Изведнъж стана много нервен...

  • 684
  • 14
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Здравейте, мами!
Моля дайте акъл! Моето момче е почти на годинка. Много е добричък и послушен, рядко плаче, не е капризен. Винаги си е заспивал сам, само го слагаме в леглото, навиваме му музикална играчка и излизаме от стаята.
От 3 дни, обаче, всичко се обърна. Не желае да спи, особено през деня. Умира за сън, търка си очите, реве, но като го сложим в леглото започва да пищи и не ще да заспива. Пробвах да легна с него на спалнята - същото положение. Три нощи реве по 1 час преди заспиване! Не помага галене, песнички, носене на ръце - успокоява се временно, след което отново гръмва рев.  Rolling Eyes
Расте му зъбче, но не вярвам това да е причината за странния обрат в поведението му. Три зъба изникнаха, без дори да усетим, разбрахме за тях чак когато бяха избили. Щом заспи, по цяла нощ не се събужда. Ако го боли, би следвало и нощем да е нервен.
Не изглежда болен. Има апетит...

Случвало ли ви се е подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми точно от зъбите прави така.Откак започнаха да и никнат-все така прави.Спането у нас е мираж....

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние точно в момента преминаваме през такъв период, за пръв път ни е.
Според мен  обаче Е от зъбите. И при нас някои зъби поникнаха без да разберем, за други разбра целия вход. Mr. Green

Една седмица го приспивах гушнат на спалнята ни, но ме беше страх да не свикне да се глези така, голям е вече.
Затова си процедирах както винаги - оставям го в креватчето, гася и излизам. Реееев, ужас.
За две вечери се оправи и пак си е предишното детенце. Иначе нощем и той си спи, дори едната нощ точно преди да избие един зъб цяла нощ беше с Т и пак си спа.
Ако се налага обаче пак ще го гушкам и приспивам.

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Мога да кажа, че при нас сина ми има такъв ден на всяка седмица.
А когато пробиват зъбки (при него поне 2-3 на веднъж), спането нощем е кошмар - плаче, заспива, пак плаче, пие чай, пак се унася, върти се, буди се....
Ако се събуди само 1-2 пъти нощем, казвам, че съм се наспала.

# 4
  • Мнения: 2 587
Минахме през един такъв период,но така и не разбрах причината.Мина си от само себе си.

# 5
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Ух, дай Боже да отмине така внезапно, както започна!
Говорих с педиатъра. Според него е от зъби. Ама пък нощем спи по 12 часа без да се буди...  Rolling Eyes

Благодаря, момичета!  bouquet

# 6
  • Мнения: 636
Дъщеря ми се държи по същия начин откакто започнаха да растат зъбките, с разликата, че през деня спи, а вечерите са кошмар Confused

# 7
  • Мнения: 1 183
Дъщеря ми се държи по същия начин откакто започнаха да растат зъбките, с разликата, че през деня спи, а вечерите са кошмар Confused
Да,и при нас е така от както излизат зъбите,вечер често се събужда(сега започнахме и с кътниците).

# 8
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Да, и аз това се чудя. При зъбоникнене сънят се влошава, а при нас не е така... Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 4 546
същото е и при нас. супер кротко бебе, от 10ина дни превъртя. но реве не само преди сън, а и през деня. крив е, не се смее и не говори много, а беше много усмихнато и весело детенце. заспиването е кошмар, но заспи ли - спи спокойно и се буди както обикновено - през в малките часове рано сутринта, взимам го при мен да суче и е ОК.
и аз си мисля, че е от зъбите, но за тия 10ина дни ни зъб има, ни точки, нито някаква промяна забелязвам да има във венците  Rolling Eyes само на места са побелели и толкоз. ама пък те от доста време са си така  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 353
И ние сме много кротки от самото раждане,но от зъбките е така.Понякога просто нищо не помага,върви из вкъщи и нещо вика,нарежда,нерви се.Така е,докато ги изкарат тия зъбчета.

# 11
  • Мнения: 4 546
ужас. ми те са 32  #Crazy

# 12
  • Мнения: 3 116
Млечните зъби за наше щастие са 20, а не 32 Wink

Ноеми, според мен е период. Кротко с мъничето, гушкайте се и отсега си тренирай нервичките   bouquet Ще отмине тоз, ще дойде друг  Crazy

# 13
  • Мнения: 4 546
Млечните зъби за наше щастие са 20, а не 32 Wink

все пак е някакво успокоение  ooooh!

# 14
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Млечните зъби за наше щастие са 20, а не 32 Wink

Ноеми, според мен е период. Кротко с мъничето, гушкайте се и отсега си тренирай нервичките   bouquet Ще отмине тоз, ще дойде друг  Crazy
Мерси за успокоението!  Peace  bouquet
Предчувствам как ще се опиянча, докато израсте това детенце!

Общи условия

Активация на акаунт