Я една анкетка за плакненето на устата на бебето!

  • 4 077
  • 107
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 056
Ако е имало вече същата анкета, моля, да бъда извинена.

Давам всички опции за гласуване за майките с по две и повече деца, ако са процедирали по различен начин!

Е, иска ми се да видя има ли наистина връзка между плакненето на устата след кърмене/хранене и млечницата, вярно ли е, че изплакването на устичката предотвратява млечницата.
Има много теми по въпроса, знам, и лично аз съм стигнала до извода, че е 50/50. Чела съм постове на майки, плакнели устата и бебетата пак с млечница, чела съм постове на майки неплакнели устата и бебетата им не са имали млечница. Аз лично съм от вторите, но ми се иска с тази анкетка да разбера съотношението.

Айде, мами, кажете...

Само моля, да гласуват майки с бебета над 5-6 месеца, моля! А, тези, с по-малки бебенца, могат пак да си напишат собствения начин на действие и досегашния резултат, но моля да не гласуват, щото не се знае... 
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil(извинете за черния хумор, но не се здържах...)

Благодаря на включилите се!

# 1
  • Мнения: 636
Гласувах за първа опция Peace

# 2
  • Мнения: 2 131
И аз за първа опция   bouquet

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз не гласувах защото нашия вариянт го няма.В началото плакнех,в един момент спрях.Млечница не е имал никога.Приятелка задължително плакнеше,детето постоянно беше с млечница.

# 4
  • Мнения: 864
Още един път с първа опция  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 155
Така ми каза педиатърката и плакнех устичката след ВСЯКО хранене, незнам дали е от това, но никога не е имала млечница.

# 6
  • Мнения: 2 005
След всяко хранене плакнех устичката му и не е имал млечница  Peace

# 7
  • Мнения: 1 586
След всяко хранене плакнех устичката му и не е имал млечница  Peace
И ние така!

# 8
  • Мнения: 208
Нашата педиатърка също ни каза , че е желателно след всяко хранене с мляко да се изплаква устата с малко водичка.Аз така и правя и до момента също, и детето ми не е имало проблеми с млечницата. Много майки са на противоречиво мнения да не дават вода, но аз мисля че щом много лекари го препоръчват значи има голяма доза истина.Все пак това е личен избор на всяка майка.

# 9
  • Мнения: 3 456
Първа опция.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 397
Не съм плакнела, не е имала и млечица, но пък много пиеше вода м/у храненията.

# 11
  • Мнения: 46 511
Не съм плакнала, не е имала млечница.

От всичко, което съм изчела, "профилактика" с вода НЕ е нужна, защото не помага  Peace

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 907
Не съм плакнала и млечница не е имал!

# 13
  • Мнения: 6 390
Не съм плакнела, и не е имала

# 14
  • Мнения: 814
 Първа опция Peace

# 15
  • Мнения: 6 029
Млечницата е гъбички всъщност, обикновено майката ги предава на детето. Гъбички с вода НЕ се махат, мисля, че трябва да ви е ясно  Laughing Никога не съм плакнала нито на едното, нито на другото дете устата. Нито когато кърмех, нито когато давах АМ. Не са имали млечница. Реално от АМ няма как да има млечница. Белия език не е млечница. Все пак.

# 16
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
И аз гласувах с първа опция. Някак не мога да си представя, че лъжичка-две вода могат да измият каквото и да било... то все остава мляко, сиреч условия за развитие на гъбичките, ако изобщо се появят  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 919
не съм плакнала-първа опция засега!

# 18
  • Мнения: 2 019
След всяко хранене плакнех устичката му и не е имал млечница  Peace
Peace

# 19
  • Мнения: 745
първите дни не съм плакнала,обаче след многобройните съвети от близки и познати почнах да го правя.детето не искаше да приема вода.като млада и неопитна мама следвах съветите.е,вече разбрах,че не е трябвало.скоро разисквахме темата тук и ми стана ясно,че млечницата няма нищо общо с водата.за в бъдеще знам какво да правя вече.сега вода не давам след млякото.никога не е имал млечница.

# 20
  • Мнения: 174
Плакнех и устичката и не е имала млечница.

# 21
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз пък не виждам нищо затормозяващо в това след хранене да се дава малко водичка..ами то голям човек след като се нахрани си пийва малко вода.
Аз плакнех устичката на моята дъщеря и в интерес на истината единствените гъбички в устата които получи бяха от стерилизиран биберон #Crazy.Не знам защо и как, но беше факт.След изхвърлянето й проблема ми изчезна.

# 22
  • Мнения: 865
гласувах с първа опция  Peace

# 23
  • Мнения: 3 314
първа опция  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 555
Моето бебе е на 3 месеца и половина, така че не влизаме в категорията за гласуване, но ще разкажа при нас как стоят нещата.  Peace

В началото след всяко хранене и изплаквах устичката с вода т.е. с една лъжичка и давах вода, която тя плюеше. Обаче София започна да повръща много често. Понякога и по 5-6 пъти след ядене.  ooooh! И ми се видя безсмислено да и плакна устичката като тя след половин час примерно щеше да повърне и това означаваше, че трябва постоянно да я преследвам с лъжицата с вода. Спрях да и плакна устичката 2-3 седмици след раждането. Беше ми притеснено дали няма да се появи млечница, но досега проблеми не е имало!  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
Плакнех и нямаше млечница.

# 26
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Гласувах с първата опция Peace, защото тогава нямах инфо за плакненето, педито ни си спести разясненията и добре че нямахме млечница!

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На големия съм давала повече вода. На малката пробвах няколко пъти с лъжичка, но тя не искаше вода под каквато и да е форма. И двамата имаха млечница(соор), големият по-дълго време. Мина им с мазила, в които има нистатин.
Млечницата е гъбички, които ми се струва, че не се влияят от водата.

# 28
  • Мнения: 8 999
Плакнех устата и на двамата. Дъщеря ми нямаше млечница. Синът ми имаше, но може и да съм пропуснала някой път и затова да е прихванал /с него бях малко по-небрежна, защото на главата ми имаше и още едно дете, което непрекъснато се вреше, а и беше още доста малка.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Педиатърката ми твърдеше, че плакненето е задължително. Аз така и не успях да го правя. Първите месеци след хранене заспиваше и беше физически невъзможно да я накарам да изпие и глътка вода, после пък отказваше. Всъщност не съм и била особено настоятелна в упражнението. Пробвала съм всичко на всичко десетина пъти я има, я не.

Млечница не сме имали никога.

# 30
  • Мнения: 324
Моята бебка е на почти 5 месеца и си позволих да гласувам. Не съм плакнела устичката и не е имала млечница досега. И тя обикновено заспиваше, докато суче и не съм я будила за изплакване. А и вода сега започнах да й давам.

# 31
  • Мнения: 183
не съм плакнала-първа опция !

# 32
  • Мнения: 537
Първа опция  Peace Педиатърката ми беше казала да плакна след всяко хранене, ама като не ще детето насила ли да й наливам вода в устата?

# 33
  • Мнения: 1 900
По принцип рядко му плакна устата. Около втория месец ни се появи млечница и тогава плакнех. След като се излекувахме не съм продължила да плакна след всяко хранене.

# 34
  • Мнения: 27 524
Първа опция. Няма правило да се плакне.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 658
не съм плакнала, защото категорично ми отказваше вода. Като профилактика веднъж месечно мажех с Дактарин по 3-4 пъти на ден за 2-3 дни и никога не съм имала проблем. Peace

# 36
  • Мнения: 250
гласувах с първа опция Peace

# 37
  • Мнения: 748
Гъбички с вода НЕ се махат, мисля, че трябва да ви е ясно  Laughing
newsm10

# 38
  • Мнения: 1 479
Гласувах за 3-та опция.

# 39
  • Мнения: 469
Жорко до 7-8м.възраст не кусваше вода(беше изцяло на кърма).Гласувах с първа опция.
Вили беше на кърма с дохранване. По съвет на педиатъра изплаквах устичката след всяко хранене и пак беше с млечница.Гласувах четвърта опция.

# 40
  • Мнения: 2 774
Гласувах с трета опция  Peace
Сестра ми има три деца ,най малкия до 6-тия месец беше само на кърма-нищо друго,сестра ми не плакнеше,и сокове не даваше.Нищо освен кърма  .Нито едно от децата не е имало млечница.

# 41
  • Мнения: 88
Гласувах с първа опция Peace

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 563
На първото дете плакнех - спазвах какво ли не - нямаше млечница. На второто не се сетих изобщо за тази подробност - но и то не е имало млечница.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Сина ми го мъчих сумати и време да му плакна устата и въпреки това имаше млечница. С дъщеря ми въобще не се мъчих. И на нея и се появи на два пъти, но с Дактарин за два дни я оправях. Peace

# 44
  • Мнения: 506
Давах й водичка, но не всеки път, не е имала млеченица.
Гласувах за третото!! Peace

# 45
  • до канала
  • Мнения: 518
Първа опция Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 562
Не съм давала,не е имала млечница-просто все заспиваше като я кърмех и не стигахме до водата.

# 47
  • Мнения: 3 478
Първа опция и за мен

# 48
  • София
  • Мнения: 44 098
Той заспиваше докато кърмеше, т.е. трябваше да г будя за да плакнем устата, което ми се видя безумно...не съм плакнала и не е имал млечница...

обач по погрешка цъкнах 2-рата опция  не мога да коригирам....

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На дъщеря ми изплаквах, по скоро й наливах една две лъжички вода в устата и не е имала млечница. На бебето сега не съм я изплаквала, а и вода от шишенце не пие и  засега няма млечница.

# 50
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
И аз не плакна въпреки настояването на свекървата... Просто съм убедена, че появата на млечница няма нищо общо с неплакненето на устичката.

# 51
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не съм плакнала, не сме имали млечница

# 52
  • София
  • Мнения: 104
Не плакна,пък ще видим.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Последна опция Peace

# 54
  • Мнения: 545
Първа опция! Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 545
Последната опция, плакнех по съвет на педито, появи се млечница, излекувахме с Дактарин гел и след това спрях да плакна.
Живи и здрави с второто не смятам да правя тази грешка.

# 56
  • Мнения: 1 029
Първа опция и за мен

 Peaceи ние така

# 57
с големия редовно си плакнехме устата и ефектът беше нулев-вечно беше с гъбички. той дори и сега е предразположен към тях. с другите двама не съм имала този проблем въпреки че не съм давала вода след хранене.така че всичко си е до детето.

# 58
  • Мнения: 5 393
Не съм плакнала устата на Иво след кърмене.Млечница хвана 2 пъти, оправи се за по 2-3 дни с Дактарин.

# 59
  • Мнения: 472
Не съм плакнела и не сме имали млечница  Hug

# 60
  • Мнения: 5 401
Никога не съм плакнала устичката след кърмене и никога не е имал млечница!  Grinning

# 61
  • София
  • Мнения: 431
Моето дете изобщо не искаше вода, още по-малко от шише. В началото, когато се сетех, се мъчех да му дам 1-2 капки за "изплакване", но бързо се отказах. Никога не е имал млечница.
Гласувах с 1-ва опция

# 62
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Не съм гласувала ,защото в началото плакнех ,но после спрях,той и без друго заспиваше с шишето. Никога не е имал млечница

# 63
  • Мнения: 402
И Елица и досега не харесва водата. В началото се опитвахме да й даваме с лъжичка за изплакване на устичката, но се дарпаше и плачешеи съответно се разсънваше и затова спрях!

# 64
  • Мнения: 3 695
Не съм плакнала устата, не е имало млечница  Peace
Toва с плакненето на устата при бебета ми се струва просто абсурдно, то не може да си изплакне устата така или иначе.

# 65
Плакнех, но не съм имала възможност да го правя редовно след всяко хранене (например, ако заспи, няма как).
Не са имали млечница.

# 66
  • Мнения: 367
Млечницата е гъбички всъщност, обикновено майката ги предава на детето. Гъбички с вода НЕ се махат, мисля, че трябва да ви е ясно  Laughing Никога не съм плакнала нито на едното, нито на другото дете устата. Нито когато кърмех, нито когато давах АМ. Не са имали млечница. Реално от АМ няма как да има млечница. Белия език не е млечница. Все пак.

Млечницата се предизвиква от бактерията кандида и основната причина за болестта и киселата среда в устната кухина след хранене, която се неутрализира като се даде малко вода. Иначе естествено, че гъбички не се махат с вода, то ако така беше нямаше да се заразяваме с гъбички от басейните  Joy Joy Joy Joy

Нашата педиатърка каза да плакнем устата до края на втория месец. След това вероятността от развитие на млечница се минизира.

# 67
  • София
  • Мнения: 790
Не съм изплаквала устата на Рали и не сме имали млечица. По принцип вода не давах много, защото Рали повръщаше като бебе.

# 68
  • София
  • Мнения: 928
Плакнех и не сме имали млечница  Peace

# 69
  • Мнения: 6 029

Млечницата се предизвиква от бактерията кандида и основната причина за болестта и киселата среда в устната кухина след хранене, която се неутрализира като се даде малко вода. Иначе естествено, че гъбички не се махат с вода, то ако така беше нямаше да се заразяваме с гъбички от басейните  Joy Joy Joy Joy

Нашата педиатърка каза да плакнем устата до края на втория месец. След това вероятността от развитие на млечница се минизира.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31105.0


Ето една много полезна статия за млечницата. Надявам се да се изяснят доста неща с нея.

# 70
  • Мнения: 2 825
Не плакна и за сега не сме имали млечница.

# 71
  • Мнения: 2 311
Гласувах с 3-та опция.

# 72
  • Мнения: 296
Не съм плакнела устата и не е имал млечница Peace

# 73
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Плакнех и не е имала млечница.

# 74
  • Мнения: 325
Не съм плакнала и не е имала млечница, слава Богу!

# 75
  • Мнения: 19 296
Не съм плакнала и не е имала млечница.бях питала педито и той каза,че няма връзка.

# 76
  • Мнения: 5 539
Не съм плакнала устичката му и не е имал млечница. Вода не пие изобщо, само на кърма е.
Доскоро обаче езичето му беше бяло. Три педиатърки казаха, че това било млечница, въпреки, че аз бях убедена, че не е. Детето си беше съвсем спокойно, докато суче, а и на мен ми нямаше нищо на зърната.
Но... все пак 3 лекарки да твърдят едно и също... купих Дактарин, мазах 10 дни и резултатът беше 0.
Накрая езичето взе, че се очисти от само себе си.

# 77
  • Мнения: 2 000
Никога не съм им плакнала устите и не са имали млечница.

# 78
  • София
  • Мнения: 3 825
Нито на едното, нито на другото съм ги плакнала.

# 79
  • Мнения: 3 205
Не съм плакнала устите им, не са имали млечница. Някои кърмачета имат бял налеп по езика, който НЕ Е млечница, изчезва около 4-я месец сам.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Плакнех,или по-скоро се опитвах да го правя-имахме млечница.

# 81
  • Мнения: 11 003
Не съм плакнала устата, не е имала млечница.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 056
bubu_to,

редактирах анкетата и вече може да промениш гласа си, ако желаеш!

# 83
  • Мнения: 1 371
Ако имаш предвид дали съм давала вода след кърмене - да, винаги след ядене. Освен в случаите, когато забравях. Детето ми не е имало млечница.

# 84
  • Мнения: 331
Гласувах с първа опция, но не знам доколко показателен е моят опит, защото съм кърмила съвсем малко време, а май млечицата е по-често срещана при кърмените бебета... Но иначе вода съм давала, макар и не непосредствено след хранене.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Винаги след хранене я плакна.Не съм имала проблем.Наистина мисля 4е е свързано

# 86
  • София
  • Мнения: 1 056
Гласувах с първа опция, но не знам доколко показателен е моят опит, защото съм кърмила съвсем малко време, а май млечицата е по-често срещана при кърмените бебета... Но иначе вода съм давала, макар и не непосредствено след хранене.


Може би, но и биберонените бебета не подминава!
Въпросът не е предлагахте ли вода, а дали непосредствено след хранене сте плакнели устичката против млечница(някои майки дават с лъжичка, някои търкат езика с тампонче с преварена вода и др.подобни)
Всеки опит е полезен, независимо как се храни детето, благодаря, че сподели.

# 87
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз плакнех и пак получи млечница  bouquet

# 88
  • София
  • Мнения: 1 056


Ще ми е любопитно да разбера, майките, които са плакнели устенцата, дали са плакнели нощем (т.е. при абсолютно всяко хранене ли са плакнели или само денем). Ако да, как става номера, бебето как го приемаше. И колко време така?

Отново благодаря за включването!

# 89
  • Мнения: 22 865
Не съм плакнала, не е имала млечница.

От всичко, което съм изчела, "профилактика" с вода НЕ е нужна, защото не помага  Peace
Peace

# 90
  • Мнения: 266
АЗ ПЛАКНЕХ УСТАТА И НЕ СМЕ ИМАЛИ МЛЕЧИЦА

# 91
  • Мнения: 674
Не съм плакнала и даже не знам как точно се прави това! Thinking Не е имала млечница! Grinning

# 92
  • Мнения: 252
Не съм плакнела и не имал млечница.

# 93
  • Мнения: 291
плакнех дори и нощем, може би до края на 3тия месец. На въпроса как бебето го приемаше - не мисля, 4е в това отношение имаше разлика за него дали е ден, или нощ

# 94
  • Варна
  • Мнения: 3 953
АЗ ПЛАКНЕХ УСТАТА И НЕ СМЕ ИМАЛИ МЛЕЧИЦА  Wink

# 95
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Трета опция, плакнах я, не е имала.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Не плакна и досега не е имал млечница  Peace

# 97
  • Мнения: 641
Не съм плакнала устата и нямаше млечица.Но на каката  давах водичка след кърмене и въпеки това имаше и я мазах с лекарство.

# 98
  • Мнения: 724
Не плакна и досега не е имал млечница  Peace
Peace

# 99
  • София
  • Мнения: 7 034
Плакнех след всяко хранене с 2-3 лъжички преварена вода - не е имал млечница.

# 100
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Не му плакна устата,но и не е имал млечица!

# 101
  • Мнения: 151
Плакнех устата, не е имало млечница

# 102
na moqta sladurana ezika i e bql,pritesnqvam se mnogo...plakna i ustata pochti sled vsqko hranene dori i nasila vav povecheto sluchai....kolko vreme lekuvahte sas daktarin..?

# 103
  • Мнения: 3 932
Плакнех, не е имал...

# 104
  • Мнения: 157
Плакнех устата, не е имало млечница
[/quot newsm32e]

# 105
  • Мнения: 4 784
Давах по мъничко водичка след хранене може би само първия месец. После вече не всеки път, но не е имал млечница, Слава Богу!

# 106
  • BG
  • Мнения: 2 217
В началото не бях разбрала, че устата трябва да се плакне с лъжичка, а не да давам вода от шише  Embarassed и след всяко хранене давах вода от шише на бебко. В последвствие плакнех устата редовно, но то 3-тия месец разредих и детето не е имало проблем с млечница.  Peace

# 107
  • Мнения: 4 621
Не съм плакнала устата - не е имало млечица Peace

Общи условия

Активация на акаунт