Спешно!!!!!!!!!Дайте ми сьvет.

  • 1 597
  • 16
  •   1
Отговори
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Преди малко Алекс падна от кошарата,годподи ,как се изтьрси..........не зная ,какvо да праvя ,да го vодя ли v бьрза помоЩ.Vеднага заплака ,оба4е ,от колко Vисоко падна........Писна ми оЩе ,какVо Ще му се слу4и на бебето ми,преди дVе седмици го ужили оса ,сега падна от Vисоко.
ТреперЯт ми рьцете ,краката и vси4ко.......
Милото ми дете ,как падна Cry  Cry  Cry  Cry  Cry

# 1
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Мисля, че трябва внимателно да опипаш цялото телце и главичката, за да видиш дали има подутина някъде или пък дали ще го заболи. Аз, лично, веднага бих отишла на лекар.
Късмет и да се разминете само с уплахата.Simple Smile

# 2
  • Мнения: 18 542
Къде се е ударил имаш ли представа? От каква височина се е изтърсил? На килим или на твърд под?
Ако плаче много или ти изглежда сънлив повече от обикновено, или повръща, отивайте на лекар. Ако няма такива симтоми следващите 24 часа, значи сте се разминали само с уплаха.

# 3
  • Мнения: 456
Вал, ако питаш мен, заведи го на лекар. Вероятно нищо му няма на детенцето, но за по-сигурно...И се успокой, тези неща се случват - ако не е наранено и ако се държи добре, не се безпокой, но пак ти казвам - моят съвет е да го заведеш. Хайде, дано е здраво бебчето... Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 228
Трябва да го наблюдаваш дали не е твърде сънливо, а ако заспи - да го събудиш до 1 час, за да си сигурна, че е в съзнание. НАй-добре го заведи за всеки случай да гто види лекар. Надявам се всичко да е наред.

# 5
  • Мнения: 779
Вал, първо се упокой.!Прегледай му главичката за цицини и телцето зачервени места. Опипай го и вигж дали го боли някъде. Виж дали реагира както обикновенно на нещо обичайно, ти си знаеш, на някаква игра или поздрав, или закачка. Според мен няма смисъл да се шашкаш ако Алекс не го боли никъде и ако не се държи по-особенно. За свое успокоение се обади на педито и днес или утре му направи един контролен преглед. Знам, че ти е много притеснено, Анди като се изтупка от леглото, татко му се чудеше мен ли да успокоява или него.
Целивки на малкия юнак и дано всичко е ОК.

# 6
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Заплака само на момента.Много бьрзо му мина,сега си играе ,на пода и няма никакvи признаци за сьнлиvост или там ,какvото и да било.Няма синини и подутини.
Боже с тоvа дете Ще се побьркам......еи сега като го сложих на пода и гледам той станал и седи праv Shocked ,мисля ,4е някой ден Ще полу4а удар.До сега не се е изпраvял така.
4акам само да си дойде баЩа му и трьгvаме кьм бьрза помоЩ.

# 7
  • Мнения: 46 437
Дано нищо му няма  Praynig

# 8
  • Мнения: 4 244
Вал, успокой се мила.
Тия дребосъци с амного по издържливи от нас в такива моменти
Моя синковец се сгромоляса с всичките си 9 кила на 10 месеца от повивалника. А те са на 1,20. Пльосна се и се разрева.
Аз се бях само за момент обърнала. Embarassed
Порева, порева....
Гушихме се през цялото време докато се успокоим
После го опипах по главата. Нищо му нямаше.
Наблюдавах го още 3-4 ч и като не забелязах признаци на главоболие - кисел, дърпа се и от сорта неща ( така се държи моя) си го сложих да легне и да си отспи.
После го наблюдавах още 48 ч и нямаше никакви поведенчески изменения
Няма нужда излишнп да се юркаш и да го водиш по доктори. КОй знае колко ще чакаш

# 9
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Оф, успокой се защото още нищо не си видяла  Laughing . Щом не плаче детето, значи е добре, опипай му главата за нещо различно, отидете до бърза помощ за да се успокоиш, но да знаеш че отсега нататък не можеш и да се обърнеш ако не е в защитено място, ако съм с Алекс в кухнята не трябва да има нищо по шкафчетата отгоре, което може да докопа, никъв щепсел в контакт, всички шкафчета са вързани защото влиза целия в тях и вади шишета с олио и препарат за прозорци  Sick , кофата за боклук е строго охраняема зона, вчера само минахме през хола, уж го гледах, зад мен бързо грабна една раковина, която се оказа тежка за него, изпусна я и си резна показалчето на две места, без да гъкне се втурна да я пази да не му я взема ... Ужас е, вечно съм на тръни, все си мисля че в следващия момент може да се случи нещо ужасно, че има нещо, за което не съм помислила ... Направо едвам се държим на повърхността, но може би така е със всички, стараеш се колкото можеш ... Laughing

smile3549

# 10
  • Мнения: 157
Вал,стига де ,я по-спокойно.Щом си играе  и е спокойно детето ,няма нищо.Чак пък на бърза помощ Thinking .Моята сладурана на 10 мес.се изтърси от кошарата,по корем като коте.Аз бях в кухнята и само чух-ТУП и УААААА...След 5 мин.нищо и нямаше,даже аз започнах да се смея,че ми стана смешно и тя също почна да се смее.Малчовците са далеч по-издръжливи отколкото изглеждат.

   Така че СПОКО!

# 11
  • София
  • Мнения: 5 289
Какво стана ходихте ли на лекар?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Вал, не се притеснявай! Бебчетата са по- издръжливи, отколкото изглеждат! Мони падна на 3 месеца от порт-бебето (може би от метър височина), при това на главата си! Още помня как изгюмтя! И тя заплака веднага, успокои се след 10-тина минути и поле се чувстваше добре. За всеки случай отидохме при личната лекарка да я прегледа. Ако отидете в "Бърза помощ", най-вероятно ще й направят рентгенова снимка. Но за твое успокоение можеш да го направиш!

# 13
  • Мнения: 2 534
И Поли е падала от кошарата ,когато беше на 10 месеца

# 14
  • Мнения: 3 562
Не се притеснявай, сигурно му няма нищо на детенцето Laughing
Както са казали мамите по-горе децата са много по-издържливи от нас Laughing

Общи условия

Активация на акаунт