Синузит

  • 5 149
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 580
Знам,че има много теми за синузита-изчетох ги.Но искам да попитам тези,които са били болни от синузит-Усещате ли нещо след края на лечението?Имам впред вид нещо като потрепване,леко помръдване,мръвучкане в синусите?
Вече се чудя какво става с мен.Вчера си изпих и последното хапче от АБ-ка,а днес усещам нещо в синусите отзад на тила и на челото.Какво означава-не е излекуван?Изобщо има ли излекуван  от синузит?

# 1
  • Мнения: 71
Според моята лекарка ИМА излекуван синузит и аз съм склонна да и вярвам. При мен беше по същия начин - след като изпих антибиотика - нещо все ми мърдаше из синусите, много неприятно усещане наистина. Обясниха ми го с това че досега заседналия секрет се размърдва. Скоро може би ще започнеш и да го изхвърляш. Доста време след антибиотика изхвърлях много гадни гъсти бели секрети през носа, но определено се излекувах. Но ако отново почне главоболието - отиди пак на лекар. Така, че- търпение и успех  Hug Стискам палци да се оправиш!

# 2
  • Мнения: 2 821
Точно в момента съм с възпален синузит. Не съм прибягнала до медикаменти още само защото малката суче сутрин и вечер и незнам дали има съвместими с кърменето АБ. Засега се облекчавам с инхалации. Усещам това движение по синусите - някак като все едно взима въздух и скърца вътре...ужасно. Cry
При мен е хроничен, но отдавна не се беше изострял. Настинах и това е резултата.

# 3
  • Мнения: 1 580
Благодаря ви момичета!Аз нито един секрет не можах да отделя-нито до като бях на АБ,нито сега отделям нещо.А тук ,във форума(в старите теми)доста четох за синузита,много от нещата приложих и на себе си,но за сега .....мисля,че няма резултат.А с инхалациите продължавате ли след края на лечението?
В понеделник имам час за лекар,но ако и някой друг се включи и сподели как са протекли нещата при него,ще съм ви много благодарна.

# 4
  • Мнения: 263
Много добър ефект има морската сол. Поставете я в торбичка от плат, затоплете я добре и слагайте на челото вечер. Също и краве масло, колкото грахово зърно се поставя в носа, като главата се вдига назад. Това са изпитани методи от народната медицина, чувала съм от хора, че са се излекували така, дори без лекарства. Успех!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Много добър ефект има морската сол. Поставете я в торбичка от плат, затоплете я добре и слагайте на челото вечер. Също и краве масло, колкото грахово зърно се поставя в носа, като главата се вдига назад. Това са изпитани методи от народната медицина, чувала съм от хора, че са се излекували така, дори без лекарства. Успех!
Аз излекувах хроничен синузит благодарение на хомеопатията и едновременно с това и описаното по-горе лечение с парченце масло в носа. Това е от рецептите на Баба Ванга и наистина е много ефикасно! Първата вечер слагаш масло /истинско, домашно, по възможност, не от магазина/ в едната ноздра, следващата вечер - в другата....и така поне 5-6 дена. Започнах с това при поредното възпаление на синузита ми, бяха някакви празници и не успях да намеря хомеопатичката, която ме лекува, лекувам се с хомеопатия отскоро. След три дни и определен напредък, най-после успях да се свържа с хомеопатичката и тя ми предписа и хомеопатични гранулки, които пих паралелно с лечението с маслото. Не знам кое помогна повече... newsm78   Успех!  Peace

# 6
Възможно  ли е да се излекува синузит (при 8 год. дете) без антибиотик?Резултатът от рентген.снимка е "Двустранен максиларен  синуит с течност в десния". Докторът (УНГ) назначи лечение с противоалергичен сироп,капки и спрей за нос плюс физиотерапия.

# 7
  • Мнения: 410
За първи път ми се случи подобно нещо по Коледа!

Изписаха ми антибиотик, силен, който пих 6 дена. Така или иначе бях и с бронхит!
Това, което много ми помогна, бе Лазерни процедури на синусите, 10 бр..
Успоредно с това инхалации и това с маслото.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Преди три години при пореден проблем със синузита и аз правих лазерни нагревки, също 10 бр., много ми помогнаха, но след време за съжаление пак се появи...Ама аз си бях виновна, дано при теб е окончателно излекуван...

РР: Marietta, а може би сме ходили при един и същ лекар? Д-р Людмил Димитров?  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 580
Какво претставляват тези лазерни нагревки?
При мен още е рано да се каже дали е излекуван.Аз го пих АБ-ка 16 дни,но както писах и преди ,досега не съм отделяла секрети.А всичките ми синуси бяха задръстени.

# 10
  • Мнения: 24
Искам да споделя наученото за скапания синузит който ме мъчи от малка, затова прилагам следния линк със малко инфо! Успех на всички! Peace
http://vnd.dir.bg/_wm/catalog/item.php?did=93593&df=14&dflid=3


# 11
  • Варна
  • Мнения: 428
Относно инхалациите и торбичките с нагрята морска сол, моята УНГ КАТЕГОРИЧНО ми забрани такива процедури, защото от горещото инфекцията се разгаря още повече, секретите се увеличават и става точно обратния ефект на търсения.  Naughty

# 12
  • Мнения: 1 580
Относно инхалациите и торбичките с нагрята морска сол, моята УНГ КАТЕГОРИЧНО ми забрани такива процедури, защото от горещото инфекцията се разгаря още повече, секретите се увеличават и става точно обратния ефект на търсения.  Naughty


Преди няколко дни ,в нета и аз прочетох нещо подобно и вече не знам на кого да вярвам

# 13
  • Мнения: 2 821
Относно инхалациите и торбичките с нагрята морска сол, моята УНГ КАТЕГОРИЧНО ми забрани такива процедури, защото от горещото инфекцията се разгаря още повече, секретите се увеличават и става точно обратния ефект на търсения.  Naughty


Преди няколко дни ,в нета и аз прочетох нещо подобно и вече не знам на кого да вярвам
Незнам, но на мен точно тезипроцедури са ми спасение. Секретите започват да се отделят и освобождават синусите, което пък намалява болката.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 428
Явно много зависи от конкретния случай. Вчера четах, че при алергичен синузит инхалациите можели да доведат до капсулиране на синусната кухина, което да влоши положението. Аз лично винаги отделям секрети и не съм имала запушване досега. При мен инхалациите също помагаха за момента, но според д-рката така само размножавам бактериите и увеличавам секретите. Може би след като инфекцията вече е налице не трябва да се слага топло, а по-скоро като профилактика да се използва. Незнам и аз...

Общи условия

Активация на акаунт