Изтеглиха заплатата на съпруга ми от банкомат.

  • 3 392
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 189
Да ви се оплача какъв "подарък" получихме за Коледа със съпругът ми. Изтеглиха му заплатата от банкомат на друга банка (не от банката, на която е клиент мъжът ми), и то от два различни града през около 2-3 часа. Колкото и трудно да ми е да си обясня как става това, то вече е факт. От неговата банка започнаха разследвания и обясниха, че ще ни върнат парите, но кой знае кога. #2gunfire #2gunfire #2gunfireХодихме до полицията, но и там нещата са тромави.
Моля ви, ако на някой му се е случвало подобно нещо, да каже как са се развили нещата и въобще ще ни върнат ли парите.

# 1
  • София
  • Мнения: 175
Бъди спокойна, ще ви възстановят сумата. На моите приятели им я възстановиха 10 дни след инцидента. Стискам палци, да си получите паричките възможно най-бързо   bouquet

# 2
  • Мнения: 25 443
Съжалявам, не мога да ти помогна със съвет и мнение.  Tired
Искам само да ти посъчувствам... Старите хора казват, че когато ти откраднат пари или нещо материално, значи са ти откраднали някоя болест. Приеми го, че сте дали пари за здраве!  Hug

# 3
  • Мнения: 745
Към коя банка е картата?

# 4
  • Мнения: 4 300
Няма никакво значение на коя е. Обикновено е важно на какви банкомати си я ползвал самият ти- слагат скрити камери, за да те видят как си набираш пин кода или пък "джоб" на самия банкомат, който го прочита. Оглеждайте процепът, където си пъхате картата, крийте с ръка клавиатурата докато набирате пин-а ( също и на пос терминал в магазин). Гледайте да не седи някой зад гърба ви, много хора имат този навик, не се притеснявайте да им направите забележка, не винаги това е безобидно.

# 5
  • Мнения: 1 008
Гадове #2gunfire!!!
Съжалявам, не мога да ти помогна със съвет и мнение.  Tired
Искам само да ти посъчувствам... Старите хора казват, че когато ти откраднат пари или нещо материално, значи са ти откраднали някоя болест. Приеми го, че сте дали пари за здраве!  Hug
Дай Боже да е така!

# 6
  • софия
  • Мнения: 25 201
Не се притеснявай.  На майка ми се случи абсолютно същото в началото на декември. Възстановиха й сумата за около 2 седмици, но трябва да пуснете молба в банката, издател на картата (ПИБ в случая). Бяха й изтеглили 2 поредни дни максимума дневни пари във Велико Търново и Добрич  Shocked Не зная дали това е повлияло, но в деня на второто теглене тя е била в банката да пуска молба за това, че не може да си тегли пари от картата.
Желая ви успех и да ви възстановят парите бързо!

# 7
  • Мнения: 192
Няма никакво значение на коя е. Обикновено е важно на какви банкомати си я ползвал самият ти- слагат скрити камери, за да те видят как си набираш пин кода или пък "джоб" на самия банкомат, който го прочита. Оглеждайте процепът, където си пъхате картата, крийте с ръка клавиатурата докато набирате пин-а ( също и на пос терминал в магазин). Гледайте да не седи някой зад гърба ви, много хора имат този навик, не се притеснявайте да им направите забележка, не винаги това е безобидно.
newsm10

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Съчувствам ти много, но единственото, което мога да кажа е, да се теглят пари само от банкоматите пред банките. Измамниците тях не ги обработват защото пред банките винаги има камери. Така поне ми казаха от една банка.
На една позната така бяха изтеглили пари и я караха да доказва, че не е тя. Добре че парите бяха изтеглени в Пловдив, а тя успя да докаже, че по същото това време си е била в София, та и ги върнаха от банката, но чак след месец и доста разправии имаше преди това, не са искали отначало да повярват, че не си ги е изтеглила самата тя.
 Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 228
На приятел на мъжа ми му се случи същото през декември. Явно това е бил месец пик при крадците.  #Crazy  Изобщо не знаех, че българските банки възстановяват сумите. Ще взема да му кажа. Има ли някакъв срок в който трябва да се подаде жалба ли молба ли... не знам каква е точната терминология?

# 10
  • София
  • Мнения: 426
дали не са следили мъжът ти иначе от къде му знаят пин кода ама те тия идиоти крадците какво ли не измислят вече сигурно могат и без код да теглят дано ви ги върнат от банката

# 11
  • Мнения: 1 488
а как става изтеглянето на пари от крадеца, тои нали няма картата?
или пък крадеца не тегли от банкомат а се разплаща по интернет напр. като знае детайлите на картата?
това вече се случи на съпруга ми, но не в Бг. от банката засякоха че е плащано по интернет. те го откриха първи и му се обадиха. възтановиха и откраднатата сума. само незнам какво стана с крадеца???  newsm78

# 12
  • Мнения: 18 542
Имат си някакви шашми. Преди време работех в един магазин, на него имаше банкомат. Един ден някакви младежи нещо се въртяха, ръчкаха го и го блъскаха. С колежките ни се стори съмнително и излязохме пред магазина да пушим и тия офейкаха. Обадихме се в банката да предупредим, че нещо е правено на банкомата, а вечерта като дойдоха хората дето го зареждат отвътре извадиха нещо като заготовка за карти - форма материал и големина на карта, но без нищо по нея освен някакъв номер напсан с фулмастер.

# 13
  • София
  • Мнения: 8 272
При мен се получи подобно нещо.
Съвсем случайно реших да проверя дали ми е отразено последното плащане в един магазин и "О, чудо!" Платила бях и за наем за някакъв магазин, че и такса превод отделно. Обадих се на 0700.... казаха ми че да имa такова плащане и то направено с палтежно, а моята карта е дебитна. Казаха че ще проверят (следваха някави почивни дни) и 2рия работен ден отидох подадох молба да ми възстановят парите обясних, как съм открила загубата, че съм говорила с Кол центъра (според инфото им записват разговорите) после се оказа, че са ми върнали всико до стотинка още 1вия работен ден  (аз си поисках и 2те суми, нищо, че превода беще 1,1 лв. ама мен какво ме интересува). Дoри и писмо отговор ми върнаха.
От кол центъра(Call centre) ми обясниха как да процедирам с молбата.

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Сега се сетих, че аз съм си заявила една услуга от банката - винаги, когато има теглене от сметката, да ми пращат SMS. Така в краен случай ако някой направи шашма, поне ще дръпне само разрешения дневен лимит от 400лв., през това време съобщението ще е получено и ще съм се обадила в банката да блокират картата. Това ми препоръчаха от банката и ми изглежда разумно. SMS-а мисля че струваше 12ст. Ако се абонираш за тази услуга, поне ще имаш възможност да реагираш максимално бързо.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 889
Сега се сетих, че аз съм си заявила една услуга от банката - винаги, когато има теглене от сметката, да ми пращат SMS. Така в краен случай ако някой направи шашма, поне ще дръпне само разрешения дневен лимит от 400лв., през това време съобщението ще е получено и ще съм се обадила в банката да блокират картата. Това ми препоръчаха от банката и ми изглежда разумно. SMS-а мисля че струваше 12ст. Ако се абонираш за тази услуга, поне ще имаш възможност да реагираш максимално бързо.
  АЗ съм с карта на ЦКБ и смс-ът е 20 ст.  Peace Нищо цена пред спокойствието, което осигурява.

# 16
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Банките предлагат застраховки за злоупотреба с карти. По спомен мисля , че струва 23 лева за годината , но ти покриват теглене над 300 лв / до 300 ги покрива банката/, загуба на лична карта и ш.книжка - 250 лева и 400 лева загуба на ключове - при загуба заедно с картата. Аз мисля да направя такава на картата дъщеря ми , защото си е малко разсеяна.

# 17
  • Мнения: 33
И аз имам известяване с СМС за всяко теглене от сметката ми - мисля, че поне в някаква степен осигурява спокойствие Peace

# 18
  • Мнения: 9 865
Дано да ви върнат мангизите и другия път да ги изпреварите крадците му с крадци!

# 19
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И мъжа ми има известяване с смс. Това си е малко нож с две остриета защото аз имам карта от неговата сметка и щом изтегля пари или платя нещо по-голямо с картата и той веднага разбира:)))))
Не че прави проблем ама не е приятно да си купиш нови ботушки дето искаш да ги минеш за стари и забравени и веднага да те разберат:)

# 20
  • Мнения: 349
На мен ми се случи подобно  нещо,но парите са ги изтеглили през интернет.Вече не ползвам epay Naughty.

# 21
  • София
  • Мнения: 152
На мен ми изпразниха сметката (картата ми е на ПИБ).
Казаха ми, че ще ми дадат отговор до 2 седмици...чаках месец, но ми възстановиха парите.
Търпение му е майката

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
На мен ми се случи подобно  нещо,но парите са ги изтеглили през интернет.Вече не ползвам epay Naughty.
Как е станало това, какво ти обясниха в банката ?

# 23
  • Мнения: 7 640
дано ви възстановят парите, знам за случай с клонирана и източена кредитна карта- всичко си остана за сметка на човека Confused

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На нас ни се случи преди 4 години това чудо. Тогава не бяха извесни още толкова много тези истории. Та да ви кажа какво се случи. Веднага мъжо отиде в банката да съобщи, че му е издърпана сума , но не от него. При направената разпечатка се останови, че парите си ги е теглил в ден и час в който е бил на работа. При втора разпечатка се установчва, че ги е теглил пък късно вечерта. и така пуснахме жалба към банката. Нищо не ни върнаха изкараха ни, че сме си изтеглили парите ние и сме забравили. #2gunfire Банката беше Биохим.

# 25
  • Мнения: 7 640
На нас ни се случи преди 4 години това чудо. Тогава не бяха извесни още толкова много тези истории. Та да ви кажа какво се случи. Веднага мъжо отиде в банката да съобщи, че му е издърпана сума , но не от него. При направената разпечатка се останови, че парите си ги е теглил в ден и час в който е бил на работа. При втора разпечатка се установчва, че ги е теглил пък късно вечерта. и така пуснахме жалба към банката. Нищо не ни върнаха изкараха ни, че сме си изтеглили парите ние и сме забравили. #2gunfire Банката беше Биохим.

спасява те само да докажеш, че си бил в чужбина, примерно. НО- тогава те питат- а кой друг би могъл да е ползвал Вашата карта #2gunfire

# 26
  • Мнения: 189
И ние направихме всичко каквото трябваше, но засега парите не ни ги връщат. Казали са на мъжа ми, ако иска да си вземе овърдрафт, и после те щели да си ги възстановят парите. Но нали знаете какво ще се случи ако не ни върнат парите? Ще плащаме и овърдрафт.

# 27
  • Мнения: 349
На мен ми се случи подобно  нещо,но парите са ги изтеглили през интернет.Вече не ползвам epay Naughty.
Как е станало това, какво ти обясниха в банката ?
Бяхме се регистрирали в epay и редовно разплащахме през тази система комуналните си услуги.Нямам идея как са им разбили системата ,но за 2-3 часа се оказа ,че от наша карта са заредени "на промоция" телефоните на 4-5 човека.След разследването се оказа,че в едно кафе в Пловдив някакъв пич с лаптоп зареждал на разни хора телефоните.

# 28
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
vitca, а бяхте ли си направили сертифакт, за да може да се ползва сметката само от вашия компътър? И какво стана с парите, някой нещо върна ли ви? Питам, че май и аз ще спра да плащам през epay  newsm78

# 29
  • Мнения: 3 830
Най-добре е да теглите от банкомати, в близост до които има камери. Така мисля, че няма да имате проблеми.
 Peace

# 30
  • Мнения: 349
vitca, а бяхте ли си направили сертифакт, за да може да се ползва сметката само от вашия компътър? И какво стана с парите, някой нещо върна ли ви? Питам, че май и аз ще спра да плащам през epay  newsm78
Всичко беше ок от наша страна,сертификат от банката и тн... Парите ни ги възстановиха за 3 дни след като вдигнах яко джамбуре навсякъде -в банката,в epay,в полицията .... Навсякъде ми обясняваха,че нашият случай е едва ли не единствен #Crazy.Никога вече epay Naughty

# 31
  • София
  • Мнения: 152
... Казали са на мъжа ми, ако иска да си вземе овърдрафт, и после те щели да си ги възстановят парите. Но нали знаете какво ще се случи ако не ни върнат парите? Ще плащаме и овърдрафт.
А защо да изтегли овърдрафт newsm78
Какво общо има овърдрафта с това, че са му изпразнили сметката...???

# 32
  • Мнения: 349
... Казали са на мъжа ми, ако иска да си вземе овърдрафт, и после те щели да си ги възстановят парите. Но нали знаете какво ще се случи ако не ни върнат парите? Ще плащаме и овърдрафт.
А защо да изтегли овърдрафт newsm78
Какво общо има овърдрафта с това, че са му изпразнили сметката...???
И аз това питам newsm78,откъде го измислиха този овърдрафт #Crazy.

# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
vitca, а бяхте ли си направили сертифакт, за да може да се ползва сметката само от вашия компътър? И какво стана с парите, някой нещо върна ли ви? Питам, че май и аз ще спра да плащам през epay  newsm78
Всичко беше ок от наша страна,сертификат от банката и тн... Парите ни ги възстановиха за 3 дни след като вдигнах яко джамбуре навсякъде -в банката,в epay,в полицията .... Навсякъде ми обясняваха,че нашият случай е едва ли не единствен #Crazy.Никога вече epay Naughty
Леле какви истории ... И сега какво, пак по опашки ли да висим или сметките да ги плаща банката чрез разплащателна сметка newsm78

# 34
  • Мнения: 1 505
И на моя приятел когато си беше в България за малко му източиха картата,но само 600 лева тогава за ден беше толкова лимита,ама той не си е търсил правата защото и незнаеше,че има такива.Каза,че е станало с някакво четящо картите устройство поставено в банкомата.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сега ще ви разкажа един абсурд , който ни се случи преди 3 месеца. Редовно плащахме чрез epay, сменихме си банката и последният път платихме чрез Пощенска банка. След плащане на всички сметки в картата трябваше да останат 100лв, но картата беше нулирана. #Cussing out На следващият ден мъжо отива в банката да провери какво е станало. Служителката чукнала на компа и излязло, че в картата ни има 600лв, което не е вярно. Отиват до банкомата и въпросните 100лв са си в картата, а при проверка отново в системата за плащане не се отчитат. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт