въпросче!!! ПОМОГНЕТЕ!

  • 1 301
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
След като те притеснява, че не се върти, стимулирай бебето с упражнения. Подавай играчка, като леко показваш посоката, в която да посегне и да я вземе. Обръщането става изведнъж, неочаквано, затова трябва много да внимаваш къде правите упражненията. Иначе, подкрепям, че всяко дете се развива със свой темп. Бебета, които не са много подвижни като съвсем малки, понякога после не можеш да ги спреш и обратното.

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Само по себе си обръщането не е притеснително, но често допускана грешка от педиатрите е да гледат само един признак. Понякога признакът е в норма и те пропускат други важни неща, а понякога детето изостава само по този признак и те вдигат ненужна паника и ошашкват родителите. Правилно е да се гледа развитието като цяло. Прегледаха ли му рефлекси разни?
Детето прави ли другите неща, които трябва да прави на 6 месеца? Мести ли играчка от едната ръка в другата, като се сложи по корем, може ли да посегне към играчка? Гука ли, издава ли звуци от рода ба, па, макар и безредни?
Първо, слагай го по-често по-корем, това е полезно и така ще заякне. Слагай пред него играчка или нещо, което му е интересно - ключове и тн.
Второ, дай си мейла да ти изпратя заснето упражнение за обръщане по корем, защото ми е трудно да ти го обясня писмено. Не можеш да научиш бебето да се обръща, като го търкаляш настрани, а съм сигурна, че педиатърът това не ти го е показал.

# 17
  • Мнения: 466
Коя ти е лекарка ? Питам те , защото мъжа ми е от Сливен и година и половина живях в Сливен и като ги знам всички колко са кадърни -ще ти кажа хич да не и обръщаш нимание на докторката - детето ти когато е готово само ще си направи всичко   bouquet

# 18
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
И ние въобще не можем да се обръщаме. Peace

# 19
  • Earth
  • Мнения: 1 952
И ние не можем да се обръщаме...Не виждам нищо притеснително  Hug

# 20
  • Мнения: 97
Спокойно,дъщеря ми,която е на 9 месеца съвсем отскоро започна да се обръща сама и то със зор:)Просто е по-дебелушка и и е трудно,иначе си седи стабилно,ходи си в проходилката,но не и беше интересно да лежи по корем,даже като я сложех също като при теб плачеше...така че,ако питаш мен то си е до дете.Като не му е добре на детето,не го мъчи:)Нашата лекарка ми каза същото-щом не го прави,значи не  му харесва  Grinning

# 21
  • Мнения: 8 999
И моята дъщеря не се сещаше как да се преобърне от корем на гръб. Показах й как да си слага ръчичката под тялото, а с другата да бута и много лесно се научи. Понякога малко помощ не е излишна. Но не забравяй, че всяко дете се развива индивидуално - едни по-рано, други по-късно. Този стандарт /че трябва да се обръщат на 6 месечна възраст/ е само ориентировъчен, но не и задължителен. Месец преди, или след 6тия, не са фатални.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
ne se pritesnqvai.Moq sin sega zapo4na da se obra6ta-6,5 meseca.i tq 6te zapo4ne-vse pak vsqko dete e razli4no.Nqma bebe koeto ne se e nau4ilo,nali?Spoko

# 23
  • Мнения: 9 973
всяко дете е различно Peace

# 24
  • Мнения: 864
И моята беше така.После за един ден започна да се върти като пумпал.Сега няма спирачки  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт