замръзна ни бензина в колата

  • 1 995
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
бясна съм.може ли такова нещо.зареждаме само от едно място и ето резултата.голяма и известна фирма.два дни колата неможа да запали защото замръзнало горивото в тръбичките.това означава че има много вода в бензина,че чак и да замръзва.
какво да ги правим тези некоректни бензиностанции и техните собственици разбира се.направо съм бясна и ми се иска да отида да вдигна скандал.но служителите не са виновни.

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Половин час преди теб и аз пуснах почти същата тема, само че за дизел.
Ето я:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254520.0

Според мен трябва да измислим нещо по въпроса. Аз не мисля да оставям нещата така.

# 2
  • Мнения: 6 167
Не разбирам много, но има опастност да се спука главата на инжекциона от замръзналата вода.
Ако има вода в бензина разхода ти трябва да е до небесата и колата да гасне. Не си ли го забелязала?
Източете бензина. Коя е тази бензиностанция?

# 3
  • Мнения: 953
съжалявам че не съм видяла другата тема.ако трябва ще си преместя написаното там,а тази да се изтрие.както и да е. въпроса е че печка-духалка са я размразили.карбуратора е бил замръзнал и по тръбичките надолу.въпроса е че не само на нас се случва.на съпруга ми колегите също са се оплакали от подобно нещо.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Преди време имаше доста нашумял случай, даваха го и по ТВ. Пак вода в бензина и двигателят така се беше повредил, че за нищо не ставаше. Помните ли този случай? Май се оказа, че нищо не могат да направят на собствениците на бензиностанцията. Rolling Eyes

# 5
  • софия
  • Мнения: 2 140
Незнам за бензина,но мъжа ми онзи ден тръгна да сипва антифриз и то от скъпите,който беше замръзнал.

# 6
  • Мнения: 476
Дали не става въпрос за Шел?
Много хора се оплакват от горивото им.

# 7
  • София
  • Мнения: 903
При нас става дума за OMV, незнам при Деси за коя става дума.

# 8
  • Мнения: 17 546
Същото! Удариха ни колата и кума помага с неговата, обикалят с мъж ми за части. Днес не можа да запали, дърпаха го около 3 км - нищо! Накрая се оказа, че тръбичките са замръзнали, защото в нафтата има вода!  #Cussing out

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Днес сменяхме бензиновата помпа, старата даде фира - според майсторите в сервиза - поради гореописаните причини.

# 10
  • Мнения: 411
Като ги почна Шел,ОМВ и други знайни и незнайни бензиностации,не е истина как колата ми е стигала разход 13/100(говоря за фиат пунто,не за джип Mr. Green)Водата в горивото обикновено "дави" двигателя,но това съвсем не означава,че няма нещо друго,с което да поразреждат бензина..Зареждам само на Лукойл,колата ми стои навън.Не съм имала проблем до сега и си влиза в абсолютно нормалния разход.

# 11
  • Мнения: 92
Подайте сигнал в комисията за защита на потребителите.

# 12
  • Мнения: 1 564
Подайте сигнал в комисията за защита на потребителите.
Peace Peace PeaceБи трябвало да вземат проби.

# 13
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
И на нашата кола и се случват гореописаните големи разходи и гаснене,а също не караме джип  #Crazy.Миналата година забелязах че от ,,Петрол,, имахме такива проблеми,но сега зареждаме от ,,Лукойл,, и е същата работа. Close

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Подайте сигнал в комисията за защита на потребителите.
Peace Peace PeaceБи трябвало да вземат проби.
Би трябвало по принцип. Но има ли къде да се направи такава проба, в смисъл в лаборатория, чиито резултат евентуално не може да бъде оспорен?
Защото даваха по новините, че единствената такава държавна лаборатория е в рамонт от 2 години! И реално от тогава не са правени проверки на горивата.

Ето, намерих това:
http://btv.bg/news/?magic=bulgaria&story=62629








Общи условия

Активация на акаунт