ще има ли последствия

  • 1 946
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
първо ще кажа "печели този дето се приспособява - не най-умния не най-добрия и най-талантливия"
приспособяването е нещо което е важно - и то вкл приспособяване и с лошите неща!
най-веч
е с тях, щото хубавото си го понасяме лесно и сами даже

Джали ит го е написала - всяко нещо има последици
но е излишно да драматизираш това че бебето е "изоставено"
първо - не е защото ти го гледаш
второ - докато порасне да разбира - може вече да не сте "изоставени"
въолбще това от сега да мислиш за такива неща е повече от излишно - като приказката за жената дето се размечтала какво ще стане като излюпи яйцата дето носела, те като пораснат и почнат да несат и тези яйца излюпи и...и паднала и счупила яйцата
или онази за нероден Петко - помниш ли - жената дето слезнала в мазето да вземе диня и ревнала и дошла да я търси майка й - и я пита за какво реве - тя заразправяла ка ккато се роди сина й /а още не била бременна/ и ка ккато порасне и слезне в мазето да вземе нещо и щял да падне и да се претрепе.../не я помня съвсем точно/
та в тази връзка да ревеш за нероден Петко е излишно

гледай да посрещаш проблемите си, разбира се мисли за действията и последиците от тях но излишно е да се тормозиш за неща които са далече в бъдещето

п.п. важното е ти да не гледаш на детето си като на "идзоставено" и 4захвърлено"

# 16
  • Мнения: 1 425
Дете което си има майка и тя се грижи за него не е изоставено.   bouquet

# 17
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Я, вече два пъти в рамките на една седмица съм принудена да се съглася с Пантер Hug Peace

# 18
  • Мнения: X
Това не е уникално явление и за родителите е важно да не внушават на децата си по никакъв начин, че малоценни поради тази причина...или тъкмо напротив да им позволяват повече, за да ги компенсират. Второто за съжаление е проблем за моя БНД и дъщеря ни.  Sick
И аз се улавам, че вървя по тоя път точно.
На принципа - не стига че няма баща, ами и ..... нещо си там да му причиня каквото и да е то... Но пък съм уловила проблема и се старая да го поправям овреме.

# 19
  • Мнения: X
не ми е известно, нещо да остава без последствия.
ма не е задължително да са негативни.
и обратното, не е гарантирано.

smile3501
страхотно казано, много ти се възхищавам  Hug

а на авторката да кажа - още твърде прясна ти е ситуацията, повярвай ми, когато мине необходимото за теб време и всичко отлежи ... тогава ще дойдат и отговорите, нещата ще ти се прояснят и ... нормално е сега да се тормозиш и да се терзаеш, истината е, че щеше да е ненормално, ако не ти дреме бащата интересува ли се или не - но ще преодолееш това и отговори ще намериш, повярвай ми

# 20
  • Мнения: 1 280
            Подкрепям Isa. За БНД или добро или нищо /в повечето случаи нищо/ Не смятам да казвам на детето истината, не заслужава такава травма. Един ден като стане достатъчно голям сам ще ги види нещата без да е нужно да му казвам каквото и да било.  Peace

# 21
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен.когато дойдох в Русе с 3те си деца,близнаците бяха на 3 год,много трудно ми беше да им обясня-как до вчера бяха с баща си,а после-не,но малко по малко им разказвах как сме се скарали за известно време,че той работи в друг град,гледаха ме и постоянно ме разпитваха,найстина адски трудно ми беше,но мисля че успях.Сега са на 7год и пак понякога си говорим за тези неща,но вече разбират.Нямах представа колко неща си спомнят от тогава,но мисля,че в зависимост от вьзраста си дават сметка (дори и те малките)кога е било по-добре за тях.Не смятам,че трябва да се крие истината от децата,но трябва да им се поднесе по подходящ начин

Общи условия

Активация на акаунт