Посивяло зъбче

  • 3 562
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Лятото при две падания синът ми си отчупи двете връхчета на предния първи зъб. Преди няколко дни забелязах, че зъбчето е мътно и сивее. На някои от вас случвало ли се е и трябва ли да предприемам някакви мерки? На стоматолог не ми се иска да го водя, защото ще го стресирам, но ако се налага...  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 39 746
Като малка имах такъв зъб. Бях си го оцветявала с молив и си мислех, че е от това. Не смеех да кажа на родителското тяло. Скоро след това смених този зъб.
Ако искаш все пак направи консултация със стоматолог.

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Блонди, не е казано, че ще се сътресира, заведи го да го види зъболекар!
Може нищо да не му прави, но поне ще си спокойна  Hug
Пък и все трябва да има "първа среща със зъбаря"  Wink По - добре да е заради нещо леко, а не да тичате с болки по спешност например.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 59
Лятото синът ми падна много лошо на предните си зъби в следствие на което единия, който се клатеше най много след месец започна да прави гнойна торбичка и да потъмнява.Направихме му снимка,която показа че е мъртъв със счупен корен.Зъболекаря ни каза още преди снимката,че ако зъба посивее значи е мъртъв.Понеже е млечен няма да го вадим.Когато излиза постоянния зъб ще го избута.

# 4
  • Мнения: 511
просто посетете зъболекар.за да си по спокоина.

# 5
  • Мнения: 27 524
Мерси, момичета, Весе, на теб най-вече  Hug ще го заведа утре или в понеделник да попитам.

# 6
  • Мнения: 651
Същото се случи и със сина ми, падна и си удари зубчето и венеца, кървя много, след около седмица забелязах че зъбчето посивя, Споделих с приятелка стоматоложка и тя ми каза, че е възможно да е мъртво зъбчето вече след този удар и че ако не го боли, значи няма други поражения. При млечни зъбки просто си чакаме да дойдат постоянните.
За твое успокоение обаче ако искаш си го заведи на зъболекар.
 Peace

# 7
  • Мнения: 539
Щом си е променил цвета, най-вероятно зъба се е самоумъртвил. (Това се случва при удар) Но пък щеше да го боли, от собствен опит го казвам. Наистина, най-добре го заведи на стоматолог - те с едно инструментче ще промерят дали е жив или мъртъв зъба. Ох, стискам палци да минете леко, че и аз дъртото магаре като си представя зъболекар ми призлява.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си мисля, че се е самоумъртвил , но стоматологът е по добре да си каже думата.

# 9
  • Мнения: 158
Ние имаме подобен проблем, само дето зъбчето се счупи и остана само корена във венеца. На зъболекар ходихме, но моята девойка изобщо не иска да си отвори устата - то са писъци и сълзи още щом види бялата престилка. Идея нямам какво да правим. Моля, ако някой знае  симпатичен на децата стомалог да сподели на лични.   Praynig Детенцето е на 2 годинки.  baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт