Как да го спася от самия него...

  • 1 390
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
От месец синът ми непрекъснато си държи ръцете върху бузките и нервно драпа с нокти и си прави такива рани, чак кръв пуска, дори през нощта докато спи. А му поддържам ноктите, режа ги през 3 дни, но дори изрязани пак драскат. Та изглежда така, сякаш го е драла котка и дори започна да се обрива...И ръкавичките не помагат, защото ги сваля за нула време, а не мога да съм непрекъснато до него да го пазя. Не мога да си обясня защо го прави и как да го спра. Моля, помогнете.

# 1
  • Мнения: 97
И дъщеря ми имаше същия проблем...Единственото което мога да те посъветвам е да му слагаш ръкавичките(ти казваш че ги сваля),тогава евентуално му купи маааалко по-стегнати,така няма да може да ги сваля.Аз така направих.Другото което се сетих,хубаво ли му режеш ноктите,защото аз късно се усетих,но трябва да подрязваш и ъгълчетата...И друго...давай му играчка в ръчичката,дрънкалка примерно,за да се разсейва и да не се драска:)
Надявам се да съм ти помогнала поне малко Laughing

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И ние сме така понякога, но при нас ръкавичките все още помагат Thinking


тогава евентуално му купи маааалко по-стегнати,така няма да може да ги сваля.
пробвай и този вариант

# 3
  • Мнения: 745
и ние сме така ,ама на периоди.е сега за празниците се беше подредил едно хубаво.имам чувството,че като изрежа ноктите колкото ми позволи става по-лошо.май ще се налижи да ги пиля тези нокти!!!обикновено го прави след сън когато започне да си търка очичките.друго освен ръкавички не се сещам!!

# 4
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Щом има и обрив, може да става дума за някаква алергична проява. Според мен на първо време смени праха за пране (използвай бебешки, без омекотители, евентуално с второ изплакване без препарати). Обличай го само с памучни дрешки и ако няма промяна, заведи го на дерматолог. Мисля, че е вече големичък и това не са некоординирани движения.
Вместо ръкавички можеш да му слагаш по- дълги памучни бебешки чорапчета. Внимавай раните да не се инфектират.

# 5
  • Мнения: 93
Здравей,
и ние имахме същия проблем само че при нас се указа че не ни стига млякото и от глад си драскахме до неузнаваемост лицето.
 Започнах да я дохранвам и честно да ти кажа се и реши и проблема с драскотините.
Сега го прави само когато закъснявам с кърменето.

Причините може да са много!

# 6
  • Мнения: 2 092
Има ли обрив,или суха кожа и евентуално оттам дискомфорт и затова да го прави?
А може би иска повече внимание,гушкайте го повече,да се заглежда и да си отвлича вниманието!

# 7
  • Мнения: 176
Гушкаме го доста често и често го държим на ръце и му е хубаво така, даже се притеснявам да не свикне така. Та едва ли е от липса на внимание..Ползвам бебешки прах без омекотител и му обличам само памучни дрешки, но като се замислих...те са с якички, които често се търкат в бузките му, дали не е от това...може да го сърби. А що се отнася до кърмата- мисля си, че му стига, защото наддава доста добре, а и едни бузи е направил...

# 8
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
ако дрехите са памучни, не мисля, че якичките ще го притесняват. По скоро може да му се изсушава кожата- следи за това или за обриви. При обриви, според мен е добре да го види на дерматолог- по възможност детски. Дано да отшуми бързо.
Щом кърмиш, следи какво се храниш ти и дали това по някакъв начин му се отразява на него (особено прясно мляко )

# 9
  • Мнения: 4 555
Щом има обриви, най-вероятно го прави, защото го сърбят.

За гушкането не се притеснявай, че ще свикне. В крайна сметка едно бебе точно това очаква от живота докато е бебе - да бъде гушкано.

# 10
  • Мнения: 354
при нас помогнаха дългите ръкави на блузите, просто ги пускаш и той не може да се нарани и за няколко дни ще спре.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Първо си помислих и аз, че наистина може да го сърби. Щом има и обрив...Поговори с педиатър, обрива едва ли е от драскането. Колкото до гушкането - много е малък още, няма да свикне.

# 12
  • Мнения: 506
Препоръчвам ти да му слагаш от онези пижамки с ръкавички или да му дърпаш ръкавчетата.. Rolling Eyes.. Peace

# 13
  • Мнения: 48
И моят хубавец го правеше,какво ли не опитах и помогна честото миене на лицето само с хладка вода .Понеже при хранене се случваше да се изцапа или да си пусне АМ и във врата,а и доста лигички имаше,които старателно размазваше,предположих,че от това може да го сърби.Освен това кожата му е суха и го мажех с крем на Клоран(хидратиращ).

# 14
  • Мнения: 476
Заведи детето на лекар да видят този обрив. Непременно.

Общи условия

Активация на акаунт