Купувате ли книги от Amazon?

  • 6 896
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 817
Купуваме си почти само от тях и до сега не сме имали проблеми! (дано и за напред е така!)

# 31
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Първата ми поръчка от Амазон беше 98 година, още живеех в Катар, платих с дебитната си карта, оттогава съм заклет клиент, поръчвам непрекъснато от тях (но и в книжарница обичам да ходя, де, на място други вдъхновения идват). Това е една от най-сигурните фирми за и-нет търговия, няма място за притеснения.

# 32
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз обичам да разгледам книгите, да ги разлистя, да ги помириша, да ги попрочета на живо и после да са прибера в къщи и да си ги поръчам онлайн за по-евтино. предпочитам да купувам от barnes and noble, щото за тях съпругът има остъпка от компанията, но и от амазон поръчвам чат-пат. виж, powells като посетим, икономическите съображения не успяват да ме въздържат от покупка, редовно си тръгваме от там с книжчици под мишници...

# 33
  • Мнения: 2 379
Aз до сега никога не съм купувала от Amazon, но адски много искам едни книги, които сега намирам там!...
Видях, че за Европа има DE, FR, UK и при регистрация не се регистрирам за целия Amazon, а само за сайта на конкретната държава! Shocked Правилно съм разбрала, нали? Това е много странно.
И виждам, че над определена сума има безплатна доставка. Това за цяла Европа ли важи или само за DE, FR, UK?
Нещо не мога да се ориентирам колко би ми струвала доставката на книги до Италия или България или Швейцария...

# 34
Aз до сега никога не съм купувала от Amazon, но адски много искам едни книги, които сега намирам там!...
Видях, че за Европа има DE, FR, UK и при регистрация не се регистрирам за целия Amazon, а само за сайта на конкретната държава! Shocked Правилно съм разбрала, нали? Това е много странно.
И виждам, че над определена сума има безплатна доставка. Това за цяла Европа ли важи или само за DE, FR, UK?
Нещо не мога да се ориентирам колко би ми струвала доставката на книги до Италия или България или Швейцария...


ако не греШа имаШе по едно време и ИТ, но за много кратко време
купувала съм от УК и ДЕ
в процеса на поръ4ката преди да потвърдиШ и да платиШ ти излиза сумата за Шипинг ... обикновено ти предлагат и варианти в зависимост от сроковете за изпраЩане
за нас не е много изгодно....

# 35
  • Мнения: 1 550
Aз до сега никога не съм купувала от Amazon, но адски много искам едни книги, които сега намирам там!...
Видях, че за Европа има DE, FR, UK и при регистрация не се регистрирам за целия Amazon, а само за сайта на конкретната държава! Shocked Правилно съм разбрала, нали? Това е много странно.
И виждам, че над определена сума има безплатна доставка. Това за цяла Европа ли важи или само за DE, FR, UK?
Нещо не мога да се ориентирам колко би ми струвала доставката на книги до Италия или България или Швейцария...

Точно така, трябва ти регистрация за всяка страна. Над определена сума поръчките са безплатни само на територията на страната, в която живееш. Ако поръчам книги в английския сайт, заплащам доставката до Холандия без значение на каква сума ми е поръчката. Ако не всички книги са в наличност, избирам опцията "еднократна доставка" и заплащам еднократно. Така, понякога чакам около 3 седмици.
До сега не сме имали проблеми с доставки или злоупотреба на лични данни.

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 11:10 от Милен@

# 36
  • Мнения: 1 550
Калинка, ето тарифите за доставка. Аз плащам около 8 ? на доставка.

# 37
  • Мнения: 461
Аз си пазаря от там, без да използвам кредитна карта, превеждам парите на продавача и си чакам книжката. Само веднъж се случи да не пристигне нищо. Е, тогава хапваш дръвцето. Поне не беше скъпа книгата.

# 38
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Купувам от американския сайт на Amazon, тъй като не всички книги на английски мога да намеря в местните книжарници...
Плащам с международна Виза, не съм имала проблеми (да чукна на дърво, че и аз се страхувам по принцип с он-лайн търговията). Обикновено поръчките пристигат след седмица, което ме устройва като срок. Simple Smile
Но не съм поръчвала от трети лица (тези с old & new), които ползват Amazon за предлагане на книгите, всички поръчки са ми били директни  Peace

nat, как превеждаш парите на продавача, ако не с кредитна карта?  Thinking

# 39
  • Мнения: 461
Той си дава банковата сметка и аз от моята сметка му превеждам сумата на неговата. Става и с online banking, а става и по стария допотопен начин, да попълня платежно нареждане и да се разходя до банката.

# 40
  • Мнения: 195
а в този Амазон има ли книги на български?

# 41
  • Мнения: 2 379
Джоя, Милен@, благодаря за разясненията!

Но не съм поръчвала от трети лица (тези с old & new), които ползват Amazon за предлагане на книгите, всички поръчки са ми били директни  Peace
А как разбирате кои книги са от трети лица и кои са директно от сайта?
Само по офертата old & new ли се разбира?
Сигурно са ми много абуригенски въпросите. Laughing Извинявам се.

# 42
  • Мнения: 461
На някои си пише продажба и транспорт от амазон, а на други продавач еди кой си.

# 43
  • T"A
  • Мнения: 2 515
А как разбирате кои книги са от трети лица и кои са директно от сайта?
Само по офертата old & new ли се разбира?

Ако отвориш офертата за тази книга: http://www.amazon.com/Happiest-Baby-Block-Crying-Newborn/dp/0553 … 192209&sr=1-4
Пише: 75 used & new available from $6.16; при натискането на 75 used & new  ще ти се отвори нов прозорец: http://www.amazon.com/gp/offer-listing/0553381466/ref=dp_olp_2?i … 192209&sr=1-4 и там вече пише кои магазини продават книгите (Seller Information).  Peace


а в този Амазон има ли книги на български?

Не съм виждала  Thinking Но български книги можеш да си поръчаш от българските сайтове  Simple Smile Плащането минава през PayPal, но за съжаление - доставката ти излиза по-скъпо от стойността на книгата, така че по-добре по познати...

# 44
  • Мнения: 4 399
Най-редовно купувам от тях. Когато купувам книги в 90% са от амазон. Купувала съм и други неща. Никога не съм имала проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт