Странен режим на акане на 4 месечно кърмаче

  • 648
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Моята бебка започва да ака все по-странно. От средата на 3 месец започна да прави паузи по 2 дни, гарнирани със звучно пръцкане. Сега в четвърти месец ака през ден, понякога през два, понякога веднъж на ден. От няколко дни започна да ака по 2-3 пъти на ден, след това пак пауза. Храним се на поискване и е само на кърма. Пишка си като за световно. Откакто се оказа, че реве от зъби, в последните две-три седмици си хапва доста, на често и отново през нощта.

Направи ми впечатление, че когато съм я извеждала на минусови температури, независимо дали е била в количка, слинг или сме я пренасяли напред-назад със столче за кола, ака по два пъти през деня. Дали не я изстудявам твърде много? Обличам я винаги с космонавт за слинга, в количката увивам и с одеалце, в столчето не е завита и е пак с космонавта.

Случвало ли ви се е подобно нещо? Да се притеснявам ли? Днес я водиха на имунизация и при прегледа преди това се оказа, че е в прекрасна форма, каквато може да има всяко дебело и лакомо кърмаче.Mr. Green Днес обаче акането беше три пъти.  newsm78 

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Здравей Grinning
Лекарката какво каза за притесненията ти с акането?
Иначе най-вероятната причина за зачестяване на акането са зъбките - от една страна, суче по-често, а това повече стимулира перисталтиката. От друга, сигурно се лигави повече и голямото количество слюнки също водят до подобен ефект - изобщо, зъбоникненето променя някои неща при бебетата и за много деца е свързано с разстройство и подсичане, които не минават, докато не избие зъбчето. Реално това не е разстройство, след като детето няма проблем и не би трябвало и ти да се притесняваш Grinning

# 2
  • Мнения: X
Мерси Хедра.  Grinning
Педиатрката нищо не е казала, защото главата на сам татко на консултация събира малко въпроси, които да зададе.  Другите ги забравя. Laughing
Дали е разстройство не мога да преценя, защото тя си ака рядко от новородена. А и ако не е акала 2-3 дни, като пусне бомбата, тя е една кашеста и жълта, което май си е ОК. /Леле, какъв експерт съм станала в описването на бебешко ако  Laughing/
Е, поне се успокоих, че докато не видим зъбчето, ще сме така.

Общи условия

Активация на акаунт