AST- 800?

  • 41 633
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 329
Ами това е въпроса. Ако има някой медицински кадър, моля да ми каже дали това е резултат който на всяка цена води до вадене на сливиците. Става въпрос за мен, 35 год. Последните 2 месеца направих 2 гнойни ангини, изпих 2 слаби антибиотика, все още не съм съвсем добре, но нямам налепи. Вчера си пуснах това изследване, не знам дали има и друго което има значение за този проблем. Иначе страдам от сливици от малка, на година правя по 2-3 тежки гнойни ангини и поне по една синузитна криза.
Много ме е шубе от ваденето на тези сливици, утре ще си запиша час за УНГ. Питам и тук за да съм допълнително информирана.

# 1
  • Мнения: 4 150
ЗаЩо е таzи стойност при теб?Много е висока..това е чернодробен параметьр,но предполагам го свьрzват с това дали от ангините си получила сьрдечни проблеми(което се случва от ангина понякога).
По скоро си направи всички останали параметри на черния дроб,това число говори zа акутен хепатит или неЩо тежко на черния дроб,което обаче само по себе си не е точен покаzател беz останалите.
А и има голяма вероятност да е греШно. Wink

Чести ангини са последици от неадекватно лечение.Понякога е нужно дадена ангина да мине сама (беz АБ) zа да няма рецидив.
Аz преди години страдах често от ангина и се лекувах с ...ниЩо.Лимони,сол,сода...и от години не сьм имал рецидиви.Иначе като студент сьм иzпил над 50 АБ поради чести ангини и те винаги пак идваха.
Мое мнение. Peace

# 2
  • Мнения: 1 329
Не знам зщо е толкова висок, изкарах 2 тежки гнойни ангини през последниате 2 месеца. Според мен лечението в Германия беше неадекватно, никой не пожела да ме прати на УНГ.
Сега съм в Бг и смятам да отида на лекар възможно най бързо. Гърлото още ми е зле, очаквам всеки момент да ме потрети ангината.
Не знам какви ангини си карал, но моите бяха доста тежки, с Т, с ужасни болки и с лежане по 10 дни. Мисля че това състояние без АБ не може да мине.И аз пих лимони, и със сол и сода също действах, но нищо не се получаваше. Също имам и оплаквания в ставите. Мерси за отговороа, да се надяваме да е само проблем с гърлото.

# 3
  • Мнения: 3 116
AST е титър за наличието на стрептококова инфекция на кръвта. Това изследване го правиха при детето за да установят дали е с гнойна ангина или е със скарлатина. При нея беше отрицателно, така че беше с гнойна ангина, но знам че ако е положително, това говори за скарлатина !

За съжаление в твоя случай не знам как се действа, защото при наличие на гнойна ангина, първо се взима гърлен секрет, прави се антибиограма и се прави AST и тогава се предписват антибиотици  newsm78

Съветвам те с всички направени изследвания да посетиш инфекционист и той да ти даде наставления за по-нататъшно лечение, ако е необходимо. И също така те съветвам да си смениш личниа лекар, който според мен е действал абсолютно неадекватно  (сега видях че си писала че си в Германия) Sick

# 4
  • Мнения: 73
Здравей,Biskara!Аз съм на 38г. и м.н година на 28.08 август ми извадиха сливиците.По принцип аз гнойни ангини от дете не съм правила,но като малка съм боледувала често от тозилити и бронхопневмонии.Още тогава са искали да ми ги вадят,но ми се е разминало.И оттам насетне гърло ме е боляло рядко и то само дъгите ми се зачервяваха без налепи.До миналата година- лятото ,когато пак така започна да ме драска нещо гърлото и не се чуствах добре.А междо-другото от 2-3 месеца подържах една температура следобед от 37.1-37.3,но я отдавах на щитовидната жлеза тъй като имам проблеми с нея.След преглед при УНГ ми пуснаха изследване на AST и резулатата беше 800 при норма под 200.Като видя резултата лекаря беше категоричен-вадене.Нямах време дори да отреагирам адекватно,но все пак посетих друг лекар за второ мнение-и той беше категоричен за вадене.Между другото ми казаха,че ще ми дадат отражение на кости,на сърце и пр. Аз дори си имам ги имам настина проблеми със сърцето-получавам доста често сърцебиене,но всичко отдавах на щитовидната жлеза.Сега съм вече с извадени сливици от  4м.-промяна съществена нямам,но поне температурата вече не я подържам.И все пак е добре,че се съгласих на операция,защото като слушам докъде водят болни сливици и колко увреждания дават на организма.Така,че моят съвет е искай и второ мнение и ако и то е за вадене махай ги !Не е много болезнено,прави се с пълна упойка,ако искаш ще ти дам и координати на много добри специалисти УНГ -/за Пловдив/незнам откъде си.Оф,много се увляках в писане,затова спирам,ако нещо друго те интересува пиши ми

# 5
  • Мнения: 1 329
ritka,  те там не ми пуснаха обикновени изследвания. Дадоха ми единият път Amoxicilin-за 6 дни, и след 3 седмици аз бях отново с гнойна ангина, след което ми дадоха чист пеницилин, и той беше като бонбонки. Все още имам оплаквания, боли ме гърло. Антибиограма не ми е правена никога и секрет от гърлото също не е взиман.
Сега съм в София, и си запазих час за УНГ, и други изследвания ще направя и ще видим.

# 6
  • Мнения: 1 329

Мерси за отговора, сега колко ти е АСТ? Правила ли си изследване?
Аз ще повторя изледването.

# 7
  • Мнения: 3 116
Biskara, ами търси добър УНГ, да ти пусне всички необходими изследвания и това е  ooooh!

По принцип скарлатината дава такива усложнения, като сърдечни и бъбречни проблеми, ставни болки и т.н. Може и да не е скарлатина, но със сигурност имаш стрептококова инфекция при такъв AST титър. Друг е въпроса че ти хубаво си пила антибиотици, обаче когато не са изписани по антибиограма, може да си ги пила за онзи дето духа  Sick

Успех с лечението  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 329
Biskara, ами търси добър УНГ, да ти пусне всички необходими изследвания и това е  ooooh!

По принцип скарлатината дава такива усложнения, като сърдечни и бъбречни проблеми, ставни болки и т.н. Може и да не е скарлатина, но със сигурност имаш стрептококова инфекция при такъв AST титър. Друг е въпроса че ти хубаво си пила антибиотици, обаче когато не са изписани по антибиограма, може да си ги пила за онзи дето духа  Sick

Успех с лечението  Heart Eyes



Изглежда така излиза. Ами няма да навлизам в детайли за немското здравеопазване на ниво джи пи, и ниво среден специалист, но това е положението. Ще сменям и там доктора, ще видя тук какво ще ми кажат и дано да е само от гърлото проблема.

# 9
  • Мнения: 73
Още не съм си правила ново изследване на AST,но този месец трябва да го правя.Утайката на кръвта нормална ли ти  е? И все пак си мисля,че е добре да се отървеш от този проблем навреме,а не да чакаш още години и пак да се стигне до операция.

# 10
  • Мнения: 1 428
ЗаЩо е таzи стойност при теб?Много е висока..това е чернодробен параметьр,но предполагам го свьрzват с това дали от ангините си получила сьрдечни проблеми(което се случва от ангина понякога).
По скоро си направи всички останали параметри на черния дроб,това число говори zа акутен хепатит или неЩо тежко на черния дроб,което обаче само по себе си не е точен покаzател беz останалите.
А и има голяма вероятност да е греШно. Wink

Чести ангини са последици от неадекватно лечение.Понякога е нужно дадена ангина да мине сама (беz АБ) zа да няма рецидив.
Аz преди години страдах често от ангина и се лекувах с ...ниЩо.Лимони,сол,сода...и от години не сьм имал рецидиви.Иначе като студент сьм иzпил над 50 АБ поради чести ангини и те винаги пак идваха.
Мое мнение. Peace





Бъркате се Кристиян-AST е антистрептолизинов титър,който показва наличие на стрептококова инфекция в кръвта,а чернодробния ензим ASAT e съвсем друго.Така жената ще си мисли ,че има и проблеми с черния дроб,което не е така.
Наистина норма 800 е много висока,но тя може да се повлияе от антибиотик на първо време.Правят се две -три последователни изследвания и ако нормата е над 200 тогава се говори за вадене на сливици.
Иначе не че искам да те плаша ,но на мен миналата година ми ги извадиха при AST 400 и да ти кажа ,че секциото ме боля по-малко.Но това за всеки е индивидуално-само не взимай прибързани решения за ваденето на сливиците,защото без сливици хич не е добре.Аз започнах да правя много тежки пневмонии сега и съжалявам ,че ми махнаха сливиците,но ...............вече е късно.

# 11
  • Мнения: 1 428
Щом имаш и проблеми със ставите-действай бързо и се изследвай за реактивен артрит.Изследвайте ревма фактор,утайка,С-реактивен протеин и по възможност направете и имунологични изследвания на АНА /антинуклеарни антитела/.Не е зле да те види ревматолог и кардиолог,защото освен ставите ,може и сърцето да се засегне при такива тежки ангини.

# 12
  • Мнения: 73
При мен дори сливиците не ми бяха уголемени и до последно си мислех,че правя огромна грешка като ги вадя.След операцията дцента ,който ме оперира ми каза ,че били много малки/хиператрофирали/ и сраснали с дъгите и с години са "работили", преди да разбера откъде идват здравословните ми проблеми.

# 13
  • Мнения: 4 150
Helen-mama иzвинете,мисля,че не бьркам.

AST е  Aspartat-Aminotransferase, или  "ASAT" по дьлго.

Бихте ли ми каzала ськратените букви какво са точно,zаЩото zа това неЩо zнам чернодробен енzим.
ASLO е ськраЩението zа антистрептолиzин.

МОже би zатова стана обьркването. Peace

# 14
  • Мнения: 1 329
Helen-mama иzвинете,мисля,че не бьркам.

AST е  Aspartat-Aminotransferase, или  "ASAT" по дьлго.

Бихте ли ми каzала ськратените букви какво са точно,zаЩото zа това неЩо zнам чернодробен енzим.
ASLO е ськраЩението zа антистрептолиzин.

МОже би zатова стана обьркването. Peace

Сега го взех изследването, и на него пише ASO.

Общи условия

Активация на акаунт