Зачервена гушка, дращи като шкурка

  • 1 150
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 546
Мами, на Симона от 2-3 дни й е много зачервена гушката и леко лявата бузка. Започна като обривче и сега е червено и дращещо Confused Confused Спрях да я обличам с едни блузки с яки, обтривам с разтвор от лайка и мажа с крема на Мустела за лице, но не виждам особено подобрение. Какво друго да препдирема?Дали е разумно да я мажа с крема за подсичане на Мустела? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 008
Бих ти препоръчала Фенистил.

# 2
  • Мнения: 306
Аз мисля, че доктор си трябва Thinking
Някой препарат може да е помогнал на някое дететнце, но при твоето да има обратен ефект. Не си прави експерименти, кожните проблеми не са за подценяване, за да се лекуват във форума Peace

# 3
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
На мен ми намирисва на претоплено...обикновено ези пъпчици се появяват точно по вратлето,раменцата и личицето......Прецени си обстановката и това дали не го обличаш повече от необходимото.
Кремче на за подсичане би ти свършило работа при тези обстоятелства.
Потърси и мнение на специалист!

# 4
  • Мнения: 745
при нас се появи първо на едната бузка,после на другата,после на челото,после на главата.едни червени петна,стоеше като протрито и на допир грубо като шкурка.оказа се че просто има суха кожа.мажа с един приготвен крем ,ама от време на време пак се появява.консултирай се с лекар.може да е всичко!

# 5
  • Мнения: 1 546
Хм, ясно...ами утре ще звъня на педито значи..уж позавяхна ама пак и шкури кожичката... Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Не мажи с нищо, което не е предписано от лекар!
Това ми прилича на атопичен дерматит, преминахме и ние през това, бузките му бяха като шкурка, а на челото му стана нещо като рана с кора. Всичко се оправя с подходящо лечение и поддържаща медицинска козметика. Peace

# 7
  • Мнения: 745
аз искам да попитам какво е мнението ви за крема за суха кожа на а-дерма.смятам да го купя.ние сме с много суха кожа както по главичката,така и по тялото.имам крем с кортикостероиди предписан от лекар,но гледам да не злоупотребявам с него.а иначе зехтина с който го мажа не помага много.не му понася добре бадемовото масло,а повечето лосиони и олиа го имат в състава си.

# 8
  • Мнения: 9 973
педито или кожен.
дом.лечения Naughty

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
аз искам да попитам какво е мнението ви за крема за суха кожа на а-дерма.смятам да го купя.ние сме с много суха кожа както по главичката,така и по тялото.имам крем с кортикостероиди предписан от лекар,но гледам да не злоупотребявам с него.а иначе зехтина с който го мажа не помага много.не му понася добре бадемовото масло,а повечето лосиони и олиа го имат в състава си.


А-Дерма е страхотна поддържаща козметика при дерматити. За мен е най - добрата даже.
На нас ни я изписа педиатърката след лечението с кортикостероид. Вече над година я ползваме и съм много доволна, поддържа кожата в идеален вид /като знам каква беше/.
Ползваме крема Екзомега и измиващия гел 2в1 в момента.
На твое място въобще не бих ползвала масова козметика. Ние досега от масовата козметика сме купували само такава от най - висок клас Мустела и то например слънцезащитен крем.

Ето тук темичка, докторката препоръчва също А-Дерма:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251675.0

# 10
  • Мнения: 46 434
Белина ползвала ли си за някоя дреха? На дъщеря ми се получава същото, ако я облека с дреха, чистена с нея  Confused

# 11
  • Мнения: 745
Ники много благодаря за съвета! просто трябва да намеря алтернативно решение,не мога да го мажа постояннос крема с кортикостероиди,знам че не е добре за имуната система.звънях на кожната да и кажа,че като спра да го мажа пак се почва старата,а тя ми отговори,че ще е така докато не порасне.е не мога да се примиря с този отговор.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Ники много благодаря за съвета! просто трябва да намеря алтернативно решение,не мога да го мажа постояннос крема с кортикостероиди,знам че не е добре за имуната система.звънях на кожната да и кажа,че като спра да го мажа пак се почва старата,а тя ми отговори,че ще е така докато не порасне.е не мога да се примиря с този отговор.
Никакво примирие! Grinning Hug
Опитай с А-Дерма, скъпичко изглежда на пръв поглед, но са много икономични продуктите и накрая като видиш колко време ги ползваш - излизат колкото обикновена козметика.
Дано да са добре малчовците! Hug

# 13
  • Мнения: 1 546
Белина ползвала ли си за някоя дреха? На дъщеря ми се получава същото, ако я облека с дреха, чистена с нея  Confused

Мен ли питаш, Никол?Не съм...леле, ами ако е атопичен дерматит???? ooooh! Sad

# 14
  • Мнения: 72
Ние също бяхме така. Мазах го с какво ли не, но не помогна. От няколко дни го мажа с Мустела и забелязвам, че кожата вече е гладка и няма зачервено.

Общи условия

Активация на акаунт