклото. Ако е много топло там където живеете в Испания и мислиш, че в България ще е по- студено вземи по дебели дрешки за детето. Относно новите хора. Предполагам, че всички ще обгръщат с внимание и обич детето ти. А това на всеки се харесва. Simple Smile
Желая ви лек път и  хубаво изкарване в България Grinning

# 2
  • Мнения: 1 246
11боби11-благодаря за отговора,ще пътуваме със самолет,с кола и бебе е немислимо просто. Stuck Out Tongue

# 3
  • Мнения: 4 629
Надявам се да съм ти била от полза   Grinning
А ние сме пътували и с кола 1500 км в едната посока, а сина ми беше на 2 месеца и 2 седмици, но това е една друга тема, щом вие ще пътувате със самолет  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 390
Има няколко теми с такива въпроси, ако искаш потърси с търсачката.
И за да не те оставям без отговор, да ти кажа моят опит. Simple Smile
Пътуваме с дъщеря ни от времето, когато беше бебе на 2.5 месеца. Сега е на 2 години.
Лесно се пътува с бебе, не се тревожи, особено на къси дестинации.

# 5
  • Мнения: 1 220
Здравей, аз пътувах с дъщеря ми на 6 месеца .....за лесно не бих казала, но ти няма да си сама, нали? Помъкваш игра4ки, залагалки и както са ти казали при кацане и излитане да пие не6то! Вземи и храна в ръ4ния багаж, защото може полета да има закъснение , а бебоците са сърдят когато са гладни! Wink

# 6
  • Мнения: 3 611
Янис беше на 3 м. и половина като летяхме zа пръв път с него към БГ. Пътуването мина абсолютно беzпроблемно (май zаспа, ама не си спомням тогава ли беше). Във ВЦто има една табла zа сменяне на памперс (малко е тясно ама не е кат да го няма  Wink ).
Когато детето е все още бебе е много по -лесно. Последния път в самолета (малко преди Нова Година) само дето не луднах - той бяга по коридорчето между седалките, zакача се със стюардесите и хората, не стои седнал въобще, камо ли да му сложа колан... ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 278
Не се тревожи, Бари!
Не е толкова страшно, колкото ти изглежда  Wink Полетът не е много дълъг и съм сигурна, че няма да имате проблеми. Както те съветват и другите момичета, просто се заредете с дрънкалки и играчки, и каквото още се сетиш за разнообразяване на госпжицата. Течностите са задължителни. Ако се кърмите, й дай да суче веднага след излитането (като стигнете безопасната височина), преди спускането и след като кацнете. Ако сте на друга храна - съответно й дай вода, сок, мляко.
Персоналът по летищата и в самолета обикновено е много любезен и ви помага за количката, за ръчния багаж, да се настаните удобно и т.н. Аз пътувах самичка с двете деца през декември (Сашко беше на 3г. и 4м., а Иван - на 9 месеца), а също така бях и малко бременна (в петия месец)  Wink На всичкото отгоре София-Загреб няма директен полет и летяхме през Будапеща, тоест преживяхме и удоволствието от прекачването  Grinning Хората обаче много ми помагаха, даже и самите пътници  Simple Smile
Освен това, не знам, дали вашият полет е директен, но какъвто и да е, сега времето е хубаво и няма опасност от изпускане на връзката. Две седмици преди въпросното пътуване, за което ти разказах, летяхме по същия маршрут само с Иван, но и с мъжа ми този път. Заради лошото време си изпуснахме връзката в Будапеща и се наложи да преспим там, но и това не ни създаде никакъв проблем. Всичко си беше уредено, включително и бебешкото легълце.
За промяната на климата, най-много да се появи някое и друго сополче, но това си е съвсем нормално и не трябва да те тревожи. Часовата разлика ви е само два часа, което също не е страшно. Така че, отпусни душа и не се притеснявай. Всичко ще бъде наред  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 4 244
Бари виж тук   Това беше последното което дискутирахме

# 9
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Някои интересни теми, които сме дискутирали, съм ги иzвадила и в темата Полеzна информация най отгоре. Дано да са ти от полzа. Ето тук и тук и тук.

# 10
  • Мнения: 1 246
Аз въобще не се стих да потърся стари теми....извинявам се....но като съм се ошашкала.Благодаря ви Stuck Out Tongue

# 11
  • Мнения: 7 430
Всичко ще мине безпроблемно - не се притеснявай - една моя приятелка пътува на 11 април от Монреал за Бг и каза, че въпреки, че малкия е много буен и не е спинкал, полета е минал успешно - това са 8 часа...а вие сте на една ръка разстояние само smile3503
Целувки на Алинката  love001

# 12
  • Мнения: 456
Ами, да и ние ще пътуваме с бебо и то сменяме 3 самолета!!! Общо около 20 часа с престоя!!! Представяте ли си ме накрая - сигурно ще съм направо изцедена... Защо ли изобщо се навих на това пътуване... Ох, да минава, че само това мисля. Бари, лек път и не се притеснявай - ей къде е Испания... Grinning  Grinning  Grinning

# 13
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Ema
Ами, да и ние ще пътуваме с бебо и то сменяме 3 самолета!!! Общо около 20 часа с престоя!!!

Майчице, 3 самолета и 20 часа?! Нямате ли по-пряк път бе, хора? Олеле, горкичките! А на нас 14-те часа (общо) ни се струват много...

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
На нас в Европа ни е по-лесно. Обикновено има директен полет и полетът е кратък.
И аз мисля да пътувам средата на юли, само дано всичко е наред, а пък още не съм го родила  Thinking Акушерката каза, че не е проблем пътуването със самолет. За Бритиш например имат само изискване бебето да е на повече от 48ч. Сигурно някой се е пробвал да качва бебе под 48 часа, щом са се сетили такова правило да направят  Wink

# 15
Здравей и от мен.....аз съм прясно пътувала мама с бебче на 8 месеца....и аз като теб бях много притеснена и писах тук  и сега от опит искам да ти кажа да не се притесняваш......моята принцеса понесе всичко много добре аз пътувах с прекачване и нямаше проблеми. Полетите ни общо бяха 4 часа....давах вода или да цица при качване и излитане, но при кацането ни в БГ не пожела нищо дори и бибата и малко порева но нямаше нищо страшно.......навсякъде ми помагаха много като ме видеха с бебче на ръцете а на връщане не застана за секунда само закачаше хората отпред - дърпаше им косите но пак всичко беше нормално.
И аз седях един месец и прекарахме чудесно, не се притеснявай аз имах страшно много задачи за свършване и от първият ден я оставих на майка ми  - ревала е точно 10 мин и това беше. До тогава никога не я бах оставяла и ми беше страшно притеснено а сега как ми липсва някой помощник тук Sad За новите хора и при мен се "изсипа" цялата рода и всички познати но единственият "недостатък" беше 20 кг свръх багаж който получихме като подаръци Laughing
да вземеш храна, вода, памперси, 2-3 играчки (на нас ни подариха даже в самолета) един комплект дрехи ако стане някоя беля, мокри кърпички (ние направо ги ядем) Wink

Не се притеснявай всичко ще е наред и семейството ти ще е безумно щастливо да ви види.....успех и лек път

# 16
  • Мнения: 713
Цитат на: Adel
на връщане не застана за секунда само закачаше хората отпред - дърпаше им косите но пак всичко беше нормално.

Хи-хи мойта пък пляскаше едни момци на предната седалка по главите Embarassed . Те бяха поласкани Grinning .
Стюардесите ще ти притоплят ако има нещо за притопляне. Аз си бях взела травел чейнджинг мат, че нашта госпойца не иска да лежи на пластмаса за смяна. Попитай си авиокомпанията дали можеш да си вземеш бъги. По-лесно е из летището, а и после. Повечето позволяват, но трябва да е сгъваемо.
Лек път Grinning .

# 17
  • Мнения: 508
Няма страшно-Теослава беше на 6 месеца когато летяхме две4ките за България.Не ми създаде никакви проблеми-хааа само дето като влязохме във WC да я сменя се забавихме  като излизаме гледам една огромна опашка се вихри. Blush -умрях си от срам ама после си казах 4е всъщност нищо не е станало освен някой да е подмокрил гащите от 4акане Simple Smile .Живот и здраве след като родя и товя мани4е дето само ме рита в ребрата пак ще шатувам за Родината но ве4е с две4ки.За бебето не се притеснявам ама Теослава дето е ве4е на 2  нещо не мога да я ударйам.Когато се прибирахме последния път от България добре 4е бях със съпруга ми.Смело се ка4ваи на самолета-вси4ко ще е наред

# 18
  • Мнения: 508
Няма страшно-Теослава беше на 6 месеца когато летяхме две4ките за България.Не ми създаде никакви проблеми-хааа само дето като влязохме във WC да я сменя се забавихме  като излизаме гледам една огромна опашка се вихри. Blush -умрях си от срам ама после си казах 4е всъщност нищо не е станало освен някой да е подмокрил гащите от 4акане Simple Smile .Живот и здраве след като родя и товя мъни4е дето само ме рита в ребрата пак ще пътувам за Родината но ве4е с две4ки.За бебето не се притеснявам ама Теослава дето е ве4е на 2 и нещо не мога да я удържам.Когато се прибирахме последния път от България добре 4е бях със съпруга ми.Смело се ка4вай на самолета-вси4ко ще е наред.

# 19
  • Мнения: 456
Abadjieva написа
Цитат
Майчице, 3 самолета и 20 часа?! Нямате ли по-пряк път бе, хора? Олеле, горкичките! А на нас 14-те часа (общо) ни се струват много...

Не, за съжаление нямаме по-пряк път. Спестявам даже 3 часа от града, в който живеем до Mонреал (това е първият ни самолет - полета е около 40 мин, иначе с кола 3 часа и отгоре.) После Mонреал - Mюнхен и накрая Mюнхен-София.....И отгоре на всичко после - София - Пловдив.... doh Ако Mарк беше по-малък, според мен би било по-лесно, но сега всичко иска да пипне и да докопа, а и на едно място не стои... Абе, изобщо... Sick  af

# 20
Вси4ко ще бьде наред - не се шашкай!!!
Искам да ти споделя моя ли4ен опит, защото макар и да е минала една година от нашето парво пьтуване сьс самолет(сменихме три полета и общо времето прекарано в пьт и престой надвишаваше 24 4аса) не мога да си простя как послушах "компетентни" познати в Б-я и не взех на сина ми (тогава на 1г. и 7м.)  никаква храна. #Shocked  
Слушай само май4иното си сьрце и нямя да сгрешиш!!! И най-главното-вземи на бебка храна, води4ка, сок4ета и игра4ки Heart Eyes

# 21
Малка поправка: Моето малко маймун4е беше на 1г. и 3м., а на по4ти 7 месеца беше, когато полу4их писмо, 4е сьм спе4елила зелена карта за САЩ.

# 22
  • Мнения: 1 246
Благодаря на вси4ки за отговорите,всъщност май няма бебе,което да не е понесло добре пътуването,това ме успокоява,поне малко Stuck Out Tongue
Adel,няма как и аз ще трябва да я оставя да я гледат или майка,сесра ми или свекървата,и да ходя по зада4и.Крайно време е да свиква и с други хора.....4е пла4е от всеки ,който й говори,а ако я вземат на ръце....рев голям #Cussing out Взех да се притеснявам ве4е,нормално ли е да 4ак толкова необщителна #Puppy dog

# 23
  • Мнения: 351
леле, бари, аз си мислех, 4е само нашият е от необщителните, ама тои не бил  Grinning . Хем мъни4ък и се 4удя какво разбира, хем като го вземе някои друг на секундата свива устни и един реееев  Sad .
Ние също ще пътуваме съвсем скоро, тои тамън ще е навършил 5 месеца, 2 4аса до БГ и се надявам да нямаме проблеми и ние. Та аиде и на вас леко и безпроблемно летене !

# 24
  • Мнения: 1 246
Аиа,добре,4е не сме само ние така необщителни,истински се притеснявам защо е така,мислех и тема да пусна,да се допитам до другите майки.....дано се променят нашите деца,4е не е хубаво така.

# 25
  • Мнения: 4 390
Цитат на: bari
Аиа,добре,4е не сме само ние така необщителни,истински се притеснявам защо е така,мислех и тема да пусна,да се допитам до другите майки.....дано се променят нашите деца,4е не е хубаво така.

О, дъщеря ми е на 2 години и все още е необщителна и плаче от всички (включително от родителите ни и близките ни).
Заведохме я в България преди 2 месеца и не можах да се отделя от нея, толкова плачеше и страдаше.  Crazy  Tired

# 26
  • Мнения: 1 246
Дивиана,зна4и има вероятност просто да си е такава Алисия.....дано не е така,но щом вие сте на 2 и все още пла4е....да не се надявам много на промяна. Sad

Общи условия

Активация на акаунт