? за очичките

  • 1 352
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Здравейте, момичета! Честита 2008 година! Желая на всички ви здраве и само положителна енергия!!!
Ето и моята болка - от няколко дни забелязвам, че очичките на дъщеря ми се "кривят". Вече сме на повече от месец, а сякаш все още не вижда. Понякога едното й око е напред, а другото навътре към нослето, друг път и двете са към нослето. Може и да си въобразявам, но сякаш това се получи от деня когато сложихме първата ваксина, преди това не съм забелязвала такова нещо. Много се притеснявам  Cry Със сина ми нямах такива проблеми, а при малката виждам че има нещо нередно. Моля ви, ако има някоя майка с моя проблем, нека да сподели... Какво ли може да е това изкривяване? Мъжът ми твърди, че при малките деца често има астигматизъм, който с времето се оправя, но аз се притеснявам...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
ами нормално е. И при нас първите месеци не гледаше еднакво с двете оченца. После се оправи. После например забелязах, че като е сънена или и се спи, едното оченце е по-притворено от другото. И това ми казаха, че се нормализира, просто единия мускул е по-мързелив и наистина се оправи. А и сте твърде малки, за да вижда достатъчно добре.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 875
Нормално е  Peace При нас го имаше до към 6-тия месец ooooh! Като питах очната да не е кривоглад, щеше да ме плесне  Mr. Green че ми слагам диагнози на детето Whistling

# 3
  • Варна
  • Мнения: 222
Синът ми е на пет месеца и в началото си събираше очичките, но някъде бях чела, че е нормално да го прави до към 6тия месец. Доста време не го беше правил, но преди две седмици пак започна. На последната консултация попитах лекарката, тя с една "лампичка" провери дали си движи двете очета едновременно във всичките 8 посоки (не знам защо Sunglasses и потвърди, че до към 6тия месец се доизграждало не знам какво си. Каза, че нямаме основание да се притесняваме.

# 4
  • Враца
  • Мнения: 173
Не се притеснявай и при нас беше така до края на 3-тия месец. Ще се оправи детенце  Peace

# 5
  • Мнения: 476
Не се притеснявай и при нас беше така до края на 3-тия месец. Ще се оправи детенце  Peace

И при нас така. Очичките му се движеха на моменти в противоположна посока и изпадах в ужас като го видех, но педи ме увери, че е нормално и ще отмине - така и стана.  Hug

# 6
  • Мнения: 581
Както са писали по-горе до 6-ия е нормално. Все пак ако те притеснява след това можеш да отидеш на очен и той сыщо да направи един преглед. Ако обаче в семейството ви има кривогледство и още имаш сымнения, тогава е добре след 6-ия да се отиде на очен, защото кривогледтсвото може да се предава наследствено.

# 7
  • Мнения: 864
Съвсем нормално е до 6-тия месец  Peace

# 8
  • Мнения: 1 674
не се притеснявай-нормално е.

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нормално е, ще се оправи.

# 10
  • Мнения: 117
Благодаря, момичета! Шашнах се понеже със сина нямах такива проблеми, и реших че е нещо сериозно. Дано не е такова. Късмет на всички!!!  Peace

# 11
  • Мнения: 7 640
аз пък не смятам, че е нормално, съветвам те да потърсиш консултация с детски очен лекар.
Дори и да е безобидно състояние, нека той ти го каже. Ако има пък проблем, хубаво е да се вземат мерки овреме.
Успех!

# 12
  • Мнения: 353
Колкото и да е нормално,няма ли да си по-спокойна ако отидете да ви види детски офталмолог.За да се премахнат всички съмнения.

# 13
  • Мнения: 2 587
аз пък не смятам, че е нормално, съветвам те да потърсиш консултация с детски очен лекар.
Дори и да е безобидно състояние, нека той ти го каже. Ако има пък проблем, хубаво е да се вземат мерки овреме.
Успех!

Съгласна съм с това мнение.Най-добре се консултирай с лекар,дори и да няма проблем ще си по-спокойна.

# 14
  • Мнения: 373
Не се притеснявай , нормално е Simple Smile До годинка , очните мускули на децата са все още слаби, а и самото центриране на двете очи едновременно не е орегулирано.Затова се кривят оченцата.По принцип можеш да потърсиш специалист,но на толкова малко бебе не може точно да се диагностицира, дори и да има нещо ,което се нуждае от корекция. А и корекции не знам някой да прави на тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт