От кога вода?

  • 1 417
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 498
Малката ми дъщеря е на 2г 7 мес. и досега е пила вода най-много 5 пъти....-предложих и на годинка като стана , но тотално я отсвири....иначе пие сокове в промишлени количества......

# 16
  • Мнения: 1 586
Вода давам от раждането.Обича и пие много вода особено през лятото.... ooooh!

# 17
  • Мнения: 4 546
ти си прецени - аз не бих дала , защото няма още кой знае каква нужда , но все пак зависи какви храни си вкарала в менюто му

Бебетата, дечицата и изобщо хората имат непрекъсната нужда от вода още от самото раждане, независимо от менюто и храните в него. Разбира се изключвам бебенцата, които са изключително на кърма. Кърмата съдържа необходимото и достатъчно количество.

Ето една статийка за различните нужди
http://www.doctorbg.com/page.php?id=13966

АМ също. никой не дава сухо вещество, нали?  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 1 056
muzka1,
изобщо не е задължително на бебетата да им се плакнат устичките, пък камо ли и да приемат вода.

Не е нужно да се изпада в крайности!

Може да се предлага водичка на бебето, но когато то не иска, не трябва майката да се притеснява и да измисля какви ли не начини да пробута вода. Щом бебето не иска, значи си поема достатъчно течности от други места - кърма, АМ, дори в кашата и пюретата има течности.

Ето например едно меко казано странно твърдение - "...предлагай й вода,за да не се запече..." -!!!!!!!!!!!???????????
Чудя се да се смея ли, що ли...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Предлагай редовно, когато има нужда бебето ти ще пие, в противен случай също няма нищо притеснително. Все още основната храна е млякото, така че получава достатъчно течности. Дъщеря ми например въпреки, че е хранена с АМ пропи вода едва на 8-9 месеца, просто тогава беше лято и беше горещо.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 456
Момичета, аз изхождам от съветите, които са ми дадени на мен и споделям това, което знам.
Нашият педиатър ми даде тези съвети и аз ги споделям с вас без да задължавам никого да ги приема на 100%.
Плакненето на устичката, доколкото си спомням е свързано с млечната бактерия  и вероятността от развиването  на така нар. млечница.
Разбира се детето не е необходимо да се насилва да пие вода, но и да се лишава категорично от нея в случай че си пийва при покана само защото Световната Здравна Асоциация писала да не се дава вода на децата до 6м., мисля, че не е редно.
Бебенцето въпреки, че е мъничко приема или отхвърля предложената "храна", но ние сме тези, които ще му я предложим,а то е човечето, което ще ни подскаже кое му е нужно.

 

# 21
  • София
  • Мнения: 315
Много Ви Благодаря за отговорите. PeaceДадох и водичка м/у храненията и си пийна малко.Явно и харесва и си има нужда Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 336
давам вода от самото раждане

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз давам вода от раждането.

# 24
  • Мнения: 128
Предлагам вода от захранването в края на 6ти месец.
Едва сега на 10 м. започна да пие по малко 10 -20 мл.на ден.

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 02:01 от Рейвън

# 25
  • Мнения: 1 367
Давам вода от самото раждане.Сега сме на чай,но така или иначе никога не е преставал да пие.В жегата стигахме до над литър на денонощие.Никога не съм го лишавала.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 104
Давах вода от самото раждане. Но съм чела тук, че има деца, който изобщо не са пили вода. Зависи от течностите, които поема детето през деня.

 Peace

# 27
  • Мнения: 506
Не искам да звучи грубо, но не одобрявам този метод, аз никога не съм лишавала детето си от вода, давам й от както се роди, а съм я кърмила девет месеца, за мен това да не се дава водичка на детето е голяма грешка, но си е мое мнение.. Rolling Eyes
Та ако се замислим, какъв щеше да е света без вода..... Confused Peace

# 28
  • Мнения: 506
..забравих за какво пиша, та да отговоря на въпроса ти : преварена водичка до годинка, а след това можеш да даваш и д.мин. вода. Hug
Доказано е, че е здравословно да се поемат повече течности! Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 1 056
Не искам да звучи грубо, но не одобрявам този метод, аз никога не съм лишавала детето си от вода, давам й от както се роди, а съм я кърмила девет месеца, за мен това да не се дава водичка на детето е голяма грешка, но си е мое мнение.. Rolling Eyes
Та ако се замислим, какъв щеше да е света без вода..... Confused Peace



Никъде никой не е написал да не се дава вода на детето! Не знам къде го прочете това!

Пак прочети поста ми и ако трябва пак ще го напиша перефразирано - не трябва майката да се притеснява, ако бебето не желае вода, защото поема течности и от други места. И съм написала майката да предлага, но да не се притеснява, че "...ще се запече, ако не пие вода..."(ха-ха-ха)
Абсолютно никъде в темата не е написано, че бебето трябва да се лишава от вода.

Аз също съм предлагала вода, но сина ми пропи чак след годинката като започна да яде от деската кухня. И пак да повторя: НЕ Е НУЖНО ДА СЕ ИЗПАДА В КРАЙНОСТИ!

Общи условия

Активация на акаунт