За празниците и простотията

  • 2 926
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 718
 Темата не е антинационалистична, а просто реалистична. Сигурна съм, че по целия свят съществуват стотици дори хиляди простаци, но мен ми вади очите българската простотия. Пресен пример: В Новогодишната нощ разни идиотчета хвърляха в краката на детето ми, в моите и в краката на десетки други хора пиратки, зад гърба ми едно препило и празнуващо тинейджърче повърна.Тряскаха опразнени бутилки шампанско където сварят щото видите ли явно това им е начина за отбелязване на настъпващата нова година. Тая болна еуфория и това алкохолно опиянение как пък за по-голямата част от хората успяха да минат що годе интелгентно, а за други трябваше да се превърне в помия. Като за капак намерих върху предното стъкло на автомобила си опразнена бутилка от водка  "Флирт" не просто случайно попаднала, а изтряскана умишлено върху стъклото.
 На нещо подобно нагледахте ли се по време на " празниците " ?
 Успешна Нова година на всички ви макар и със закъснение желая.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Нищо подобно не видях. Фоейрверките бяха красиви. Пиенето беше умерено. Колите - прибрани в гаражите.

# 2
  • Мнения: 2 716
Щях да съм първа, ама бавно чета. Тюх.
Касиди, простотията ходи по хората.
Ако те е страх от мечка, не ходи в гората.
Ако, обаче, са ти хвърляли пиратки в къщи, вече е кофти.
А за бутилката.... ти не беше ли журналист  Whistling
Подобни неща се случват ежедневно. Защо празниците да са изключение?

# 3
  • Мнения: 4 718
Зная че се случват, просто по празниците са концентрирани подобни изяви и ако 1-2 случая през годината могат да бъдат отдадени на безмозъчна проява, то 50 по нова година са си определено простотия. Относно гората, човек съм. За съжаление прасетата се превръщат в мнозинство.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, аз не съм си подавала носа навън.

# 5
  • Мнения: 1 401
Относно гората, човек съм. За съжаление прасетата се превръщат в мнозинство.
И когато се превърнат в мнозинство, се приема, че поведението им е нормално, в реда на нещата...
И на Бъдни вечер хвърляха пиратки, което ми е още по-странно...

# 6
  • Мнения: 65
Аз пък на нова година бях в Пирогов, заради някакъв пияница. С тия пусти му пиратки се побъркаха. Един точно както при теб мяташе бомбички по краката на детето на едно наше приятелко семейство и една от тях го контузи. Абе, вече и аз започвам да се чудя. Как може да има толкова простаци? За това ли е празника? Да хванеш да се напиеш като свиня? или да осакатиш себе си или някого друг?

# 7
  • Мнения: 742
Касиди, радвам се да те чета отново  Grinning
Остаряваш. Първи признак- "ех, тия тинейджъри, какви ги вършат, ние какви бяхме..."

Но те разбирам. Аз имах прасета в хола. Натирих ги на терасата, където пуцането с пиратки прерастна в пуцане с въздушна пушка. Простаци. Включително и мъжа ми. Още е наказан. Ще взема да пусна тема в ДиС.

# 8
  • Мнения: 2 102
По някои отзиви изглежда, 4е ве4е така сме свикнали с простотията, 4е даже ни се вижда нормална!
Касиди, съжалявам за слу4илото ти се. Аз за това спрях да ходя на  площад Батенберг на Нова година - писна ми да ми хвърлят пиратки в краката, да ми се пълни косата с остатъци от барут и да стъпвам по с4упени бутилки. Това е някаква криворазбрана представа на българина за празнуване. Sad

# 9
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Според мен пък България още не узряла да празнува Нова година по площадите поради следната причина, че много простащина и идиотщина има в народа и. Навярно никъде другаде по света не се случва това. Тя каква стана видяла жабата, че подковават вола и тя си вдигнала крака ей това сме ние. За това Нова година си я празнувам или със семейството или с приятели на заведение. И не ходя по площадите да ме замерват с пиратки  smile3521

# 10
  • Мнения: 17 407
Простотията не е само по празнците, Кас. НЕ, не съм видяла, не бях в града, не празнувам с простаци Mr. Green
ЗА пуцането от тераси- не знам как да го нарека, още търся точната дума.

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно заради пиратките и други подобни огнестрелни и неогнестрелни оръжия изобщо не сме излизали вечерта на Нова година и на Коледа. Дори на терасата не смея да изляза, че да не ме светне някой.

# 12
  • Мнения: 2 716
Е, някои се напихме като свиня, а други пуцаха.
Наричаме го изпростяване.
Това, с мятането в краката си е вандализъм.
Докато сладко си посръбвах шампанско послучай настъпването на 2008-ма, мужете излязоха да пуцат с 2 тобри  ooooh!
И...О чудо: заблудена пиратка падна в едната торба.  Crazy
Внезапно се развесе пукотевицеа, разлетяха се фойерверки... красива работа. А пуцалковците се прибраха.  Party

# 13
  • Мнения: 6 167
Казват, че бедните наблягат много на празнуването.
Цяла година блъскал за нищо, накрая поне да се напие и да се 'отвърже'.

В Италия на юг  има една традиция, че на Нова Година трябва нещо старо да излезе от къщата ти, за да влезе нещо ново. Хората директно си изхвърляли старите телевизори ( напр.) от прозорците.  Не знам дали е вярно.. По Нова Година си подпалвахваха боклука ( проблемът там с боклука е по-голям от Софийския) , полицията преди това мина да залива с вода балите, щото народа там нещо не е наред с горния етаж май ...

# 14
  • Мнения: 2 563
Споделям възмущението. Не знам дали е от простотия, но на много хора не им пука за живота на другите.

Общи условия

Активация на акаунт