Колики при 4-годишно дете

  • 1 143
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте!
От известно време 4-годишния ми син има болки в корема. Случва се периодично - през 2-3 седмици и трае около една... Всеки път ходим на лекар и всеки път ни казват - колики. Изписват ни Еспумизан, Ентерол, диета и това е. Той се оправя и след 2-3 седмици сценария се повтаря. Вече не знам как трябва да постъпя... Детето няма запек, не му се гади, не вдига температура, проверявахме и за глисти - няма... Притеснена съм сериозно... той не може да се храни добре, отслабнал е малко и имам ужасното съмнение, че лекарката ни претупва и не обръща достатъчно внимание на проблема. Ще бъда благодарна ако споделите своя опит...

# 1
  • Русе
  • Мнения: 785
И моят син е на почти 4 и има същия проблем. Според гастроентероложката страда от постинфекциозен гастроентерит (след прекаран вирусен такъв), и може да продължи от 2 до 6 месеца, т.е. понякога след вирус с повръщане и разстройство, се получава трайно раздразване на червата и изтъняване на чревната лигавица. Лечението е каквото и на вас са предписали - щадяща диета, ензими, Ентерол...и търпение  Tired. Забелязвам, че при моят син се изостря дори при лека настинка  Tired
Според джипи-то, имало някакви лимфни възли в корема, които също може да се обаждат при настинка. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт