Тайната на дългата и здрава коса-24

  • 59 270
  • 391
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 695
Kafe,мерси много за отговора.Значи ясно че ще стоя 5-10 мин.,а дали да я слагам в корените Миозотиса,защото ако е за растеж трябва да е от корена,и ако я правя повече от 1 път в седмицата дали ще ми се изтощи,защото пъл 1 път ми се вижда малко?? newsm78 newsm78 Praynig  bouquet
Ползвам маската и съм много доволна от нея, слагам само по дължината на косата и върховете в корените не смея защото съм с мазен скалп / от фризьора ми знам, че тези маски не се слагат в корените / Grinning

# 16
  • Мнения: 3 050
Значи от аптеката са ни забърквали един билков лосион форте, които съдържа чемерика, корен от коприва, корен репей, спирт, хининова вода глицерин и салицилова киселина. Но ефект не сме забелязали още, а го ползваме вече към 3 месеца. Ползваме също и Себорал /червения/ от години и пак нищо   Tired  Затова прочетох за това лекарство и реших да го опитаме и него  Rolling Eyes
Има голямо значение за лечението на косопада да се открие причината  Peace Не знам какви са индивидуалните характеристики-пол, възраст, тегло (по отношение на това дали е карана диета) и т.н. но и от тях зависи.  Peace

# 17
  • Madrid
  • Мнения: 514
Да споделя и аз какво открих от няколко месеца насам. Номер 1 е в един от последните броеве на Грация, която излиза в Middle East. Шампоанът ми беше препоръчан от моя приятелка, ефектът е невероятен, след няколко измивания косата става лъскава като конска грива. В упътването пише, че се използва както от коне, така и от хора. Laughing При нас се продава освен в конските магазини, вече и в супермаркетите. Препоръчвам го горещо, има и балсам, но него не съм ползвала.


Още днес ще проверя за такъв шампоан в някой по-голям супер маркет!
Anelia85,не мога да се обидя за такова нещо! Wink
Моята коса периодично се заплита така,предполагам,че и дрехите и състоянието на косата в даден момент играят роля за това.

# 18
  • Мнения: 4 496
Моята коса се оплита така когато съм била с поло или блуза от изкуствена материя.  Flutter

Маската на Миосотис я нанасях в корените, защото е подхранваща, използвах я 2 пъти седмично. Маски, които заглаждат косъма, ги нанасям по дължината.

Ако някой види този "конски" шампоан във Варна, да каже! Mr. Green

Анелия,кристалите ги използвам по следния начин: след измиване на косата преди да изсъхне, си капвам на ръката малко, разтривам длани и "намачквам" крайчетата на косата. За момент стои на клечки, но като изсъхне се оправя. По-лесно разресвам след тях, даже скоро шишенцето ми ще свърши и смятам пак да си взема същите.

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 16:29 от краcим

# 19
  • Мнения: 1 179
Kafe,мерси много за отговора.Значи ясно че ще стоя 5-10 мин.,а дали да я слагам в корените Миозотиса,защото ако е за растеж трябва да е от корена,и ако я правя повече от 1 път в седмицата дали ще ми се изтощи,защото пъл 1 път ми се вижда малко?? newsm78 newsm78 Praynig  bouquet

Аз я нанасях в корените и по цялата дължина 2 пъти седмично. Не ми се омазняваше и бях много доволна от резултата  Peace.

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 101
Здравейте момичета! Hug
От месец и половина-два се пробвам с прословутата маска, точно в момента съм с нея за 5-ти път. Още не мога да преценя колко е пораснала, но очеваден ефект при мен е че косата ми бухва много #Silly  Надявам с скоро и аз да се похваля с добри резултати, защото от малка ми е мечта да имам дълга коса , но все решавам че нещо съм недоволна и бегом при фризиора.
За шампоанчето за кончета, не бях чувала, но след хвалбите ви, мисля и него да пробвам  Peace

Резултата до момента: преди сега

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 16:49 от Jeanny

# 22
  • Мнения: 1 365
Здравейте и от мен! Ако някой намери от този конски шампоан в София, да каже - искам такъв...
Утре ще си правя маската, надявам се... Сложих си малко тривитаминол в шампоана и ще видим дали ще има ефект. Преди години си слагах бадемово масло в шампоана и бях доволна... ще видим сега........
И на мен косата ми се сплита на врата, но аз го отдавам на това, че ходя непрекъснато с поло блузи. Така ми се е накъсала отзад, че като вържа на опашка, ми стърчат разни косъмчета... Много ми е неприятно, но дори и кристали да слагам, пак се заплита. Ако намерите някакво решение на проблема, споделете.

# 23
  • Мнения: 1 179
Ох тъкмо си отмих маската, страшен обем, но сглупих и си сложих силно фиксираща пяна и сега косата ми стана страшно суха  Sad.
Този шампоан има ли го изобщо в България? Аз съм първа писта да го пробвам, щом за коне се ползва значи ефекта сигурно е потресаващ  Whistling

# 24
  • Мнения: 3 461
Това обсъждано ли е преди? Прави ли се в България? Тук го правят от една година, с две думи , освен, че се изправя косата, се освобождава от всички проблемни участъци и се предпазва за 6 месеца.След това се поддържа със специални шампоани и други продукти с кератин. Някой ако е изпробвал вече този метод, моля да сподели.

http://www.straightenmyhair.com/

# 25
  • София
  • Мнения: 4 587
dessy_g , по колко бадемово масло си слагала и в колко шампоан?
Аз също мисля да го направя, но се опасявам да не прекаля и да го изхвърля после. Rolling Eyes

И аз се заинтригувах от този шампоан. Crazy

Довечера пак ще се маскирам, че косата ми е адски мазна и гадна. Този път ще сложа и Аспирин, че досега все забравям. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 965
Аз за този конски шампоан от доста време се интересувам, но до този момент никакъв резултат. Ако някой някъде го намери, веднага да казва, все ще намерим начин да се снабдим всички  Wink

За тези, които слагат Тривитаминол в шампоана, искам да попитам - по колко слагате и измива ли се добре косата след това, защото все пак лекарството си е доста мазничко  Mr. Green ?
Същото и за бадемовото масло, макар че доколкото си спомням, на самата листовка на маслата на Икаров си пише, че кое и да е масло, добавено в шампоан, значително подобрява свойствата му  Peace

Passion, за аспирина и аз всеки път забравям, не знам защо??? Голяма глупост даже направих днес, когато си правех маската... много бързах, исках да я направя, сложа и да си върша другата работа, че ми беше спешно и... познайте... направих всичко, разбърках го, отделно счуках един аспирин, отделих го настрани и забравих да го сложа  #Cussing out После като видях, щях да изкрещя... този път няма да се заричам да слагам другия път, че пак някоя такава глупост ще направя.  #Crazy

Краси, мерси за инфото за кристалите... може и аз да опитам с тях, да видим как ще ми се отразят на капризните връхчета   bouquet


Зизи -   bouquet за темичката!!!

# 27
  • Мнения: 110
Момичета,страшно съм благодарна за бързите ви отговори  bouquet,но аз пак съм зачудена дали да я слагам Миозотиса в корените newsm78 ooooh!..Ех,лесно си ми беше с АД3Е-то. Mr. GreenНо трябва и да се почива  bouquet Според вас дали ще ги запуши или нещо такова?Чувала съм,че не е хубаво купените маски в корените... Но пък нали се захранва косата точно от там.. Confused newsm78  bouquet

# 28
  • Мнения: 3 050
Много пъти в темата се е обсъждало(защо трябва да пишем едно и също... ), че е по-добре да се слага по продължението на косата - в крайна сметка си почива точно скалпа от всичко което се слага като химия (включително и ветамините в АДЗЕ)-нали си почиваш от маската-аз поне нищо не слагам освен стимуланта  Peace Peace

# 29
  • Мнения: 4 496
но аз пак съм зачудена дали да я слагам Миозотиса в корените. Според вас дали ще ги запуши или нещо такова?Чувала съм,че не е хубаво купените маски в корените... Но пък нали се захранва косата точно от там.. Confused newsm78  bouquet

На мен ми действа много добре като я слагам в корените.Веднъж пробвах и я нанесох и по дължината.  После косата ми беше с блясък и еластична, но пък стоеше като залепена за главата ми. Маската на Денис /бялата с жълта капачка, ама с какво беше? newsm78/ като я нанесох по дължината ми се отрази добре на косата- стана бляскава и жива. Та общо взето при мен лично всичко е на принципа проба-грешка. Не мога да очаквам някой да ми каже как да ползвам даден продукт, без да знае какви са ми косата и скалпа. Това става само при диагностика на косата и скалпа от специалист, ама като нямам време да отида...

Общи условия

Активация на акаунт