Един въпрос за лещите

  • 1 791
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 956
Не е хубаво да се спи с лещи. Направо е опасно. Една приятелка беше спла с лещи, които не са от специалните, с които може да се спи. И като се събудила на сутринта, те така й били изсъхнали в очите, че и одрали повърхността на окото много сериозно. И 3 месеца беше на специално лечение, като месец и половина от тях носеше превръзки на очите. И тогава й беше старашен ад - не можеше да си затвори очите от болки, а пък като ги държеше отворени от въздуха пак я болеше. В крайна сметка оздравя и успя пак да носи лещи след година.
Аз за друг такъв случай не съм чувала, но фактът, че се случи на моя позната, ме отказва дори да си представя да спя с лещи.

# 16
  • Мнения: 75
От 19 години нося лещи. Нося ги само на работа, у дома си слагам очилата. Въпреки това никой от службата не знае, че ги нося. Ако не бяха лещите ми, сега щях да съм свита и скучна стара мома. Те ми дадоха самочувствие, когато бях на 17 години да излизам и да не се притеснявам от външния си вид.  Едно време нямаше никакво разнообразие на лещи и първите, които започнах да нося, трябваше да се слагат задължително един час след ставане от сън, за да може окото да се овлажни. Лекарят беше категоричен, че с тях не трябва да се спи. Случвало ми се е няколко пъти в младежките години и наистина след това очите ми не се чувстваха добре. Чела съм, че дори и да са предвидени за сън е по-добре да се махат, за да си отпочива окото. Все пак това е чуждо тяло за него.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 146
Дори и тези, които уж стават за спане пак могат да докарат проблеми ако се спи с тях. Освен това една година е много, на мен ми е най-добре с тримесечни, далеч по-хигиенично е. А ако има вариант да не се спи вкъщи - контейнера с нов разтвор в чантата не е трудно решение. А предимствата на лещите пред очилата - неизброими.

# 18
  • Мнения: 779
 има лещи,които не се махат и са по специални,...те са и за астигматизъм.а са и доста по-скъпи.с тях се спи!

# 19
  • Мнения: 451
Вече ще се старая винаги да го нося, но все пак нещо по-сериозно мога ли да си докарам така? Rolling Eyes
да, яка инфекция...

# 20
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
Освен това една година е много, на мен ми е най-добре с тримесечни, далеч по-хигиенично е.
даже , ако можете да си позволите и едномесечни...наскоро в оптиката ми предлагаха и еднодневни, слагаш и вечерта изхвърляш...но ми идваха скъпичко... Confused

# 21
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Аз съм с такива , с които се спи от 3 г. Свалям ги веднъж в месеца за 1 нощ, през останалото време си спя с тях, даже забравям , че съм с лещи Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт