за нощното хранене

  • 1 995
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 197
моля,споделете как махнахте нощното хранене и колко време ви отне,на нас ни предстои(по съвет на педиатъра) и не знам  как точно да го махна

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
На твое място не бих премахвала нощното хранене насила. Много е травмиращо за цялото семейство и най - вече за детето, което щом се буди явно си е гладно.
Повечето деца сами се отказват от нощното хранене.
Сина ми се отказа сам на 21 дни.

# 2
  • Мнения: 1 900
Какво да ти кажа, това ми е болна тема. Още в родилното ни казваха да не храним през нощта, а да даваме вода. Е да ама моя юнак пищи и си иска млякото. Пробвах да не го храня през нощта, но само се тормозехме, нито аз спя нито той, само рев и мрънкане. Викам си я да си го храня аз щом е гладен. Първо отпадна храненето в 12, просто една нощ не се събуди и така. Сега като го нахраня към 9 се буди към 4 да яде. От няколко дни си е променил режима и яде последно в 22ч. и сутрин в 5, после чак към 10.
Според мен щом бебо е гладен си го храни, сам ще спре да се буди, когато е готов Peace

# 3
  • Мнения: 73
Ами ние почти нямахме нощно хранене. Наколко пъти се е събуждала в 12 или в 3 , но постепенно и те отпаднаха. А от Коледа вече пропуска и храненето си в 6 сутринта.

# 4
  • Мнения: 46 508
Моята педиатърка е ЗА храненето на поискване, никога не съм махала или слагала хранене, всичко определяше детето ми.

Ако имаш време почети из Интернет как е в другите държави Peace

# 5
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Не съм му махала нощното кърмене. Сам се отказа на 9 месеца и половина.
Нищо не може да ме убеди в полезността на това да даваш просто вода на гладно бебе...

# 6
  • Мнения: 27 524
Маха се когато детето само се откаже, насилствено никога. Синът ми след годинката го отказа.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
аз кърмя на поискване и все още се храним нощем. Нямам намерение да си травмирам излишно детето. Когато само пожелае, тогава ще спре да се храни през нощта.

# 8
  • Мнения: 5 393
Иво се отказа сам от нощното си хранене-не съм му го налагала като режим и съм против това.
Педиатрите съветват така за да" си почива стомахчето",което е една изключително остаряла теория.В Библиотеката на Кърмаческия има много информация по въпроса.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 716
Ние се хранехме нощно време само през първия месец и след това той сам си заспиваше и не се будеше! Peace
Ако му се яде на детето нека си похапва! Hug

# 10
  • Мнения: 2 131
Та твоето бебче, доколкото виждам, е само на 40 дни. Моят съвет е да не бързаш да махаш нощното хранене. В момента през колко часа яде през нощта? Аз се отказах да тормозя и детето, и нас. Надявам се сам да се откаже. В момента яде един път през нощта, когато беше на възрастта на твоето бебче си ядеше и нощем през 3 часа, максимум 4.

# 11
  • Мнения: 577
недей да махаш нощното хранене,моят син до 1 година вечер го кърмех по няколко пъти.

# 12
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Моята педиатърка е ЗА храненето на поискване, никога не съм махала или слагала хранене, всичко определяше детето ми.

Ако имаш време почети из Интернет как е в другите държави Peace

 smile3521 smile3521 smile3521

# 13
  • София
  • Мнения: 4 588
Моят син почти никога не се е хранил през нощта. Да се е случвало 3-4 пъти. Просто си спи по цяла нощ поне засега. Simple Smile
Никога не съм си мислила   насила да го отказвам от някое хранене или пък да го будя да яде. Peace

# 14
  • Мнения: 176
И на мен ми казваха да не го храня вечер и то от самото начало,  да го храня през 3 часа през деня и аз глупачката го правех един месец като давах вода, а то такива мъки беше... Накрая ми писна да си тормозя детето заради докторски препоръки и си го храня на поискване, дори и през нощта. От тогава няма такива ревове през нощта както преди и си спи спокойно...Спи при нас, защото така ми е по- лесно да го кърмя.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 078
Не смятам да насилствам детето си с вода и чайове през нощта, ако то се събужда да яде. Ти, ако си гладна, нали не се задоволяваш с вода? Wink Защо да го прави детето ти/ Та то е още малко, а и имай предвид, че трябва за 6 месеца да удвои теглото си - с вода това не става. А и ще си спи спокойно.
Моето се събужда лекичко, по-точно се разпуфтява Laughing и така разбирам, че е гладен. През деня е на 2 часа, а през нощта на 3-3.5 часа.

# 16
  • Мнения: 351
Когато детето само откаже.Нашата педиатърка(вече бивша)настояваше да го махна още когато Крис беше на 2 месеца,но аз го оставих сам да си спре....и вече не се буди нощем за ядене! Peace

# 17
  • Мнения: 2 614
Твърдо съм против за махане и добавяне на каквито и да било хранения. При нас детето определяше ритъма, и все още е така. Щом се буди нощем, за да се храни, значи има нужда от храна, не от вода.
Защо не пробва педиатърката ти когато е гладна, да пийне чашка топла водичка (може и със захар  Crazy) да види дали ще и се напълни достатъчно корема.
А и детето е в период на усилен растеж, тази храна му е нужна...
Успех, каквото и да решиш  Peace

# 18
  • Мнения: 1 195
Ами след 40-то спрях да го храня нощем и когато се събуди му давам само водичка.
Рядко се случва да не се събуди вечер. Мисля пак да почна да си го храня.
По-добре недей да подлагаш бебето на това остави си го сам да се откаже. Казвам ти го от опит.Педито каза че уж за около седмица две ще свикне че няма да хапва вечер и ще спре да се буди но май не е точно така.

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И аз съм на мнение, че детето само трябва да се откажа Peace

# 20
  • Мнения: X
Опитвала съм се да махам нощно хранене на баткото/естествено след "компетентен съвет" от педиатърката/,,това бяха най кошмарните 10-тина нощи в живота ми.....детето пищи,двамата с баща му наливаме вода,разнасяме го,то пак реве...накрая се умори и позаспи,но след малко пак същата история...накрая здравият разум надделя-и започнахме да си се кърмими и да спим спокойно...същият този батко и след като се отби си се будеше от глад през нощта/тогава давах кисело мляко/-така до към две и нещо години....с малкия от самото начало си давах на поискване и мога да кажа,че имаше мир,любов и наспиване/той сам се отказа преди годинката-изключвам зъбоникнещите периоди/
Това е моят опит,но и аз мисля,че е садизъм да наливаш с вода или да оставяш да реве някой който е гладен/още повече,че бебетата не знаят кога е време за ядене и ккога -не/

# 21
  • София
  • Мнения: 7 190
За съжаление на всички, които са или са били недоспали майки, няма такова нещо като махане на нощното хранене  Twisted Evil
Не е желателно да се опитва.
Детето само се отказва в даден момент.

# 22
  • Мнения: 250
Никога не съм се опитвала да махам което и да е хранене.Не виждам защо да развалям спокойствието на всички в къщи и най-вече на бебчо. Wink

# 23
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
при нас тя сама се отказа от нощното хранене, понеже сме на режим през горе-долу 3 часа смятано от 7, и последното ни хранене беше за 1, но от както увеличихме папуто на 120 пробвах една вече да не я будя в 1 и тя се събуди чак в 6, на следващата вечер пак така опитах и вече 3 седмици не се храним нощем, а последното ни хранене малко се измести около 22.30-23 преди неог банята и масажа Simple Smile

# 24
  • Мнения: 81
И на мен това ми е болна тема...но от личен опит ще те посъветвам - бебо растеше наистина едър, беше на АМ и всички ме съветваха да махна нощното хранене. Моята педиатърка, която е страхотен съвременен специалист, ми каза да не слушам никого и щом бебо иска да яде, то той има нужда от това и да продължавам да му давам...а той по 2 пъти на нощ ставаше, вече бях полужива, незнам откога не бях спала нормално, а бабите са далече.....И изведнъж през 4-я месец както заспиваше 21 часа и.... се събуди към 4,30сутринта - аз полудях от радост и така сега сме на 5,5месеца и вече спи до 6,30 сутринта с малко примрънквания. Педито каза че те сами се отказват когато в менюто вече влязат пюретата и кашите-така и стана! УСПЕХ

# 25
  • Мнения: 71
Голямата ми дъщеря никога не е яла през нощта-просто не се будеше.Малката се будеше точно през 3 часа -значи сме имали по 2 нощни хранения.Когато стана на1,5 месеца сама спря да се буди за първото нощно хранене,а вече от 3 дни като се размрънка й давам малко водичка и тя продължава да си спи до 6 сутринта-според мен не е гладна щом не протестира и продължава да си спи спокойно.Последното й хранене е в 21.30-22.00 ч.И според мен се ръководи по детето-то само ще си покаже кога е готово да се откаже от нощното хранене. Hug

# 26
  • Мнения: 9 973
остави на самотек,ние още се храним през нощта Peace

# 27
  • Мнения: 864
Ние някой път пак се будим за да се кърмим.Сега ни растат зъби.Когато е готова сама ще се откаже   Peace Довери се на детето.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 817
моля,споделете как махнахте нощното хранене и колко време ви отне,на нас ни предстои(по съвет на педиатъра) и не знам  как точно да го махна

Ако кърмиш, не знам какъв е начина, но моето бебче е на АМ и когато се събуди в 3 за хрнене и правех същите мл вода, само че с 1 лъжичка мляко. Повтори се 2 вечери и на третата спа непробудно цяла нощ.  Peace

# 29
  • Мнения: 6 461
Големия ми сам се беше отказал от нощното хранене.Спря да се събужда...и така.
Малкия все още си хапва нощно време...когато се събуди си търси млякото Mr. Green

# 30
  • София
  • Мнения: 38
На мен педиатърката ми каза още от втората седмица да спра нощното хранене в 3 часа  Shocked Малката я кърмя общо взето при поискване, защото не мога да я събудя за ядене, толкова дълбоко спи  Simple Smile от няколко дни почти пропуска яденето в 0 часа, прави пауза от 4.5 - 5 часа, но през нощта продължавам да й давам като се събуди. И аз съм на мнение, че е грехота да се тормози малкото човече с вода нощем, то само ще спре да буди, когато е заситено достатъчно, за да издържи до сутринта  Peace

# 31
  • Мнения: 3 695
Не съм махала нищо, още я кърмя през нощта като се събуди.  Peace

# 32
  • Мнения: 545
Още един страхотен съвет от педиатър! ooooh!
Аз съм твърдо против храненето под строг режим на бебе,все пак не мисля че отглеждаме войници!
Лора още си суче нощем колкото пъти се пробуди.Нямам никакво намерение да си насилвам детето да пие вода през нощта!

# 33
  • Мнения: X
Като чуя за махане на нощно хранене и все се сещам за една тлъста педиатърка, която трябваше да изтърпя две седмици по заместване. Та тази жена, която сигурно плюска по 5 пъти нощно време, ми даваше съвети да си държа детето гладно, та да му почива стомахчето. Как точно почива стомахче, което е празно и гладно?  #Crazy
Помисли дали ще имаш сили да оставяш детето да реве с часове и да се мъчите взаимно. Иначе е лесно - излизаш от стаята и чакаш да заспи от изтощение.

# 34
  • Мнения: 451
Аз пък умишлено махнах нощното хранене на детето, но може би и тя самата е била готова за това.Давах вода или биберон. Отне ми не повече от седмица, не е имало драматични ревове и т.н.Дори скоро след това отказа и бибероните залъгалки.Някъде в средата на втория месец беше, но уточнявам, че се хранеше с АМ, което може би ме е улеснило.

# 35
  • Мнения: 367
Ох и аз направих няколко опита за отказване на нощното хранене (по съвет на педиатърката), но безуспешно и затова продължих да го храня нощем . Той моя син яде през 3 часа през цялото денонощие - все още сме на 8 хранения...

# 36
  • Мнения: 151
Много сте малки да спрете нощното хранене.Не слушай педито храни си детето.

# 37
  • Мнения: 92
И аз опитах,когато беше на ок 1 1/2м, но нали знаеш как плаче гладно бебче. Сърцето ми се скъса. И я нахраних. Тя си определя кога. Дори и възрастен човек като е гладен се изнервя, а някои направо стават агресивни. От около 20 дни сама си определи ,че няма да яде през нощта. Два-три пъти се е будила към 4 гладна. Но, да чукна на дърво, да продължи да пропуска нощното. Не насилвай бебето си. Някои неща децата ги знаят по-добре от педиатрите. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 911
моля,споделете как махнахте нощното хранене и колко време ви отне,на нас ни предстои(по съвет на педиатъра) и не знам  как точно да го махна

Някои съвети на педиатрите заслужават да се игнорират без да се замисляш. Така стоят нещата и с нощното хранене. Имаш ли някаква специална причина, поради която искаш да го махнеш?
Ние също се храним нощем - по 3-4 пъти, спи на спалнята и по никакъв начин не ме притеснява.

# 39
  • Мнения: 5 940
Понякога се събужда гладен, давам му мляко. Никога не ми е хрумвало да държа детето си гладно.

# 40
  • там някъде...
  • Мнения: 235
слушай си детето и не се връзвай на педиатъра - ако му се папка, давай му и хич не се притеснявай.Детето само ще си покаже кога е готово  Peace

# 41
  • Мнения: 3 092
И моят съвет няма да е по-различен от останалите .
Дъщеря ми спря нощното хранене на 1г и половина когато спрях да я кърмя .Вече беше непоносимо , защото се събуждаше по навик поне по 6-7 пъти на нощ , така че без всякакви ревове нещата при нас се подредиха , сега пие водя понякога и си спи неспокойно , но това не е свързано с нощното хранене определено , пък и тя е голяма .
Така че не измъчвай и себе си и бебето си . Пожелавам ти скоро то само да се откаже Hug

# 42
  • Мнения: 183
аз кърмя на поискване и все още се храним нощем. Нямам намерение да си травмирам излишно детето. Когато само пожелае, тогава ще спре да се храни през нощта.
Peace

# 43
  • Мнения: 773
Не разбирам , защо трябва да го отказваш. Моят все още се буди на всеки три часа през нощта. Какво да го държа гладен ли!? И аз пробвах с вода -номерът не минава. Детето си следва собствен режем.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Стана на 2 месеца и сам си спря.По принцип е спокоен и не се е будил никога,така че нямах проблем.Успех! Peace

# 45
  • Мнения: 4 447
Съветът на педиатъра е неуместен. Остави детето само да изгради режима си. То най-добре знае кога и от какво има нужда. Същия педиатър по-късно ще те посъветва да му дадеш пюре на 3 месеца. Не го слушай.  Peace

Смени педиатъра  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 197
Ние не само, че не отказваме нощното ядене, ами и го зачестихме в последно време Simple Smile Но е на кърма и  чакам да заплюска слончо пюретата и тогава да се засища повече Simple Smile

# 47
  • Мнения: 3 069
Махнахме го към 5-я месец.
Детето само го отказа, не съм карала насила.

# 48
  • Мнения: 270
И аз като всички ще ти кажа че няма смисъл да мъчиш и себе и и детето. Както виждаш децата са различни и всяко само решава кога да откаже нощното хранене. За статистиката Ники се отказа сам към 2рия месец почти едновременно спря и нощното и късното (в 12ч). До тогава не спеше по цяла нощ и просто беше невъзможно да не го храня през нощта.

# 49
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Веднъж се пробвах и се отказах да махам нощното хранене. След време бебо сам започна да пропуска хранения и да спи по цяла нощ. Не виждам смисъл да се мъчи детето с вода или да се оставя да реве.

# 50
  • Мнения: 553
не е толкова просто...
от една страна ако детето е гладно да му даваш вода за мен не е нито редно нито полезно, а това за почиването на стомахчето е за мен една недомислица- пълно с киселини и стомашни сокове така си почива че просто няма накъде...
от друга страна с времето се изграждат навици и детенце може да свикне да се храни нощем, без да има нужда от НОЩНО хранене- просто навик едно от храненията да е нощем.. това също е едно безсмислено разбиване на съня и на майката и на бебето

ако до към 5-6 месец не махне само нощното хранене не е излишно лекичко да се насочи в тази посока- естествено храниш само ако се събуди, кърмиш в някаква недостатъчно удобна за детето поза, така че да е склонно скоро да се откаже и да изяжда все по-малко и да му се увеличи апетита в някое по-приемливо време, може да закъснееш с последното вечерн хранене, така че да огладнее хубаво и да яде лакомо и т.н. дребни хитринки. Сънят на тази възраст е не по-малко важен от храната а за дълбокия релаксиращ сън не стигат накъсани периоди от по 3-4 часа. това смятам сте се убедили от собствен опит.

както в повечето случаи- златната среда е оптималното.
 

# 51
Ние спряхме нощното хранене,когато бяхме на два месеца.Близо две седмици беше голям зор,но свикна.Имаме познато детенце,колкото нас,което все още се пие ам нощем.Ако се хванеш трябва да се въоръжиш с огромно търпение,така че може би е излишно да се подлагате на това изпитание.

Общи условия

Активация на акаунт