нужен ми е съвет за захранването

  • 567
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
захраних дъщеря се на 7 месеца. всичко вървеше много добре и си хапваше каквото мама и предложи. започнах със зеленчуковите пюрета и след това с плодовите. до преди 10 дена всичко беше наред изяждаше между 100-150 гр. пюре или каша 3 пъти на ден. давах сутрин 50 на 50 каша с плодово на обяд зеленчуково следобед пак 50-50 каша с плодово. след всяко ядене я кърмя. от 31.12.07 се опитах да въведа заешко месо но не успях защото тя като не яде зеленчуците не изяжда и месото което съм сложила вътре. аз и приготвям всичко във вкъщи и е яла какви ли не буламачи без проблем. не знам сега как да постъпя. да започна отначало по една, 2 лъжички на ден зеленчуково и да се опитам да увелича постепенно количествата или..... чакам съвет

благодаря предварително

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Защо не изпробваш да дадеш купено пюре със заешко?
Според мен си продължи от където си спряла преди да откаже да яде- не е нужда да въвеждаш пак.

# 2
  • Мнения: 367
тя и старото не иска да яде Sad купешко не искам да давам при положение, че всичко ми е домашно и знам какво и давам

# 3
  • Мнения: 545
Добре,защо не пробваш с пюретата на Хип,все пак те са екологично чисти?

# 4
  • Мнения: 367
като чета по етикетите какво ли няма в тях. и захар, сол, разни мазнини не може да са в буркам с 2 години годност и да нямат консерванти. знам че повечето родители нямат избор и дават от купешките, но при положение че аз мога и искам да и ги приготвям вкъщи не виждам защо да купувам. тя си ги ядеше проблема не е в това че не ги харесва поне така си мисля. 3 месеца си хапваше без проблем. не знам да не би сега да се развиват вкусови рецептори и затова да не ги иска вече

# 5
  • Мнения: 3 760
Отказва само зеленчуковите пюрета, така ли? Плодови и каши си яде?
При всички случаи става въпрос за период, който скоро ще отмине. ти продължавай да предлагаш, разнообразявай...
Не предлагай купешко  Peace

# 6
  • Мнения: 5 940
Не искам да те агитирам за купено, но все пак Simple Smile пюрето на Хипп заешко с картофи и копър е невероятно. Пробвай, наистина е много вкусно. Бебетата го обожават, не само моето. А и ако го опиташ ще видиш, че всичко се усеща, все едно е домашно.

# 7
  • Мнения: 2 829
Аз пък мисля, че няма смисъл на всяка цена да яде детето. Според мен-ако не иска да яде домашните пюрета-да не яде. А не да се търси и предлага каквото и да е само и само да яде детето. Нали от сега трябва да свиква детенцето с вкъса на храната, която ще хапва като порастне. Ако отсега яде само "Хип", по-късно ще те прави луда с храните. Ако е гладна ще яде каквото предлагаш. Щом не яде-значи не е гладна.
За протокола-аз захраних педагогически. Първите месец-два от захранването малкия беше като прахосмукачка-подлъщаше лакомо всичко, което докопа. След това около месец не желаеше да яде нищо. На ден изяждаше по половин хапка нещо си. Оставих го да прави каквото ще, постепенно започна да хапва. Сега си яде "нормално" (като за него си нормално, не знам в сравнение с други бебоци колко яде, нямам идея колко грама на ядене, никога не съм го мерила), но пак има дни в които си кара главно на кърма. В сравнение с другите деца е едричък, на година и четири месеца беше 12 кг. и 83 см.

# 8
  • Мнения: 367
благодаря на всички за отговорите.

да отказва само зеленчука. плодове и каша си хапва. днес сутринта си изяде всичко. на обед отказа. сготвих за нас пиле с грах без да подправям и и сипах омете всичко  Shocked даже и сипах 2 пъти. сега явно мама ще трябва и манджички да и готви. нямам нищо против само да си хапва. ще видим как ще пробутам карфиол, броколи и тиква който не присъстват м манджичките  Laughing и за това приемам съвети

# 9
  • Мнения: 3 718
veselina miteva , има такива периоди. Предпочитанията на дечицата в тази възраст се променя мноооого бързо, а и има моменти когато отказват всякаква твърда храна. Ти предлагай, пък тя ако иска ще хапне. Ако не пожелае, ще си навакса с кърма. Пробвай да не се ошашкаш силно, ако реши съвсем да откаже друго освен кърма. При моето дзверче това е много често явление. Може би е свързано с избиващи зъби  newsm78
Завиждам ти, че имаш хубави домашни продукти. Винаги е по добре да знаеш какво си сложил в храната на детето си. А и домашната манджа е по вкусна от консервираната  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт