Вашата кола и близнаците

  • 6 479
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 655
Дойде ми музата да пускам теми, но мисля, че за някои ще са полезни.
Сега писах отговор свързан с шофиране и се сетих за колата ни и кошовете, които едвам побрахме. Тогава изпозвахме кошчета за кола Джейн, но мисля, че проблемът беше повече в колата-Ситроен С3 Плюриел-миньонче. Сега имаме и голяма кола-Тойота, защото те порастнаха и им взехме по-големи столчета. И все пак те не искат да стоят винаги в столчетата и се налага да ги залъгваме или да седя отзад, когато сме със съпруга ми, за да ги пазя.
А при вас как е в това отношение?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 414
Нищо лично,мисля че темата е за клюкарника.

# 2
  • Мнения: 655
Нищо лично,мисля че темата е за клюкарника.
Щом казваш. Аз реших, че може би ще е интересна тук, защото близнаците и колата, която родителите притежават са пряко свързани заради трудностите свързани с това.

# 3
  • Мнения: 1 744
Моите седят на столчетата не повече от час два. Омръзва им и почвам да ги залъгвам със солети, вода, биберони, пак солети и така, докато може. Иначе отзад няма място да седне възрастен човек. Вики седи между двете столчета и ги обслужва с каквото има. Онзи ден пътувахме 5 часа от провинцията и полудяха.  ooooh!Бяхме само с едно столче и взимах ту единия, ту другия в мен, по едно време Вики седна в столчето, аз ги държах двамата, направо кошмар. Добре че карахме сравнително бавно.

# 4
  • Мнения: 1 174
Ние имахме малка практична кола,но като се родиха децата се оказа,че за да отидем където и да било,количката не се събира в багажника,а камо ли огромния багаж нужен за две деца ooooh!Купихме си комби,доволна съм.Иначе сега единия си има стол,а другия стои в една кошница за бебета,която слагам в средата и така се набутвам до тях.Вече са големи и скоро ща трябва да купим още един стол,но незнам като немога да седна до тях как ще е,ако тръгнем по-надалеч Rolling Eyes
Лятото като ги водихме на море бяха по-малки и повечето време спяха,но сега май много не им се стои вързани в столчетата и незнам newsm78

# 5
  • Мнения: 655
nadiaeuro, представям си каква лудница е било при вас!
yoana77, е те като са в столчета и са закопчани и имат шишенца с вода на достъпно място можеш спокойно да си седнеш отпред. Аз само ако не са вързани сядам при тях.
И един съвет за краен случай-пуснете тихо някоя песен която знаете, че харесват и да видите как ще крокнат. Но е важно да е тихо, защото няма да умят за да я чуват. Това го направих веднъж и подейства. Не съм пробвала втори път, защото не ми се е отдала възможност, но както знаем музиката окротява зверовете, а какво остава за нашите недорасли зверчета.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 711
И ние си купихме комби когато разбрахме, че чакаме близнаци, именно заради количката и багажа... но се събираме и в другата ни кола, която не е комби. А иначе за момента все още се возим в кошниците, като еданата седи посредата и така има място за един възрастен да седне до тях. До сега не съм ги возила сама и не смея. А сега като видях темата се замислих когато вземем по-големите столчета, които гледат напред, дали ще може едното отново да е отзад посредата, за да може да седи някой до тях... Те за сега са доста кротки, сърдят се само от време на време и то когато сме спряли на светофар и не се движим Simple Smile но в повечето случаи заспиват в колата... е ние все още сме малки, като порастнат може и да не са толкова кротки Simple Smile

# 7
  • Мнения: 405
Здравейте!
Ние отскоро сме с кола-комби ,но още не съм ги возила!Чудя се какви столчета  да вземем-кошница или направо за по-големи?Въпроса ми може да глупав,но нямам идея кое е по-функционално?!В момента сме към 7кг....

# 8
  • Мнения: 302
Liddi ако имаш откъде да вземеш назаем кошници - вземи, иначе ако ще купуваш, по-добре направо столчета, ще ги ползвате доста време. Само дано да седят децата в тях, че моите ревяха неистово и се изпъваха винаги като ги сложехме в столчетата в колата Sad. Знам бебенца и по-големи деца, които си седят или лежат без възражения в столчета, ама моите - не и не!!! Когато се налагаше да пътуваме по-надалече /повече от 1 час път/ пътувахме винаги късно вечер или рано сутрин, за да са заспали и правехме "спалня" на задните седалки, а аз сгушена по средата пазех момичетата  Peace

# 9
  • Мнения: 983
Здравейте!
Ние отскоро сме с кола-комби ,но още не съм ги возила!Чудя се какви столчета  да вземем-кошница или направо за по-големи?Въпроса ми може да глупав,но нямам идея кое е по-функционално?!В момента сме към 7кг....

Ние сме с 2 столчета от 0 до 18кг, откакто са се родили. Кошници не сме ползвали, а когато бяха на 2 месеца ходихме до София да си купим климатик с тях Mr. Green Стояха си отзад, а аз м/у тях. Идеална кола за тази цел е WW Пасат- комби. После, ходихме с тях на морето. Пак си кротуваха. И сега кротуват, само когато са в столчетата. Сама не мога да ги удържа. Преди месец пак пътувахме до София и пак слушаха.

# 10
  • Мнения: 7 640
нямаме проблеми, возят си се сами отзад и не протестират. Знаят си, че това са техните места и това е.
Аз пък бебешките кошници още ги вкарвам в употреба като се наложи да си прекарам с моята кола на късо разстояние.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 711
Ние отскоро сме с кола-комби ,но още не съм ги возила!Чудя се какви столчета  да вземем-кошница или направо за по-големи?Въпроса ми може да глупав,но нямам идея кое е по-функционално?!В момента сме към 7кг....

Няма смисъл да купувате кошници, вие вече сте големи и направо си вземете столчета за кола. Ние все още ги ползваме, защото сме ги купили така или иначе, но след някои друг месец като им омалеят ще вземем и ние столчета.

# 12
  • Мнения: 471
И ние вече сме с комби, нищо че има още време до момента, в който ще ни потрябва. Но мъжа отдавна искаше да сменяме колата и скоро след като разбрахме за близнаците намери новата Simple Smile Иначе старата ни беше Пежо 160 - миниатюрно, в него се събирахме ние двамата и багажа и беше ясно, че е невъзможно да возим и две бебета в него.
Чудех се дали ще можем в комбито да се возим децата отзад, а ние отпред, и сега виждам, че вие го практикувате, та ако са кротки - така мисля да е, ако не - ще се смествам и аз отзад.

# 13
  • Мнения: 4 965
Аз на този етап още предпочитам по-малката кола - нищо, че събира по-малко неща. Е, улеснението е, че отдавна забравихме за количката.
За сметка на това, малката кола ми дава повече сигурност - столчетата спокойно се събират на една страна, а и за по-кратки разстояния ги връзваме направо с коланите отзад /имаме детски колани/. Возят се спокойно и без протести, че са вързани - обичат да пътуват с кола, а и съм спокойна, когато отзад няма врати, които да отворят.
Ние сме с Форд Фиеста - с 2 врати и Сеат Толедо, но основно ползваме Фиеста-та.
Станат ли 3 обаче - ще вземем Зафира  Mr. Green.

# 14
  • Мнения: 3 638
Засега не сме си сменили колата, но количката и кошничките определено не влизат в нея заедно  Simple Smile Ако това лято се навием да пътуваме до БГ с кола сигулно ще трябва да я сменяме. Иначе засега ползвам кошничките и ако ходим някъде с тях ги и придвижвам. Слагам ги и двете отзад, не сядам при тях, защото винаги са кротки в колата, а е и трудно да се наместя, нали трябва и двете кошнички да са завързани с предпазните колани.
А пък тук без кошничка за бебето не те изписват от болницата - задължителни са  Naughty

# 15
  • Мнения: 655
azaf, права си за двете врати. Но в моята кола с две врати(Citroën C3 Pluriel) е трудно да се сложат двете столчета, за това там ги возя извънредно само и винаги има някой с тях отзад(най-често майка ми). А като дойде и малкото човече изобщо не ми се мисли.


fata morgana, и при нас трябваше кошници да имаме(във Франция), а вие от кой край на света сте? И не е ли по-лесно таткото да докара колата, а вие да хванете самолет? Все пак за децата е по-добре, по-бързо става.

# 16
  • Мнения: 3 638
Ние сме малко интернационални  Crazy Живеем в Холандия, но таткото ни е италианец. За варианта ние със самолет, а той с кола не съм се замисляла, но мисля че и на двамата ще ни е по-трудно на пътуваме сами, може да минем на вариант всички със самолет  Flutter

# 17
  • Мнения: 655
Да, това цялото семейство в самолет е добър вариант и можете да наемете кола на летището.

# 18
  • Мнения: 2 950
Всеки път като излизаме и тъкмо сме се настанили всички, Йоана се изцепва на висок глас: "Само как се набутахме всички! Няма място за никой друг!"  smile3532
Близнаците са в кошници зад двете предни седалки, а Йоли между тях координира положението. Постоянно ми дава отчет кой какво прави, защото за сега са с гръб към мен. Горкото дете - ползвам я за диспечър и детегледачка: дава залъгалки, маха шапки, откопчава и закопчава циповете на връхните им дрехи, пее им песни! Голяма помощ ми е! newsm10

Количката влиза в багажника... мъжа ми я набутва по някакъв странен начин, че намира място и за един сак с нещата на хлапетата.  coolcool

За сега се справяме, обаче все още не сме пътували извън София.  car003

# 19
  • Мнения: 649
Ние си купихме миниван малко преди да отидем на море това лято-децата не само, че не се бунтуваха, но и почти не ги усетихме, че са с нас Mr. Green. Всъщност те от бебета обожават да се возят в колата, даже си мислих, че като ги сложав столчетата ще се сърдят, но не! Даже, щом влязат отдзат, направо си скачат в столчетата и чакат да ги вържеме Laughing.

# 20
  • София
  • Мнения: 137
Много хубава тема! Поздравления, Ася  Peace
Ние пътуваме от 3-месечни. Предпочитаме нощното пътуване, когато ходим в Гърция - това са 6-7 часа път с малки почивки и децата ги прекарват спейки. На по-дълги разстояния и като бяха по-малки, сядах между тях на задната седалка. Имаме ван, който се товари като за световно - количката, 3 куфара, поне 1 столче за хранене (само там се хранят спокойно) и т.н. и т.н. Въобще голям фен съм на 7-местните автомобили, откакто станахме четирима Peace

# 21
  • Мнения: 255
Tемата е много полезна Wink
Преди броени дни и ние си купихме кола(за съжаление не мечтаната от мен Зафира Cry)
но пък е голяма и с огроооооомен багажник, Mr. GreenКолата е Рено меган класик Simple Smile
Сега имам едно запитване,децата са вече големи какви столчета трябва да купя защото до сега изобщо не сме ползвали такива
Знам че трябва да са от 18 до36 кг ,но изобщо не съм ориентирана кой са практичните и удобните.Паричките също имат занчение за съжаление CrazyМаксимум до 110лв на столче мога да дам,моля препоръчайте ми Praynig

# 22
  • Мнения: 983
Максимум до 110лв на столче мога да дам,моля препоръчайте ми Praynig

Защо не провериш и в продавалника. Аз разгледах до 15 страница и все бяха до 18кг, но по- нататъка може да има и други. Аз късно разбрах за него и се набутах  за нови.

# 23
  • Мнения: 1 744
Мери, ние си купихме на Бертони за около 90лв и съм доволна. Но наистина е по-добре, ако намериш втора употреба.

# 24
  • Мнения: 655
В момента нашите столчета са тези - http://www.mothercare.com/gp/product/B000TUUFI8/sr=1-6/qid=11998 … 3031&mcb=core - 2бр имаме иса еднакви. На май в левове са около170. Ние повечето неща сме си ги купили в чужбина и не съм сигурна как вървят тук. И аз също бих ти предложила да погледнеш продавалник.

# 25
  • Мнения: 4 965
А ние днес сутринта се ударихме с Фиеста-та. Добре, че вече бяхме оставили децата в градината, но аз преживях невероятен шок.
На нас нищо ни няма, ама колата е доста зле смачкана отпред и отдясно, та утре мъжът ми ще я кара на ремонт и кой-знае колко време и пари ще отидат.
Засега ще караме без кола, защото в сутрешно-вечерните мелета не ми се ще да потрошим и Сеат-а, че иначе съвсем ще останем "вързани".
Ужас!
 Cry

# 26
  • Мнения: 1 174
А ние днес сутринта се ударихме с Фиеста-та. Добре, че вече бяхме оставили децата в градината, но аз преживях невероятен шок.
На нас нищо ни няма, ама колата е доста зле смачкана отпред и отдясно, та утре мъжът ми ще я кара на ремонт и кой-знае колко време и пари ще отидат.
Засега ще караме без кола, защото в сутрешно-вечерните мелета не ми се ще да потрошим и Сеат-а, че иначе съвсем ще останем "вързани".
Ужас!
 Cry
Важното е,че вие сте добре и че децата не са били с вас да се уплашат. Hug

# 27
  • Мнения: 983
Azaf, наистина, добре, че не сте пострадали, но в това време по-добре без кола. То и внимателно да караш, все ще се намери някой нервак да те удари, а като зная в София каква е лудница.

# 28
  • Мнения: 1 069
И ние не сме си сменили колата - Лада Самара с 2 врати. Багажника е малък, но се събират двете колички, имаме кошници - а за баткото седалка. Събират се и тримата на задната седалка  Laughing Ще я сменим, но понеже аз съм шофьора в нашето семейство, още не съм си избрала кола, която хем да ми е кеф да я карам хем да ми върши работа!

Столче ще взема едно от 9-18кг от Продавалника (от там купих и едната кошница - другата я имах), защото имам едно от баткото и така ще продължим

Лелееееееее, Азаф, добре че на вас нищо ви няма. Кола се прави... Това е моето мото!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 161
Ние купихме комбито преди да забременея-мечтаната кола на мъж ми.Той все казваше като имаме бебе ще паркирам количката в багажника барабар с бебето. Като се появиха двете точки приятелите ни се майтапеха  че все едно е знаел че ще ни трябва такава голяма кола. Побираме се перфектно.Все още с кошничките  0-13 кг. Когато сме четирмата той кара аз сядам до тях отзад или обратно. В багажника, на предната дясна седалка и зад нея багаж.Когато съм сама двете кошчета са зад предните седалки вързани с коланите и бебките вързани с коланчетата на кошчетата си. Като купим седалките за по-големи ще се возя отпред и като се обърна ще ги виждам. Но засега оставаме с тези защото мисля че са малки за другите още

# 30
  • Мнения: 623
Здравейте на всички! Simple Smile
Точно тази тема ме вълнува в момента.Ние умишлено пропуснахме кошниците, но вече наближаваме 9кг  и трябва да избера столчета. Виждам,че освен  за диапазона 9-18кг   има модели  9-36кг. Някой знае ли, дали закона изрично изисква  до 36кг да се ползва столче или в границата 15-36кг може само допълнителна седалка ( без облегалка),  изравняваща височината до колана на колата?....Логично е седалката да е О.К. но все пак да питам.

Що се отнася до возилото ние също взехме комби,когато разбрахме за близнаците.....Но определено няма да ни стига мястото Mr. Green, защото таткото се ориентира към по-спортен модел. Мисля,че миниван е едно много добро решение.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 580
   
Ние купихме комбито преди да забременея-мечтаната кола на мъж ми.

   
      Grinning Същата история и при нас. Тръгна за Германия за лимузина, а се прибра с комби - 5месеца преди да забременея. Тогава много се ядосах, ама сега съм доволна.
 Иначе всекидневно в града си ги возя в малката кола. Добре, че задните врати ги правят със защитни бутони против отваряне, че моите младежи сигурно ще ги изтърся някъде по улиците. Всеки път се опитват да ги отворят.

# 32
  • Мнения: 983
Здравейте на всички! Simple Smile
Точно тази тема ме вълнува в момента.Ние умишлено пропуснахме кошниците, но вече наближаваме 9кг  и трябва да избера столчета. Виждам,че освен  за диапазона 9-18кг   има модели  9-36кг. Някой знае ли, дали закона изрично изисква  до 36кг да се ползва столче или в границата 15-36кг може само допълнителна седалка ( без облегалка),  изравняваща височината до колана на колата?....Логично е седалката да е О.К. но все пак да питам.


Ако питаш мен си вземи до 36кг. Не съм ги виждала и не зная колко са големи тези столчета, но по принцип столчетата ми изглеждат по сигурни от седалките. Моят мъж е полицай и не знае по закон как е. Предполагам само катаджиите са по запознати.

# 33
  • Мнения: 1 165
И ние заради близнаците купихме нова кола-комби. От седмица си имаме Фиат Марея 1998г. Много е хубава, има екстри, пък и голям багажник за покъщнината ни. Малко ремонт ще и трябва, газова уредба и зимни гумички, но надявам се скоро да джиткаме с нея и децата. Сега се пробвам да я подкарвам и аз, белкем стана по-самостоятелна  Wink.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 711
Каси, честито! Да си я карате със здраве и безаварийно!  Hug

# 35
  • Мнения: 431
Каси, да си я карате със здраве и безаварийно!
И ние сега сме на тема нова кола. Мъжо другата седмица ще ходи до Англия, че там са доста по-евтини. Живот и здраве и ще се похваля като е налице новата придобивка.

# 36
  • Мнения: 2 950
Каси, браво на вас! Честито!  Hug

Мен много ме е яд, че ме е страх да карам в София, защото не мога да мръдна никъде без мъжа ми. Но от маршрутки, таксита, дупки и безсъвестни шофьори ме е страх да се кача на колата. И лошото е, че колкото повече време минава, толкова повече забравям карането.  #2gunfire

# 37
  • Мнения: 157
Ние сме със Шкода Октавия и все още някак се събираме петимата.Каката е притисната в единия край и само ги наблюдава и обслужва.Близнаците са още в столчета от 0-13кг.,но не знам как ще е като купим по-големите.Не сме пътували на дълги                   растояния.Ще видим как е като си ходим до Шумен през март.                                                                                                                      А относно столчетата втора употреба-гледах в "Часът на мама",че столчетата имат срок на трайност.

# 38
  • Мнения: 655
Вчера видях нещо, което ме ужаси и потресе-майката си шофира, а детето стои на предната седалка до нея и дори нямаше колан, а да не говорим за столче! До колкото видях беше на около 7-8 години детето. Бяхме на светофар и те бързо отминаха. Ужас! Аз и преди съм виждала деца от пред да седят, но по-големки. Тук какво гласи закона? Аз не съм виждала и майки, които си тръгват от родилния дом с бебето да носят и кошници за кола. До колкото помня и преди да замина за чужбина беше тако, но мислех, че нещата все ще се променят за толкова години.

# 39
  • Мнения: 7 640
Каси, да си я карате със здраве и безаварийно!
И ние сега сме на тема нова кола. Мъжо другата седмица ще ходи до Англия, че там са доста по-евтини. Живот и здраве и ще се похваля като е налице новата придобивка.

как ще карате кола с обратен волан newsm78

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 580
         В Кипър движението е като английското.
         То напоследък и в България станаха доста колите с десен волан. Ама цените на по- високия клас коли в Англия наистина е по- ниска, отколкото в Германия, Италия и т.н.

# 41
  • Мнения: 431
Каси, да си я карате със здраве и безаварийно!
И ние сега сме на тема нова кола. Мъжо другата седмица ще ходи до Англия, че там са доста по-евтини. Живот и здраве и ще се похваля като е налице новата придобивка.

как ще карате кола с обратен волан newsm78

В Кипър сме, и тук движението е обратно на Бг.
A.S.I.A., не се очудвай, хора всякакви.  Тук също винаги се възмущавам как може децата да ги държат на предната седалка, и то си опряло главата в предното стъкло, не дай си Боже да се чукнат някъде каквито са блейки, не ми се мисли. Трябва да има мноооого сериозни глоби за такива водачи("родители"). Но всеки си носи отговорността за собственото си дете.

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 01:07 от mecheto

# 42
  • Мнения: 655
Ужас! не ми се мисли какво би станало.
БТВ, аз не знаех, че и в Кипър движението е от ляво. Ние си взехме Тойотата с десен волан, защото така или иначе през май се местим в Лондон и вече почти всичко ни е готово, но в момента си я караме тук или във Франция и нямаме проблем. Иначе Ситроена ми е с ляв волан, но не смятам да го продавам, все пак и в Англия си има коли от ЦЕ и не е проблем да се карат. И като стана дума аз Англия там правилата са, че до 12 годишна възраст или до 135см(което се достигне по-бързо) детето трябва да е в столче или поне седалка, която да го изравни до прозореца и с колан. То и после коланите са задължителни и отговорен е шофиора, ако не е спазено това. Това с деца на предната седалка си е далечен сън.

# 43
  • Мнения: 7 640
ооо, и аз не знаех за Кипър.
По каква логика newsm78
С такова движение са само бившите британски колонии май и Япония

# 44
  • Мнения: 431
Да, Кипър е бивша английска колония.

# 45
  • Мнения: 7 640
Да, Кипър е бивша английска колония.

направо се засрамвам Embarassed, за пръв път го чувам.

# 46
  • Мнения: 3 336
Вчера видях нещо, което ме ужаси и потресе-майката си шофира, а детето стои на предната седалка до нея и дори нямаше колан, а да не говорим за столче! До колкото видях беше на около 7-8 години детето. Бяхме на светофар и те бързо отминаха. Ужас! Аз и преди съм виждала деца от пред да седят, но по-големки. Тук какво гласи закона? Аз не съм виждала и майки, които си тръгват от родилния дом с бебето да носят и кошници за кола. До колкото помня и преди да замина за чужбина беше тако, но мислех, че нещата все ще се променят за толкова години.

Ася, аз онзи ден видях една жена с цигара в уста, шофира с една ръка, с другата държи цигарата, до нея дете на не повече от 5 години, естествено без колан #Crazy Та, въпросната жена потегли без изобщо да даде мигач, че тръгва и си направи завой също без мигач, точно пред мен, както бях задръстила кръстовището Rolling Eyes Ето така жените си печелят славата на лоши шофьори. Rolling Eyes В България всичко можеш да видиш, за съжаление, докато няма контрол ако ще и 100 закона да напишат, всичко е напразно.

Иначе ние сме с джип. Мъжа ми го купи по случай раждането на децата. Иначе не знам количката къде бихме я побрали Rolling Eyes А миналата година като ходихме до Пампорово сдецата ходихме с 2 коли, защото едната беше зарината с багаж на децата и наш, а в другата децата плюс бавачката Crazy Тази година мисля, че ще успеем и с една кола, мисля да оставя количката и шейните в София, както и няма да нося пюрета и много по-малко количество памперси /нали вече сме на гърне  bowuu , ще ме прощавате за  самовалството, но за мен това е голямо постижение, коства ми много ooooh! /. Но затова пък по-голямо количество гащи, долнища и чорапи Laughing

# 47
  • Мнения: 1 165
Тази година мисля, че ще успеем и с една кола, мисля да оставя количката и шейните в София, както и няма да нося пюрета и много по-малко количество памперси /нали вече сме на гърне  bowuu , ще ме прощавате за  самовалството, но за мен това е голямо постижение, коства ми много ooooh! /. Но затова пък по-голямо количество гащи, долнища и чорапи Laughing

Малко спам, ама ... браво, браво! А как се научихте на гърне? Яслата ли помогна? Или вкъщи с упоритост от твоя страна?  newsm78

Иначе по темата, пълно е с такива "майки" Close!

# 48
  • Мнения: 306
Моят мъж със неговата страст към спортните коли  купи спортна кола и на това отгоре двуврата /те май всичките са такива/, ама тогава не знаехмееее. Имам един стар Фиат, още дъщеря ми като беше бебе и май с него ще возя и близнаците, че иначе в другата абсурд. Фиатката поне има място трима души да седнат спокойно отзад.  newsm78

# 49
  • Мнения: 3 336
Тази година мисля, че ще успеем и с една кола, мисля да оставя количката и шейните в София, както и няма да нося пюрета и много по-малко количество памперси /нали вече сме на гърне  bowuu , ще ме прощавате за  самовалството, но за мен това е голямо постижение, коства ми много ooooh! /. Но затова пък по-голямо количество гащи, долнища и чорапи Laughing

Малко спам, ама ... браво, браво! А как се научихте на гърне? Яслата ли помогна? Или вкъщи с упоритост от твоя страна?  newsm78

Иначе по темата, пълно е с такива "майки" Close!

Каси, бяхме в чужбина за един месец с мъжо и ги разпределихме по бабите и те са ми свършили тази услуга Laughing Много съм им благодарна Heart Eyes Сама нямаше да успея Rolling Eyes Ели в яслата почти се беше научила, но при нея се затвърди, но Ники преди командировката при баба си изобщо не искаше да седи и 2 минути на гърне, а Ели като гредаше от него и тя припикаваше навсякъде ooooh!

Джини, ако ме питаш мен яхвай спортната двувратка, а на мъжо стария фиат барабар с трите деца, щом е такъв тарикат Twisted Evil Laughing ААААААА, ма ха! Mr. Green

# 50
  • Мнения: 156
Да ви кажа ние сме с Шкода октавие- прекрасна кола с огромен багажник, гледахме него като я купумахме Laughing Вътре смествахме количката, двете кошари - сгъваеми на децата и багажа естествено, койъто тази година за морето включваше и разни уреди за готвене. От скоро махнахме столчетата, и им сложихме седалки понеже като се движим само в града е по удобно/ много са обемни столовете/.Коланите им се връзват, даже едната прави забележка и на нас! Чувствуват се прекрасно!
При  повече желание сега можем да сместим и още някой отзад!

# 51
  • София
  • Мнения: 1 711
И мойта кола е шкода октавия и наиситна и е мног голям багажника Simple Smile единствения недостатък е, че когато возим децата с нея, понеже сме още с бебешките кошници, трябва аз да карам, защото мъжа ми не се събира отпред - кошницата пречи седалката да се дръпне най-назад. Иначе наиситна се събира много багаж, но пък другата кола ни е екомби и събира още повече Simple Smile

# 52
  • Мнения: 431
От днес имаме нова кола-Воксхол(Опел) Зафира. Малко ще ме е шубе докато свикна с гаваритите, но мъжо обеща ми е навигатор Laughing.

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 20:23 от mecheto

# 53
  • Мнения: 1 069
Мечето, ЧЕСТИТО - милион безаварийни километри ти желая. Зафирата си е голяма кола - тип миниван. Аз я харесвам

А сега да ви се похваля, как се събират 3 деца в двуврата Лада Самара  Joy Joy Joy

# 54
  • Мнения: 1 165
Не е важна опаковката, важно е съдържанието Grinning. Чудесни са синчетата ти, това е по-важно.
Обаче, то хубаво, ама как побирате количките в багажника  newsm78  и ако трябва и други неща да сложите.

Мече, честито, любиииимата ми кола е това. Да я караш с кеф и с мноооого дечица вътре!

# 55
  • Мнения: 431
Касинка  remybussi, имаме огромно желание за девойка(и) Wink. Живот и здраве до година Grinning.

# 56
  • Мнения: 4 298
Може би не е съвсем удачно да питам тук, но пусках търсачката и нищо не ми изкара. А темата просто не може да не е коментирана и то не еднократно  newsm78
Какво трябва да гледам при избора на столче за кола за новородено /кошница/?  Марки много, цени разнообразни.
Обаче като ще купуваме х 2, цената не е без значение Sad От друга страна естествено държа столчето да е добро и да не правя компромис със сигурността на бебенцата.

# 57
  • Мнения: 1 069
Верче, няма кой знае какви изисквания към столчетата - просто трябва да са от 0кг.

# 58
  • Мнения: 91
Много моля споделете има ли някоя от вас с малка кола и да събира двойна количка?Аз  карам фолцваген поло и много се притеснявам дали ще ми се събира някаква количка в нея.Моля ви споделете който е събирал количка в малка кола Wink

# 59
  • Мнения: 431
Катеричке, едната ни кола е Митсубиши мираж и количката влиза перфектно! Мисля, че на Полото багажника е същия. Ето така изглежда количката сгъната:

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 14:29 от mecheto

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Ако багажникът на Полото е празен се побира. Иначе мисия невъзможна.

# 61
  • Мнения: 623

Много моля споделете има ли някоя от вас с малка кола и да събира двойна количка?Аз  карам фолцваген поло и много се притеснявам дали ще ми се събира някаква количка в нея.Моля ви споделете който е събирал количка в малка кола Wink

Моят съвет е като си изберете количка,ако ви разрешат от магазина - направо мерете дали влиза в багажника. Peace
Ние  мерихме (не аз де,че бях в болницата) с метри,сантиметри..... и накрая имаше проблеми. Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 243
Ние сме с фиат Темпра.Багажника е големичък...събираше количката и още някоя и друга чанта. Но слава богу вече сме без количка Mr. Green А отзад има място и за двете столчета, и за още един човек. Peace

Общи условия

Активация на акаунт