Моля ВИ Момиченцето ми казва -НЕ МИ БЪРКАЙ В ДУПЕТО! ТЯ Е НА 3 ГОДИНКИ

  • 15 517
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19 289
въобще не я пускай повече сама при баба й.
искрено се надявам да е нещо безобидно и детето да се оправи и да преодолее психическия стрес.

# 31
  • Мнения: 678
Не мога да повярвам ,че това е истина??? Shocked ПРИЛИЧА НА РАЗКАЗ от СТИВЪН КИНГ! af
Не мога да разбера как издържаш и не си казала на съпруга си? #Crazy
Моля те да му кажеш, както и да заведеш детенцето си на  психолог.
Стискам ти палци, всичко да се изясни по най-бързия начин и да сте добре и ти и малкото ти ангелче Praynig.
УСпеХ!!!   bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 6 011
Дръж си дъщеричката по - далеч от тази баба и чичото. Има нещо гнило там.
Дано всичко е наред.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 022
Само ще разкажа, че една случка от нашето ежедневие , която малко напомня на вашата.
Аз като я мия щерката и лекичко изтривам с ръка отдолу под течащата вода, докато майка ми само й хвърля шепи с вода , без да я пипа и веднъж, докато ме гледаше как я мия ми вика:защо му бъркаш  в дупето на детето? Аз много не обърнах внимание на репликата,тя все кусири ми намира,  но щерката се впечатлила и после ме заразпитва, защо така правя.Аз Не й бъркам , ама бабата така се изрази.Аз й обясних и нещата приключиха.Тогава да е била на 3-4г.Леко течение имахме след едни продължили по-дълго зелени сополи.Ходихме в МД и там ме успокоиха.
Разпитай подробно детето, мисля че е достатъчноголямо за да ти обясни всичко, ако не успее, ти задавай въпроси за 'да' или 'не'.

# 34
  • Мнения: 1 207
А защо не поговориш със свкърва си и да сравните коя какво прави и как го прави.

# 35
  • Мнения: 107
Горкото детенце.
Според мен трябва задължително трябва да разпиташ бабата....
Настоявай да ти каже какво точно е правила, това не е нормално.
Успех и дано да се оправи миличкото  Praynig

# 36
  • Мнения: 216
На твое място бих поговорила със свекърва  си и не бих пускала детето  преди да са се изяснили нещата.                                             

# 37
  • Мнения: 2 382
Непременно заведи детето на психолог и не го отлагай нито ден.Не искам да те плаша,но с мен се случи нещо ужасно,когато бях на 4 трябва да ти кажа,че това е единствения ми ясен спомен от тази възраст.Помня всичко в детайли,като бял ден.И тъй като не беше свързано с грубости и беше извършено от близък човек,никога не съм го възприемала като травма.Не мога да ти опиша,обаче ,какви последствия имаше върху психиката ми,колко осакати живота ми и предопредели много ужасни събития след това.
Стъпих на краката си след една много сериозна терапия вече в зряла възраст. Ако тогава имаше възможностите,които имаме днес,може би нямаше да осакатя повече от 20 години от живота си.

# 38
  • Мнения: 686
Ако говориш с бабата в никакъв случай в присъствието на детето.Така ще го объркате още повече.
 Аз също смятам че дъщеря ти е достатъчно голяма за да може да ти обясни повече.Може би трябва да опиташ да говориш с нея ,когато се е заиграла с нещо .За да може да ти отговаря машинално ,в смисъл да не се замисля  и обърква.Може баба и да я е предупредила или заплашила нещо.
 Колкото и шокиращо да е за всички,аз съм на мнение,че бабата може съвсем съзнателно да е извършила такива действия,което трябва да бъде наказано(разбира се ако се докаже ,че е вярно)И повярвайте ,че наистина има хора(изроди) всякакви =
 И сега да споделя нещо лично,което много малко хора  около мен знаят.Когато бях на 5,6 год. Моя дядо на няколко пъти е блудствал с мен,и до ден днешен не мога да си обясня защо не казах на родителите си тогава , и си мълчах. Само не исках да си ходя на село ,където живееше той,но понякога се налагаше да ме оставят там,което за мен беше голям кошмар.Но не искам да си спомням повече,макар че смятам че съм го изживяла и сега като се сетя ми се свива нещо отвътре.
 Така че не оставяй нещата така.Ако ще блафирай пред бабата,но разбери истината.И не води детето при баба и даже и в твое присъствие.
 Друго, което допускам че може да се е случило ,чичото да е направил нещо ,вследствие на което  бабата да се опитва по всякакъв начин да го прикрие.Незабравяй,че децата се манипулират най лесно.Говори с нея,само така можеш да разбереш каква е истината.

# 39
  • Мнения: 2 673
Посъветвали са те вече. Медицински специалисти и психолог ДОБЪР. Не коментирай пред детото с бабата и чичото, възможно е бабата нищо да не предполага...МИслиш ли, че чичото е възможно да е оставал насаме с малката - това провери!?
 Имам две\ вече големи момиченца\ и не ми се е случвало такова нещо. ДЕЦАТА НЕ СИ ИЗМИСЛЯТ такива неща, нещо нередно има. Ти си усетила със своята майчинска интуиция, и по-добре да се усъмниш и да провериш нещата, отколкото да ги "прескочиш". ДАно да разбереш какво, а дотогава - не пускай детето при бабата и ЧИЧОТО. От многото прочетено и чуто съм разбрала, че ако има посегателство над дете, то обикновено е от близък на семейството.
СТИСКАМ ПАЛЦИ ДА НЯМА !

# 40
  • Мнения: 1 335
Бабата е прекалила със хигиенните грижи и сапуна.
Възможно е жената да има странни схващания за ... почистване и измиване ....
Сапун, попаднал във влагалището (с бъркане с цел почистване) ще предизвика бяло течение със сигурност. А и ще предивика болка и стрес ...
Друго логично обяснение прото не се сещам ... Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 686
И още нещо:Децата ,когато им се случи нещо такова изпитват чувство на вина.Смятат ,че те са виновни,защото примерно не са слушали и това е било наказанието.Може за това да ти дава такива объркани отговори.Най добре и обясни ,че никой няма право да я пипа по особедно и да и причинява болка и ако се е случило нещо такова ,тя не е виновна.И трябва да ти каже ,за да може повече да не се повтаря.
Надявам се да е било от небрежност на бабата ,иначе такъв човек #2gunfire мога да убия със собствените си ръце.

# 42
Извинявам се на всички на които поста ми е предизвикал неприятни спомени. Намерих логичното обяснение за ситуацията. Определено не е свързана с някакво престъпление. Говорих и със свекърва ми - тя не успя да ми даде каквото и да било обяснение. Предполагам разбирасе че я е измила по - грубичко и ако в тоя момент дъщеря ми се е дръпнала и свила крачета следователно свек да е използвала думичката бръкна в някакъв контекст. Praynig  И от невинното изказване на дъщеря ми да се правят какви ли не предположения. Затова и споделих и помолих за съвет тук всички майки. Тъй като бях побързала да и кажа ( на детето ми ) че това е лошо и не се прави така та думичката "лошо " доста да я е впечатлила.  Относно това че ме обвини вече не се притеснявам толкова - Тя постоянно чува колко съм лоша ( строга) Ех свекърва ми я плаши с мен когато не се справя в определени ситуации!!!!!!! Ама че работа! И в следващия момент след като съм и се скарала или не съм и позволила нещо последва къпане тя  да ми каже "баба е добра ти си лоша и не ми бъркай" Боже а колко се бях шокирала! Та следва и разговор сас свекито докога ще перифразира и обърква представите на дъщеря ми строг = лош  лигавенето = добро нещо а възпитанието = лошо и колко е добра тя защото не и се кара за нищо!!!!!!!!!!а и забелязвам че напоследък не само я плаши с мен а и  сравнява моите  и нейни постъпки.   ooooh! ако знаеше моето ангелче как ще ме притесни! Така предполагам аз че е станало. Благодаря Ви че ми помогнахте да осмисля и преценя рационално ситуацията. Понеже споделих и с приятелка тя  също ми помогна да разбера че едно толкова сериозно изказване може да има коренно различен смисъл.  Много от нас разбрахме че когато децата ни казват нещо не винаги влагат смисъла който ние намираме!

Общи условия

Активация на акаунт