Претапициране на мека мебел

  • 100 539
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Някой претапицирал ли си е меката мебел вкъщи?

Търся практични идеи или съвети за това. Навремето си купувах едни немски списания за обзавеждане и там бях видяла такива идеи. За съжаление съм загубила списанията. Реших, че с малко дунапрен, дамаска и един такер за тапициране ще успея да обновя старите, но иначе здрави мебели в хола.

# 1
  • София
  • Мнения: 310
Аз съм претапицирала, кухненски ъгъл с дунапрен, кокосова вата отгоре и отдолу на дунапрена,  за да не потъва дупето до долу и дамаска с малки пирончета и тапицерски такер не е трудно, повече ме измъчи едно кухненско разтегателно диванче, съпруга ми го разглоби и аз му уших нови калъфки за възглавниците и върху старата дамаска сложихме нова с такера. Успех  newsm10

# 2
  • Мнения: 1 494
Благодаря!  bouquet
Аз искам холовата гарнитура да обновявам. Ти как подходи? Изрязваш парчетата плат и после? Мисълта ми е дали ги поръбваш предварително или просто ги подгъваш на място и запечетваш с такера? Дали трябва да се разглобят страничните облегалки- подлакътниците, за да може да се скрие между тях мястото на захващането? Май без това няма да минем...Имах и идеята с малко дунапрен да променя формата на подлакътниците, за да стане промяната пълна- да ги облека отгоре с дунапрен- така ще станат по-пухкави и обемни. А дунапрена как се захваща?

# 3
  • София
  • Мнения: 310
Дунапрена се фиксира само отгоре с дамаската, тя трябва да се опъне добре, поне така правихме ние. Задължително  трябва да я разглобите на части меката мебел и така я тапицирай , за да скриеш мястото на захващане и аз не съм подгъвала на машина плата а просто го подгъвах и фиксирах с такера, ама и аз едно обяснение му праснах hahaha, дано си ме разбрала, ако има нещо питай то не че аз съм с голям опит  Joy, но ако мога да съм ти полезна с нещо Peace пиши и успех и чакаме снимки с готовите мебели  Peace

# 4
  • Мнения: 1 494
Разбрах те, разбира се! Hug

# 5
  • Мнения: 1 173
Ето една идея за претапициране

# 6
  • Мнения: 531
 Този фотьойл ми изглежда доста комфортничък.
Аз съм вдигнала мерник на нашето канапе, но искам и да го префасонирам,освен новата дрешка.Само мъжът ми, в началото възприе идеята, а после взе да се опъва, та още го обработвам.Ако някога стане, ще покажа снимки преди и след.

# 7
Здравейте! Наскоро претапицирахме стара холова гарнитура и кухненски столове. Ние също използвахме такер. Имахме проблем с подлакътниците на дивана и фотьолите, както и със седалката на дивана-трябваше предварително да се ушият на машина и след това да се прикачат. Имъчихме се ама...получи се страхотна нова гарнитура Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 494
Откачахте ли ги и вие? (подлакътниците) С какво са захванати? Така ми се искаше сама да се оправя без мъжа ми...ама май няма да мина без него. Той е малко бързак и понякога претупва нещата. Нашата гарнитура е доволно стара, но пък е здрава. Отделните и части са с прости форми и мисля, че няма да ме затрудни, а съм шила доста неща.
А какъв плат ползвахте? Някакви препоръки за материята?

# 9
  • София
  • Мнения: 316
Темата е мн. интересна и за мен.Аз също искам да претапицирам едно малко диванче и столове за кухня.Какво е такер?Това като телбод ли? newsm78А откъде се купува?

# 10
  • Мнения: 1 173
Темата е мн. интересна и за мен.Аз също искам да претапицирам едно малко диванче и столове за кухня.Какво е такер?Това като телбод ли? newsm78А откъде се купува?
Ето така изглежда такера, моя си го купих преди 7-8 години за 12 лева, продава се по железариите, сега може малко да е поскъпнал, но китайски винаги могат да се намерят по евтино  Simple Smile

http://www.best.bg/stock.asp?cat_id=1104&id=8987
 Миналата година претапицирах едни кухненски столове, но в момента нямам никакви снимки, подгъвах на място, става много лесно и бързо, успех!

# 11
Използвахме дамаска купена от мебелен магазин. Нашата е на 11 год Simple Smileи няма да ви обяснявам какъв зор видяхме, защото подлакътниците бяха прикачени към основата дивана с гредарски пирони. Abigale  Simple Smileбез съпружеското тяло няма да успееш... Имоят е бързак но се забавя в определни случаи Simple Smile Желая ви успех

# 12
  • Мнения: 1 494
Ок- ще мобилизирам и мъжа, но ще обмисля отнапред всички ходове. Най-вероятно и нашите подлакътници са с пирони- в по-зряла възраст са от вашите. Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 316
Ау страшно ме запалихте.Отивам да търся такер.Ако може кажете точно каква дамаска е качествена?Дайте снимки моляяяяяя. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 82
и аз имам 2кресла за тапициране,та ще ви следя с интерес

Общи условия

Активация на акаунт