Заплата в банковия сектор

  • 68 435
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Да, възможни са такива заплати, но за София, и то в централите на банките, не по клоновете и офисите  Simple Smile
[/quote]
напълно подкрепям мнението

# 31
  • Berlin
  • Мнения: 11 239
офф топик: аз все още мисля,че ИТ-тата са по-платени  Peace имам 4ма такива в приятелския кръг, но това е друга тема.

# 32
  • Мнения: 1 002
До сега си мислех, че компютърните специалисти са най-високо платени в бг, но тази тема показва друго  Thinking
The Sun*, до колко е достоверна информацията, която даваш? Моя позната напусна банка и отиде да работи в друг сфера. Ако заплатите са такива каквито казваш, едва ли някой би избягал  Peace 
и аз напуснах ( една от добре плащащите банки на фона на останалите ) - заплащането не е добро генерално погледнато , развитие никакво , работата - еднообразна - просто нямаше какво да ме задържи
2000 лева за бек офис - няма такъв филм , ОББ пък изобщо не искам да я коментирам
процентите премии влизат в графа '' за спорта '' - дават нещо , колкото да се каже , че са дали .
Добрите заплати в банките са за служители от определено ниво нагоре , където  няма начин да попаднеш просто така , но за тях не се пита по форумите . Simple Smile

# 33
  • Мнения: 3 634
Аз продължавам да твърдя,че има разлика между администрация и администратори.

Поддържам! И се записвам за темата защото ме канеха в ОББ и още се чудя дали да приема.
ОББ е една от 4-те най-големи банки в България. Ако ми харесва позицията не бих се чудила Peace Успех  bouquet

Само, че моето образование е клинична психология. От там ме увериха, че това е без значение, но едва ли можеш да мръднеш от касите. Не съм кандидатствала за работа, моя приятелка ме покани.

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моя позната напусна банка и отиде да работи в друг сфера. Ако заплатите са такива каквито казваш, едва ли някой би избягал  Peace 
Моя приятелка миналата година работеше в банка, някаква секретарска длъжност. Имаше страшно много работа при заплата... 360 лв. нето. В момента се цани за 2500 лв., но не в банка.

# 35
  • Мнения: 491
В различните банки длъжността администратор е различно нещо. Специално при нас той се занимава с поддържане на на програмния продукт, хардуера, с извършване на масовите плащания, масово откриване на сметки и вадене на карти, с оправяне на грешките на всички останали и какво ли още не...Специалността им е информатика и вземат не повече от 800 лв.!!! Това го твърдя със сигурност! Naughty

# 36
  • Мнения: 928
vok, не е само при вас, навсякъде така се нарича  Peace
в София вземат 1000 - 2000, това не го твърдя със сигурност Wink

# 37
  • Мнения: 9 050
В различните банки длъжността администратор е различно нещо. Специално при нас той се занимава с поддържане на на програмния продукт, хардуера, с извършване на масовите плащания, масово откриване на сметки и вадене на карти, с оправяне на грешките на всички останали и какво ли още не...Специалността им е информатика и вземат не повече от 800 лв.!!! Това го твърдя със сигурност! Naughty

Това администратор ли е или системен администратор? Има огромна разлика между двете.

# 38
  • Мнения: 491
Грешката е моя- става дума за системен администратор, но ние длъжност само администратор изобщо нямаме.

# 39
  • Мнения: 433
Не съм в банков сектор,но имам близки ,които са на добри позиции във Варна и такива 2000 лв. просто са мечта. newsm78Едната е кредитен в ОББ и каза,че взема 600 лв и й вярвам.Другата е касиер в Демирбанк и взима 580 лв.За премии просто не съм коментирала.На мен преди време ми предлагаха да ставам юрист в ДСК за 700 лв.,така че и юристите не мисля,че взимат кой знае колко Naughty

# 40
  • Мнения: 389
Хайде като сме започнали да коментираме заплатите в банките да си кажа и аз - моят мъж работи в Пощенска банка, кредитен инспектор е - фирмено кредитиране, заплатата му е смешно ниска - 620 лв, което чисто си е 451 лв! Embarassed

# 41
  • Мнения: 491
Стига де, моята е по- висока, а съм фронт- офис и то не в голям град.  newsm12
И какво се оказва- цените нагоре, заплатите надолу !!! smile3515

# 42
  • София
  • Мнения: 377
Съвет от мен:имаш ли възможност, почни работа другаде, само не и в банка! От 2003 година съм служител, определено вече ми стига. Сега си търся отново работа, ако успея да се отърва от банковия сектор, ще черпя. Конкретно за заплатите: Райфайзенбанк - фронт офис - 750лв. бруто след шестия месец + някакви бонуси, които за сега са пълна мъгла(въведоха нова бонусна система, дето още не се знае, за кого са всъщност бонусите Simple Smile ), Експресбанк - кредитен инспектор стартова - 550лв.  бруто + 60лв. за храна, отговорник офис - 1000лв.-1200лв.бруто спазарени с доста усилия, естествено има и 13-та заплата и още един бонус по Великден. Последната банка ,в която съм настоящ служител е Първа Инвестиционна банка, според мен наистина е най-добре платена от другите две, липсата на чуждестранен мениджмънт си казва думата, но и тук зависи на каква позиция си и дали си в офис или в централата и как ще се спазариш в началото. Най-гадни позиции си остават на фронт-офиса, работи се на смени, събота и неделя, като естествено часовете се компенсират, работата е най-много, но пък за всеки продаден продукт се дава бонус. Освен това зависи и от теб, какво очакваш и какви амбиции имаш - като цяло фронт-офис работят момичета, които все още следват, на по 20 години са и това е прилична работа като за начало, кредитен инспектор е естественото развитие, а след това.....зависи най-вече от връзките, които имаш или си създадеш Laughing   

# 43
  • Мнения: 1 341
Специално при нас той се занимава с поддържане на на програмния продукт, хардуера
за това става на въпрос и пак Ви казвам заплатата е 2000лв.
Аз  работя като системен оператор и ми предлагаха такава работа, но в банка, картов отдел

# 44
  • Варна
  • Мнения: 340
Специално при нас той се занимава с поддържане на на програмния продукт, хардуера
за това става на въпрос и пак Ви казвам заплатата е 2000лв.
Аз  работя като системен оператор и ми предлагаха такава работа, но в банка, картов отдел

Е пак се върнахме на въпроса за заплатите в София, и то в централите на банките /Картов център има само там, а съответно и такава позиция/  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт