На две години и половина, ака в гащите

  • 4 770
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Моят син е малък, ака на тоалетна точно с такава мека седалка, за пишкане е още далеч, но да дам мнение и аз.

Ритка, ще ти дам друга идея - понеже вече сте започнали да говорите за подарък, но ми се струва, че така й е много абстрактно - кога ще го получи? колко пъти трябва да ака в гърнето? и т.н.

Можете да й давате някаква лепенка, всеки път, когато ака/пишка в гърнето. Като получи 10 (примерно) - малка плюшена играчка. Като получи 50 (или колкото вие изберете), конче. Лепкай й ги на някаква дъска/книжка, и й казвай колко остават.

Това в лепенките съм чела, че много го практикуват тук, в Щатите. Възрастта й не е голяма да се притесняваш, май точно в този период минават през такова "завръщане" към памперса. Мои приятелски деца се научиха на тоалетна след 3тата си година. 

# 16
  • Мнения: 46 403
Остави детето да "узрее" самО Peace
София махна памперса на 2г. и 8м., до тогава и акаше, и пишкаше в него, никога не съм я учила, тогава й дойде времето и си започна като голям човек от раз.

# 17
  • Мнения: 1 526
Остави детето да "узрее" самО Peace
София махна памперса на 2г. и 8м., до тогава и акаше, и пишкаше в него, никога не съм я учила, тогава й дойде времето и си започна като голям човек от раз.
Много правилно. Когата детето е готово става много бързо и без стрес и за двете страни.
Синът ми се научи чак около 3 години. Но пък от раз и после никога не се е изпускал нито през деня, нито през нощта.
Дай й време  Peace! И не я притискай.

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Моята е все още с памперс. Махам го понякога, но определено сама не си казва. Този месец тръгва на градина, ще си ходи с памперса, а като свикне с обстановката там, ще мисля за махане.
Това приспособление със стълбичката е хитро. Така детето ще е по-самостоятелно. Моята понякога сама иска да седне на тоалетната, но даже и с помоща на стъпалото, което имаме, не може, винаги има нужда и аз да помагам. Докато с гърнето се оправя перфектно, когато има желание де Wink

# 19
  • Мнения: 127
Имахме същия проблем. Пробвахме какво ли не, от вземане на играчките като наказание, до обещаване на голям подарък ако си каже, и нищо не помагаше. Видях се в чудо да пера наакани гащи и върнах отново памперса. Притеснявах се, защото трябваше да тръгне на градина, а там не ги вземаха с памперс.Не мога да си го обясня, но точно след 3-тия си рожден ден чудото стана и той започна да казва. Сега като си помисля ми се струва, че когато се наакваше ние правехме голяма драма и той се чувстваше център на внимание и като че ли му беше интересно и любопитно, а като върнахме памперса реакцията ни не беше толкова бурна и реши сам да започне да казва. newsm78 Във всички случаи постоянно обяснявахме как правят добрите и големи деца. Дано съм била полезна. Желая ви успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Моята дъщеря свали памперса от раз - дневен, нощен... на 3 години по собствено желание. Още 2-3 седмици или месец искаше да ака само в памперс и после не си го даваше и се криеше Embarassed

Четох, че децата просто не искат да си дадат акито...  Crossing Arms Майка ми успя да я убеди да ака на тоалетна като й каза, че трябва да нахрани рибките така... Идиотско, но подейства.

Аз бях за това да я оставим сама да узрее за това.  Whistling

# 21
  • Мнения: 616
Ще си позволя едно неопитно мнение... От това, което прочитам тук (а и което сама съм преживяла с моя малък) ми се струва, че три години е възрастта, в която нещата се случват. Чудя се защо сами си насилваме децата към неестествени за тях неща още като станат на една година? Ми то горкото още едвам се крепи на крачетата си, пък ние го караме да ползва гърне. Незнам... всяко дете си е индивидуално, и няма универсално решение. На моето като му наближи времето, може би ще му покажа как се ползва тоалетната, да знае какво е, пък като си поиска само - тогава! Има време доста до тогава...
Поздрави, и стига толкова съм давала "акъл"  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3 116
Здравейте момичета Simple Smile

Първо да благодаря на всички които са се включили в темата Simple Smile

За пореден път се убеждавам че този форум върши чудесна работа за да те убеди че е имало други като вас и че при тях проблема се е решил.

Иначе за подаръка, ами казахме й че като се изака в гърнето ще идем до магазина да го купим, т.е. от първия път. Седалка за тоалетна имаме (http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_38&products_id=1809). Тя преди е акала и пишкала на нея. Съветвам обаче мамите които тепърва ще купуват такава, да си купят тази със стълбичката, защото ако няма дечурлигата къде да си подпрат краката, краченцата им изтръпват  newsm78

За насилването не насилвам. Пробвам се, ако стане стане. Ако не, отлагам до следващия път като се опитват да стимулирам. Проблема ми е че април чакаме ново семейно попълнение и честно казано направо съм се видяла в чудо чии памперс първо ще сменям  Crazy

Иначе оставяла съм я наакана и с памперс и с гащи. С гащи й е по-неприятно защото се размазва акото по краченцата и без коментар  Whistling С памперса си седи и хич не й пука Simple Smile

Това с лепенките е добра идея, трябва да помисля как бих могла да го реализирам  Thinking

Мерси   bouquet

Продължавам да следя темата, да споделям и да черпя опит  Grinning

# 23
  • Мнения: 254
И ние сме на този хал с акането и пишкането в памперс. Малкият много добре знае къде се ака и пишка. Правил го е в гърнето е пишкал, а в тоалетната е акал. (С мека чиния на чико сме). Виждал е тати, а мама всеки път я следва в тоалетната да пуска кърпа (тоалетна хартия) като пускам водата.
Обаче от чист инат неще да го събувам и да прави работите извън памперса. Казва "аз няма акам гащити". И като му дойде отива и се изаква точно там. Казва, че е бебебатко и затова ака в памперса. (чакам второ дете и му обяснявам, че само бебетата акат в гащите, а той ще бъде батко). Опитвала съм и с плуването на акито в тоалетната, после в рекичката. Опитвала съм и с награда. Просто не е готов според мен. Лятото беше без памперс почти един месец само през деня, когато не спи. Но стискаше до последно и се уплаших, че ще му се разболеят бъбреците и като си дойдохме в София пак сложих памперса. Не си давам зор пролетта най-късно ще го оставя изцяло без памперс и ще го махнем, просто вече се събужда сух от нощния сън и се усеща и когато пишка, но неще без памперс и това е. Даже си има любими памперси, тези с кученцата ги търсим и ги слагаме първо тях. Абе лигльо мъничък. Ама кво да се прави. Сега и с бебка ще си има малко стрес та не бързам...

# 24
  • Мнения: 603
И ние бяхме така. Лека - полека нещата се оправиха и сега си акаме на гърне.
Единствения съвет, който мога да ти дам е да бъдеш търпелива, да не връщаш дневния памперс. Да й обясняваш отново и отново, че тр да ака в гърнето и колко е забавно след това, когато го пуснете заедно в тоалетната и тя пусне водата.
А, от голямата тоалетна ние все още се страхуваме и дъската си виси неупотребявана.
И.. все още ползваме нощен памперс в къщи, и еднократни пелени за постилане в градината. Просто се налага, инъче трябва през ден да се събужда в мокро легло. Не се притеснявам от това - смятам да изчакам до лятото
Успех!

# 25
  • Мнения: 9 892

пп: ето това ми изглежда добро, на пръв поглед! http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_38&products_id=2786

за съжаление въпреки рекламата, че пасва идеално на всякакъв вид тоалетна чиния, в нашата пада  Tired
моят син пък се инати страхотно. Оставя ли го по гащи, за три дни се научава да стиска, по много часове. И за двете работи. Колкото и да съм търпелива, детето се стиска и това не ми харесва. А ако го оставя няколко минути да му е мокро и да му стане некомфортно, той сякаш забравя и си стои опикан с мокри панталони. Гадно е така.
И не иска да сменям памперса, пищи и бяга. А като го събуя насила, веднага става спокоен и доволен.
Иначе с удоволствие ми подава тоалетна хартия, когато аз съм в тоалетната. После настоява да си пусна водата. Но не иска да използва хартия за себе си, и така опитах да го насърча.

# 26
  • Мнения: 4 668
Малко се успокоих  Rolling Eyes Имаме същият проблем ... Ходи си с гащи , пишка си на гърне - ОК !
Обаче иска да ака в памперс , което ме принуди да махна гащите и да върна памперса .
Даже се крие под масата , за да си свърши работата ... Мисля ,че е защото го е срам  Sick
Лошото е , че като е с памперс започна пак да пишка понякога в него ...
В яслата обаче си ходи на гърне  Rolling Eyes
Сигурно ние нещо бъркаме или наистина не е готов  Confused

# 27
  • Мнения: 330
Болната тема и за нас.
Малката вече е на 2г. и 6м. и си пишка и ака в памперс - въобще не казва нито за едното нито за другото. Цяло лято я оставих без памперс т.е.  с гащички, но така и не се научи. Есента я пуснах на ясла и върнах памперса. Постоянно и се обяснява какво и къде трябва да прави, но тя си върши своето,  много рядко, по-скоро случайно си свършва работата в гърнето.
Вече не зная какво да правя и затова съм я оставила сама да "узрее", както са посъветвали мами в горните постинги. Дано този момент да дойде по-скоро.

# 28
  • Мнения: 5 370
offioly, кажи за детето, кога му махнаха памперса.

Моята дъщеря е на 3 години, още е с памперс гащи, и 2-те неща ги осъзнава, пишка в гърне, но за акането  заема някакви страна стойка, понеже има по-запечен стомах. И аз за това нищо не правя, защото най-важното е да си свърши голямата работа, въпреки че вече започвам да се замислям. Гърнето и е ниско, а на тоалетната дори и с дъска не е стабилна. Имам спомен, че ме беше страх от тоалетната като малка / да не падна в дупката/, може и при децата да е така. Не че ти помогнах с обяснението си.
Таня, и моят синко е така. През деня е почти без пампа, обаче като му се доака, вика гледачката да му сложи памперс. Явно осъзнава, че ще оцапа гащите, но не иска на детската си тоалетна и това е.Даже обещания за подарък не помагат. Явно е по-лесно да се напъва прав.

# 29
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
И ние имаме този проблем, ще следя темата, ако междувременно някой постигне успех, нека сподели какво е направил Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт