Претапициране на мека мебел

  • 100 531
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 326
Някой може ли да ми даде координати, къде мога да занеса мебелите, за да ми ги претапицират (наготово). Не мога, а и не ми се занимава с такива неща. Кой знае какво ще се получи накрая.  newsm78.
Там дали само нова дамаска слагат?? А дали може и нов дунапрен да сложат вътре???

# 31
  • Мнения: 11
В къщи преди година претапицирахме меката мебел...няма да ви казвам каква борба беше, понеже модела е сложен Twisted Evil...разглобяват се до дърво и дунапрен, крои се новата тапицерия....после с такер се тапицира....голяма мъка  Sad Вярно,резултата си струваше, но съм сигурна че в Професионален цех за тапициране ще е по-бързо, по-рентабилно и по-скъпо  Wink

# 32
моля да ми кажете от къде да си закупя тапицерски телбод/ тракер/  и колко струва ?
 Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 586
моля да ми кажете от къде да си закупя тапицерски телбод/ тракер/  и колко струва ?
 Simple Smile

Ние купихме от Метро - телбодът и допълнителни кутийки с телчета излезе около 20 лв мисля Peace

# 34
  • Мнения: 1 100
Баща ми има фирма за мебели. Научих се да тапицирам на 15 години. Който има въпроси, моля. Simple Smile

...но съм сигурна че в Професионален цех за тапициране ще е по-бързо, по-рентабилно и по-скъпо  Wink

Става много бързо, защото се работи с професионални пневматични пистолети. За секунди излизат десетки телбодчета. Един стол се пре-/тапицира за 5 минути /ако няма шиене/. Наскоро претапицирах два фотьойла на свекърва ми с такер - ужасно беше. Цял ден 1 фотьойл ooooh!, освен това ръката ми стана червена. Не е за жени работа. Laughing На втория ден извиках мъжа ми на помощ и стана доста по-бързо. Ако ги бяхме занесли при баща ми, щях да ги направя за половин ден и двата, но той е на 1200 км от нас и няма как.

Kokolin@, да може да се сложи и нов дунапрен и даже да ти променят модела, но не всички се наемат да го правят. Всичко може.

Ov4ar4eto kalitko, и ти можеш да подмениш дунапрена, за да заличиш вдръбнатината. По-евтиният вариант е да запълниш мястото с вата, а отгоре да сложиш тънък пласт дунапрен 1-2 см. Пласт дунапрен ще е нужен и за всички останали седалки, за да не станат различни. Но ватата е само за хлътналите части. Старият плат определено е добре да го махнеш. Успех!

# 35
  • Мнения: 2 068
Много полезна тема  Simple Smile
В момента съм на тази вълна. По точно от една година, когато си купих едни ужасни калъфи от илиенци  ooooh! още не моа да свикна с тях.
Обаче все си задавам един въпрос  newsm78
Горе-долу за какви пари става въпрос ако сама си я претапицирам гарнитурата?
Харесва ми варианта с кожатана облегалките и плата  тук

# 36
  • Мнения: 1 100
Калака, много зависи от вида на гарнитурата. Ако си изчислиш точно количеството плат, който ще ти е нужен и знаеш цената му, лесно ще пресметнеш. Иначе обикновено за гарнитура отиват от 18 до 25 м., но това е много общо. Като се има впредвид цената на метър плат, още повече кожа, точните сметки са от полза. Wink Отделно добавяш малко пари за телбод - стандартът е поставянето им на 10 см разстояние един от друг. Нужното количество пак е трудно изчислимо и отново зависи от вида на гарнитурата  - има такива, при които почти няма шев, а други пък са почти изцяло шити и прикрепети с телбод на много малко места. Ще ти трябва и такер, ако можеш да вземеш назаем от някого, сметката ще намалее.
Още нещо -  по-обикновен и евтин плат за гърба на дивана /в случай, че няма да се вижда/ и за долната /скрита/ част на възглавниците за сядане.
По-точна сметка едва ли би могла да се направи, докато не си спряла на плат - цените му са твърде разнообразни.
Специално за показания модел гарнитура - основната работа е шиене. Ще трябват и здрави конци, но те не са съществен разход Wink

# 37
  • Мнения: 2 068
Голямо смятане ще падне ....... Thinking
Ще пиша когато съм готова  Wink

# 38
  • Мнения: 3 810
Много интересна тема, един от линковете назад много ми допадна.
Аз само съм облякла всичко в къщи с дамаска, така че да мога да си ги свалям и пера, но май вече ми омръзнаха и може  и аз да се замисля за нещо по- мащабно... Thinking

# 39
  • Мнения: 2 068
И аз искам да ги свалям и пера  Wink
ето тук има претапицирани мебели
http://www.finesbg.com/page3.php?ImageGalleryPage=16

# 40
  • Мнения: 3 810
мисля че в темата се говори повече за претапициране с телбод, при което дамаската не може да се сваля... newsm78Но ако търсиш съвети за сваляща се дамаска- моите ги правих като от вестници си направих кройки на различните елементи за да пасне възможно най- добре. Всичко е овързано със система от връвки Mr. Green на някои места от вътрешната страна на дамаската съм зашила ширити за да се опъне по- добре. Успех!

# 41
  • Мнения: 1 400
мисля че в темата се говори повече за претапициране с телбод, при което дамаската не може да се сваля... newsm78Но ако търсиш съвети за сваляща се дамаска- моите ги правих като от вестници си направих кройки на различните елементи за да пасне възможно най- добре. Всичко е овързано със система от връвки Mr. Green на някои места от вътрешната страна на дамаската съм зашила ширити за да се опъне по- добре. Успех!
А дали мога да те замоля за снимки и малко повече обяснения ...като за новаци? Blush
От каква материя е? newsm78

# 42
  • Мнения: 1 100
И аз искам да ги свалям и пера  Wink
Ако гарнитурата ти е подобна на тази, която показа, няма проблем - почти всичко е възглавници и може да ги ушиеш с цип. Основата /рамката/, на която са всички възглавници за сядане, облягане, трябва да скроиш точно и за прикрепиш към съществуващия плат с велкро - лепките, които се използват за якета, обувки и прочие. Велкрото може да се използва и за затваряне на големите възглавници, ако ти е по-лесно. За малките - по-добре скрит цип, защото и двете страни ще са видими.

# 43
  • Мнения: 2 068
Мисля основата да я направя в по-тъмен цвят или кожа която не се сваля а останалата част да са възглавници или дунапрен на които дамаската да се сваля и да е в по-светъл цвят.

# 44
От много време се канех да махна дунапрена на дивана в хола, защото едно, че се сплескал, второ запарва и не е никак приятен, и вчера си поръчах от Екон ядрото на матраците от пенолатекс - в събота ще си ги взема, но още не съм си купила дамаската, че и нея ще сменям(само средната част и ще ушия възглавници за декорация, защото няма да намеря същата замаска , а и останалата част от дивана си е читава). Имам един такер от китайските до 8 мм и не зная дали ще стане с него, но ще пробвам. Ако някой знае откъде да си купя по-хубав, моля да сподели. Интересува ме също дали над матрака трябва да сложа нещо преди дамаската, че гледам на сегашната има нещо бяло между дунапрена и дамаската и как се казва и откъде да го купя.
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт